Na topie

Okulary Google Glass w podrasowanej wersji nadchodzą

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Prawdopodobnie już niedługo oficjalnie usłyszymy o okularach Google Glass Enteprise Edition 2. Gadżet ma być wydajniejszy, bardziej funkcjonalny i lepiej dostosowany do specyfiki pracy w fabrykach.

  • Okulary Google Glass w podrasowanej wersji nadchodzą
A A

Choć założenia były intrygujące, rzeczywistość okazała się brutalna i okulary Google Glass opuściły rynek tak szybko, jak się na nim pojawiły. W 2017 roku zyskały jednak drugie życie za sprawą wydania Enterprise Edition – znalazły zastosowanie w przemyśle. Wkrótce ze swoich zadań gadżet ma się wywiązywać jeszcze lepiej, bo doczeka się niemałej modernizacji.

Nowe Google Glass (2019) – co się zmieni?

Jak podaje serwis 9to5Google, okulary Glass Enterprise Edition nowej generacji to przede wszystkim poprawiona specyfikacja. Sercem gadżetu ma być wydajny i energooszczędny, ośmiordzeniowy układ Snapdragon 710, któremu (zamiast 2 GB) towarzyszyć będą 3 GB pamięci RAM. Oprócz tego na pokładzie znajdzie się miejsce dla modułów LTE, Bluetooth 5.0 i WiFi AC, a dopełnieniem całości będzie kamera 32 Mpix (która zastąpi aktualną 8 Mpix i pozwoli na nagrywanie wideo w jakości 4K/30fps lub 2K/120fps).

Nowe okulary Google Glass zostaną również wyposażone w port USB-C. Takie rozwiązanie pozwolić ma na znaczące skrócenie czasu ładowania akumulatora, co jest niezwykle istotne, gdy urządzenie jest wykorzystywane w magazynach czy halach fabrycznych. 

Google Glass EE 2

Gadżety rzeczywistości rozszerzonej nie zdołały skraść serc zwykłych użytkowników, ale w zastosowaniach profesjonalnych radzą sobie całkiem nieźle. Przypomnijmy, że niedawno aktualizację swoich okularów zapowiedział Microsoft – więcej o HoloLens 2 możecie przeczytać w naszym newsie.

Źródło: 9to5Google, The Verge

Odsłon: 14695 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!