Na topie

Galaxy S10+ na zdjęciu - może Wam się nie spodobać

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Samsung Galaxy Producenci: Samsung

Kolejne przecieki sugerują, iż koreański producent zdecyduje się na wyświetlacz z niewielkim wcięciem na frontowy (podwójny) aparat fotograficzny.

  • Galaxy S10+ na zdjęciu - może Wam się nie spodobać
A A

Pewne jest już to, że w lutym zaprezentowane zostaną smartfony Galaxy S10. Zanosi się na to, że światło dzienne ujrzą przynajmniej trzy, a być może nawet cztery modele, na temat których systematycznie pojawiają się kolejne doniesienia. Tym razem w centrum zainteresowania znalazł się Galaxy S10+.

A konkretnie to, jak smartfon może wyglądać. Do sieci trafiło zdjęcie udzielające przynajmniej częściowej odpowiedzi. Jak niemal zawsze w tego typu przypadkach, jest ono bardzo słabej jakości, ale widzimy na nim najistotniejszą kwestię dotyczącą omawianego smartfona. Podwójny aparat frontowy osadzony w prawym górnym rogu wyświetlacza. To rozwiązanie, dzięki któremu producenci są w stanie zrezygnować z notcha. Pytanie, czy jest ono lepsze?

Galaxy S10+

Warto dodać, iż zdjęcie pokrywa się z renderami, które mogliśmy oglądać już wcześniej, co tylko dodaje wiarygodności takim właśnie planom koreańskiego producenta.

Poza Galaxy S10+ na planowanej na 20 lutego konferencji prasowej zobaczymy bez wątpienia Galaxy S10. Wielce prawdopodobny jest także Galaxy S10 Lite oraz potężny Galaxy S10 X, o którym pisaliśmy kilka dni temu.

Źródło: phonearena, OnLeaks

Odsłon: 10196 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. Yamaraj6
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-01-17 18:39

    Nie podoba mi się tylko to że dolna ramka, która jest minimalnie większa niż górna, a co do doubledziury to według mnie rozwiązanie takie se, ale dopóki nie uda im się zrobić aparatu pod ekranem to może być. Na pewno lepsze to niż notch bo smartfon przynajmniej nie wygląda jak 10000 innych smartfonów z notchem.

    Jeszcze trochę mi smutno, że nie będzie domyślnego wsparcia dla technologii 5G we wszystkich modelach. Szczerze mówiąc liczyłem na to że flagowce zaprezentowane w 2019 będą to miały. Szczególnie że wdrożenie jest planowane na 2020-2021, a flagowce kupuje się często na ponad 2 lata.

    Skomentuj Historia edycji

    1. LukisK
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-17 19:48

      ta ale czy ta dziura bedzie miała dotyk ? i jak bedą się aplikacje i gry właczać z taką dziurą i bedzie trzeba tam coś kliknąć ? ew bedzie się robił czarny pasek i aplikacja bedzie się kończyć przed aparatami... czyli taki notch... lipa i tyle

      Skomentuj

      1. HardCorak
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-17 23:37

        Teoretycznie lipa ale w praktyce po ukryciu tej dziury będzie tyle samo albo więcej miejsca niż w s8/s9. No i tutaj wiadomo amoled po ukryciu praktycznie będzie wyglądał jak poprzednik.

        Skomentuj

    2. Po1nter
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-18 14:51

      Jakby inni nie małpowali Apple w kwestii wyglądu to nie wyglądały by wszystkie tak samo :)

      Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-01-17 18:43

    Rozumiem że tam gdzie aparat to będzie belka powiadomień na odpowiednią szerokość? Jeśli tak to mija się z celem.

    Skomentuj

  3. Carius
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-01-17 19:40

    Mi takie rozwiązanie odpowiada. Co prawda wolałbym dwie "kropki" symetrycznie w obu górnych narożnikach, ale lepsze takie rozwiązanie niż notch, którego również mi nie przeszkadza, o ile jest przemyślany i na tyle duży, że ma jakąś funkcję tzn. pokazuje sporo ikon, a nie tylko zawyża wykorzystanie % na wyświetlacz.

    Szkoda tylko, że te aparaty na pleckach nie są jednak ulokowane bardziej centralnie lub jak w Mate20 Pro w formie kwadratu, bo jest to dla mnie bardziej intuicyjne przy celowaniu obiektywem, ale to tylko moja subiektywna ocena i zachcianka.

    Raczej nie kupię w dniu premiery, bo S8 nadal mi wystarcza i nie widzę potrzeby zmiany, ale w przyszłości - kto wie.

    Skomentuj

    1. ahael
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-01-18 11:49

      Mam S9+ I nie wyobrażam sobie wymiany na coś z dziurą w ekranie i stratą miejsca przez to co widać na zdjęciu. Strata jest paska grubości tego, który jest z przyciskami nawigacyjnym na dole...Ani notch ani dziura czy łezka nie przekonają mnie. Ekran to ekran nie powinien być ograniczony tylko o jak największej przestrzeni do wąskich ramek. Mi odpowiada styl S8 i S9. A jak już chcieli mniejsze ramki to bez dziury tylko wysuwane jak w Vivo.

      Skomentuj

      1. Po1nter
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-18 14:53

        Przecież czy z dziurą czy z notchem powierzchnia robocza jest większa niż w S9+ w telefonie o tych samych wymiarach. Co ty teraz wymyślasz. Zamiast czarnego paska masz tylko oczko albo notch co oznacza że o tekilka % masz większy ekran.

        Skomentuj

        1. ahael
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2019-01-18 18:10

          Ja nie twierdziłem, że jest mniejsza. Czytaj ze zrozumieniem. Takie rozwiązanie zabiera ekran i tyle. Puść YT na pełny ekran z notch, łezką lub lub aparatem w ekranie. Ekran będzie symetryczny i ograniczony do tych miejsc. Dla mnie takie sposoby zwiększenia powierzchni są słabe...lepszy efekt daje seria MiX od Xiaomi z aparatem w dolnej ramce (3 w sliderze ) lub Vivo z wysuwanym aparatem.

          Skomentuj

          1. Po1nter
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-01-18 23:03

            Oba te rozwiązania są mechaniczne czyli zawodne. Wolę notcha. Utnie mi pasek na czas ogladania ale na codzień jest do aplikacji przystosowany.

            Skomentuj

  4. nalepa
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-01-17 20:28

    dali by szybciej ten preorder bo już chce mieć ten tel!!!!!!
    cena nie gra roli

    Skomentuj

    1. ahael
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-18 11:50

      Nazir na benchmark?^^

      Skomentuj

  5. piccardo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-01-17 21:27

    "Kolejne przecieki" więc nadal mnie nie interesuje ten nieoficjalny bełkot...

    Skomentuj

  6. Ruter19
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-18 00:27

    To wciąż Samsung xD

    Skomentuj

  7. napciu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-18 09:23

    Komu przeszkadzały niezagięte ekrany? Jakiś design manager był kiedyś skrzywdzony przez człowieka z płaskim wyświetlaczem, że przestali je montować we flagowcach?

    Skomentuj

    1. Kropeczka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-18 09:25

      Masz plusem za karę ;)

      Skomentuj

  8. Radical
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-18 14:31

    Czy ten zlepek martwych pikseli w prawym górnym rogu będzie podlegał gwarancji?