Laptopy

Google Chromebook Pixel 2: konkurencja dla nowego MacBooka?

przeczytasz w 2 min.

Nowa wersja laptop Chromebook Pixel jest wydajniejsza i bardziej funkcjonalna, a przy tym dostępna w niższej cenie.

Google Chromebook Pixel 2 laptop

Firma Google zaprezentowała nową wersje laptopa Chromebook Pixel, który jest jeszcze wydajniejszy i bardziej funkcjonalny. Urządzenie też jest dostępne w niższej cenie.

Chromebook Pixel 2 (2015) na pierwszy rzut oka przypomina swojego poprzednika z 2013 roku – nadal bowiem mamy do czynienia z aluminiową, lekko kanciastą obudową. Producent zastosował też tą samą 12,85-calową matrycę IPS o rozdzielczości 2560 x 1700 pikseli (proporcje 3:2).

Zmienił się natomiast zestaw złączy na obudowie, bo do dyspozycji oprócz standardowych dwóch portów USB 3.0, udostępniono jeszcze nowoczesny port USB 3.0 typu C – może on służyć zarówno do podłączania urządzeń peryferyjnych, jak i przesyłania obrazu (w jakości 4K).

Na obudowie wyprowadzono też wejście/wyjście audio i czytnik kart pamięci SD, a oprócz tego wbudowano dwa głośniki.

Google Chromebook Pixel 2 laptop

Nowy Chromebook Pixel jest też wydajniejszy – do wyboru oddano dwie konfiguracje: słabszą z procesorem Intel Core i5-5200U i 8 GB pamięci RAM oraz wydajniejszą z procesorem Intel Core i7-5500U i 16 GB pamięci RAM.

Google Chromebook Pixel 2 laptop

Na dane udostępniono dysk SSD o pojemności 32 lub 64 GB, ale oprócz tego dodawane jest 100 GB miejsca na dysku wirtualnym Google Drive. Jest też bezprzewodowa karta sieciowa Wi-Fi w standardzie 802.11a/b/g/n/ac z Bluetooth 4.0.

Google Chromebook Pixel 2 laptop

Producent chwali się, że Pixel 2 na jednym ładowaniu baterii wytrzymuje nawet 12 godzin, a w 15 minut można go podładować do użytecznych 2 godzin (cała bateria ładuje się w 90 minut).

Specyfikacja laptopa Google Chromebook Pixel 2 (2015):

  • ekran: 12,85" IPS 2560 x 1700 pikseli
  • procesor: Intel Core i5-5200U lub Core i7-5500U
  • pamięć RAM: 8 GB lub 16 GB DDR3L-1600
  • układ graficzny: Intel HD 5500
  • dysk SSD: 32 lub 64 GB
  • sieć: Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0
  • porty: USB 3.0 C, 2x USB 3.0 A, audio, czytnik kart SD
  • system operacyjny: Google ChromeOS
  • wymiary: 297,7 x 224,55 x 15,3 mm
  • waga: 1,5 kg

Można odnieść wrażenie, że nowy laptop Google'a ma konkurować z najnowszym MacBookiem – obydwa laptopy są podobnych rozmiarów i zostały wyposażone w nowe złącze USB 3.0 typu C. Pod względem funkcjonalności i ceny niewątpliwie wygrywa Chromebook Pixel 2, bo jego słabsza wersja kosztuje 999 dolarów, natomiast wydajniejsza 1299 dolarów (za urządzenie Apple trzeba zapłacić kilkaset dolarów więcej). Gorzej wygląda kwestia funkcjonalności, bo system ChromeOS sprawdza się praktycznie do przeglądania sieci i pracy z narzędziami online.

Źródło: Google

Komentarze

43
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    AkaRyupl
    3
    Czyli komputer, który jest praktycznie w zastosowaniach taki sam jak nowy MacBook - czyli urządzenie do internetu i nic poza tym, bo programy typu CAD itd. nie dadzą rady płynnie działać...
    • avatar
      Dudi4Fr
      2
      Po co w Chromebook'u i7 i 16Gb ramu. Do sprawdzania maila i napisania kilku stron w Google Documents? Przecież na tym AutoCad albo jakiś większy projekt w Photoshopie nie pójdzie?!
      • avatar
        Konto usunięte
        1
        Ale konkurencja już jest
        http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_ZENBOOK_UX305/
        • avatar
          tarzinio
          1
          Po co mi 100GB na Virtualnym dysku skoro nie mogę na nim nic zainstalować? Lepiej niech wsadza zwykły dysk bo system sie rozszerza i do tego sterowniki itp ponad to programy itp sam ssd nie starczy. Laptop chyba tylko po to by cos z niego puścić pooglądać neta itp bo raczej do grubszej pracy nie nada sie. Bez sensu takie laptopy z samym ssd.
          • avatar
            Konto usunięte
            -20
            Haha jaka kwadratowa, lamerska i tania kopia macbooka.
            Designerzy googla robili to chyba po pijaku :)
            • avatar
              man13ck
              0
              Orientuje się ktoś, czy można zastąpić 64GB swoim SSD (powiedzmy o pojemności 128GB) i wrzucić tam Linuxa? Czy pamięć jest w formie eMMC niewymienialnego?