• benchmark.pl
 • Gry
 • Dziś premiera Final Fantasy XV w edycji kompletnej na PC i konsole
Gry

Dziś premiera Final Fantasy XV w edycji kompletnej na PC i konsole

z dnia 2018-03-06
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Dzisiaj na rynku debiutuj:ą przeznaczona na komputery osobiste gra Final Fantasy XV Windows Edition oraz kompletne wydanie konsolowej wersji, czyli Final Fantasy XV Royal Edition. To piękny dzień dla fanów japońskich RPG.

Dziś, prawie półtora roku po premierze gry Final Fantasy XV, na rynku pojawia się jej nowa, kompletna edycja – nie tylko na konsole PlayStation 4Xbox One, a też (po raz pierwszy na) komputery osobiste. 

Dziś premiera gry Final Fantasy XV Windows Edition

Najnowsza, ciepło przyjęta odsłona serii Final Fantasy, wreszcie staje otworem przed graczami komputerowymi. Edycja z „Windows” w nazwie ma wyglądać jeszcze lepiej niż ta konsolowa, dzięki rozdzielczości 4K, obsłudze HDR 10 i licznym rozwiązaniom, o jakie postarała się Nvidia: będą między innymi lepsze efekty ognia i dymu (Flow), włosów (HairWorks), cieni (ShadowWorks) czy roślinności (Turf Effects).

Najważniejsze być może jest jednak to, że Final Fantasy XV Windows Edition to nie tylko „podstawka”, ale też wszystkie wydane do tej pory rozszerzenia (wraz z „Epizodami” wchodzącymi w skład Przepustki Sezonowej), wzbogacona o lochy mapa Insomnii, nowy tryb pozwalający widzieć świat oczami Noctisa oraz wiele innych bonusów.

Final Fantasy XV Windows Edition

Final Fantasy XV Royal Edition też dzisiaj debiutuje

Final Fantasy XV Royal Edition jest równie kompletną i wzbogaconą edycją gry Square Enix, tyle tylko że przeznaczoną na konsole PlayStation 4 i Xbox One (a więc platformy, na których kilkanaście miesięcy temu ukazało się również wydanie podstawowe). Pudełkowa wersja tego tytułu zawiera dodatkowo dwustronną okładkę z grafikami cenionego artysty (Yoshitaka Amano). 

Oprócz wymienionych już bonusów w edycjach Windows i Royal pojawią się również między innymi: łódź (umożliwiająca zwiedzanie terenów między Cape Caem i Altissią oraz łowienie ryb), nowa umiejętność (Armigeer Unleashed – wyprowadzanie serii potężnych ataków) oraz zadanie (które pozwoli zdobyć ulepszone auto: Regalia Type-D).

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Final Fantasy XV Royal Edition

Źródło: Square Enix, Cenega

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Niestety gra zaliczyła niezłą wtopę parę dni temu ponieważ Square Enix wypuściło wersje demo z niezabezpieczonym plikiem exe przez denuvo z kolei Origin dodał na swoja platformę nie zaszyfrowane pliki pełnej gry i grupa 3DM pochodząca z Chin użyła niezabezpieczonego pliku wsadowego z wersji demo którego użyli na plikach z platformy Origin przez co piraci mogli grać w pełną wersje gry już 5 dni temu.

  Piracka wersja jest w pełni grywalna można ją ukończyć od początku do końca są na to potwierdzenia na różnych forach w tym na steam i you tube , "minusem" są nie działające DLC które pewnie zostaną odblokowane w dniu premiery czyli dziś.

  Jeden błąd kosztował zapewne sporo kasy firme square a czemu origin zrobił to co zrobił to już tylko kryształowa kula wie.
  Zaloguj się
 • avatar
  Nvidia Turf ON = 10-17 FPSów
  Nvidia Turf OFF = 80-120 FPSów

  Na Nvidie zawsze można liczyć :D
 • avatar
  fajna grafika po polsku ale gra to już po angielsku będzie