Na topie

Gmail wzbogacony o rozszerzenia - jest potencjał

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Technologie i Firma Tematyka: Oprogramowanie do firmy Producenci: Google

Lista dostępnych obecnie rozszerzeń nie jest zbyt obfita, ale można mieć nadzieję na dalszy rozwój tego rozwiązania. Oby tak było!

 • Gmail wzbogacony o rozszerzenia - jest potencjał
A A

Firma Google najwyraźniej chce, by jej Gmail stał się jeszcze bardziej efektywnym narzędziem dla użytkowników biznesowych, jak i tych zwykłych. Dowód? Wprowadzenie rozszerzeń na kilka kliknięć.

Jeśli uruchomicie Gmaila i wciśniecie przycisk Ustawień, waszym oczom ukaże się lista z pozycją „Pobierz dodatki”. Wystarczy kliknąć, by na ekranie pojawiło się okno z dostępnymi rozszerzeniami – szczególnie przydatnymi w pracy. Kolejne dwa kliknięcia i dodatek jest zainstalowany.

Gmail dodatki pobierz

Na razie lista rozszerzeń nie robi wrażenia, ale znajdują się na niej ciekawostki, takie jak Trello for Gmail (czyli możliwość tworzenia nowych kart na wirtualnej tablicy z poziomu poczty). To właśnie eksport danych z maila do zewnętrznych aplikacji jest najważniejszym celem wprowadzenia tej nowinki.

Gmail dodatki lista

Jeśli lista partnerów się zwiększy, dodatki mogą być cenną pomocą, która pozwoli zaoszczędzić sporo czasu w ciągu dnia. Warto również podkreślić, że obsługa rozszerzeń została aktywowana zarówno w przeglądarkowej wersji Gmaila, jak i w aplikacji na Androida.

Źródło: Google Blog, The Verge

Odsłon: 4832 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. Sharimsejn
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-25 20:31

  Tak ogólnie jeśli chodzi o korzystanie poczty to miałem konto na interii, wp, onecie i o2. To ostatnie to syf jaki mało bo odnoszę się do ilości spamu i reklam jakie dostawałem, a staram się nie rejestrować na podejrzanych stronach albo takich gdzie zawitam tylko raz. Mnóstwo maili to były zwykłe wirusowe zagraniczne spamy. Jeśli chodzi o blokadę tego to na gmailu mało co mi przychodzi takiego i piszę to z czystym sumieniem. Mam tylko jeden adres na interii teraz właśnie dla rejestracji jednorazowych albo jak nie chcę podać swojego prawdziwego.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!