Na topie

GTA 5 z premierowym zwiastunem wersji na PS4 i Xbox One

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry na konsole

Premiery gier z serii Grand Theft Auto to zawsze ważne wydarzenia dla branży gier. Nie inaczej będzie za kilka dni.

GTA 5 gra

AA

Premiery gier z serii Grand Theft Auto to zawsze ważne wydarzenia dla branży gier. Nie inaczej będzie za kilka dni i to mimo tego, iż mówimy o debiucie niektórym dobrze znanego już Grand Theft Auto V.

Najnowsza część bijącej rekordy popularności serii studia  Rockstar Games już od pewnego czasu dostępna jest na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Teraz jednak nadszedł czas na to, by tytuł ten w nowych szatach pojawił się również na PS4 i Xbox One.

Właścicielom owych platform z pewnością bardzo wydłużają się ostatnie dni. Do debiutu jest już bowiem coraz bliżej i producent postanowił o tym jeszcze przypomnieć.

Do sieci trafił właśnie premierowy zwiastun GTA 5, który przypomina, iż zagrać będzie można już 18 listopada. Co ciekawe, będzie on również wykorzystywany jako reklama telewizyjna gry.


Przypomnijmy jeszcze, że odświeżone Grand Theft Auto V trafi również na PC. Gracze korzystający z tej platformy poczekać będą musieli jednak nieco dłużej, bo do 27 stycznia przyszłego roku.

Źródło: youtube, ibtimes.co.uk

Grand Theft Auto V (PC)

Cena od 169.00 do 169.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 12906 Skomentuj newsa

Gry komputerowe w marketplace

    1. Polhar
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2014-11-10 18:26

      Chyba ci się newsy pomyliły.

      Skomentuj

        1. arcadios
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2014-11-10 18:53

          Karta z 4 GB Ram ci wystarczy do Full HD! Konsole nowej generacji mają zarezerwowane do gier maksymalnie 4.5 GB ramu! Inna sprawa jest taka czy masz 4K monitor, bo tylko wtedy może ci być potrzebna karta z 8 GB.

          Skomentuj

          1. Pepec9124
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2014-11-10 19:16

            Jest coś takiego jak supersampling.

            Skomentuj

          2. LuckyNumber8
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-11-10 20:22

            to w końcu 4.5 a nie 5.5 GB?

            Skomentuj

          3. cichy81
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-11-11 15:01

            do 4.5 na ps4 i do 5 na xo

            Skomentuj

          4. Reqiem88
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-11-10 21:36

            Szkoda, że Shadow of mordor z ultra teksturami w FHD brał coś koło 6 GB, jak nie ponad :P

            Skomentuj

          5. prime27pl
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-11-11 17:39

            6Gb ? jak to możliwe skoro chodzi na 4 GB bez scin .

            Skomentuj

          6. Kieresz
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2014-11-11 18:23

            bzdura....6gb se wymyslili tworcy...na ultra nie bral nawet 4

            Skomentuj

          7. Boncorek
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2014-11-11 13:09

            DO GTA 5? Moim zdaniem spokojnie odpali na GTX 570 z 1,20 GB VRAMu i to z palcem w d.... w full hd na średnich teksturach. Bez przesady, że od razu 4 GB trzeba, przecież to silnik Rage, ten sam co w 4 tylko nieco ulepszony, do tego mają tę grę zoptymalizować lepiej niz 4. GTA 4 na medium w full hd z patchem numer 4 chodzi na GTX 9800 z 512 vramu ~20-30 fps. Spokojnie taki a nawet lepszy wynik można osiągnąć w GTA 5 z takim GTX 570, oczywiście trzeba też dobrego procka, jakiś i5 4440

            Skomentuj

          8. Reqiem88
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2014-11-11 13:28

            No jak dla ciebie średnie i 20 - 30 fps jest ok to spoko, ja bym wolał jednak full detale z 60 fps.

            Skomentuj

          9. Boncorek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-14 20:15

            "Taki a nawet lepszy" dodam, że z naciskiem na "lepszy". Myślę, że jest szansa nawet na 40 fps. Zależy jak zoptymalizują tę grę. Jestem Wręcz przekonany, że gtx 680/ R9 280 pozwolą już na prawdę na super wyniki. Nie trzeba obawiać się, że będzie potrzebny TITAN Z albo R9 290X w Cross Fire :) To nie jest next genowa gra, tylko odświeżona wersja z archaicznego wręcz PS3.

            Skomentuj

          10. Reqiem88
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-11-11 15:31

            BIBKU, jak ja cie lubie! :P

            Skomentuj

          11. Boncorek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-14 20:11

            Tak twój syn, jak ty sam masz 15 lat...

            Skomentuj

          12. Lord_Nikkon
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-12 12:06

            Ni gadaj głupot. Wystarczy że masz ekran 2K i już może być krucho z VRAM. Wszystko zależy jak dobrze będzie zoptymalizowana gra. Fakt jednak jest taki. Kiedyś wszyscy mówili że 2GB GTX680 to jest to i kupno 4GB to nieporozumienie. Jak pokazuje życie, odpalenie BF4 (fakt że optymalizacja kuleje i to ostro) na 2K powoduje zapełnienie VRAM na wysokich detalach i to do cna. 4GB już lepiej się sprawdzają. Jednakże kartę taką jak GTX980 (za te pieniądze) kupuje się na dłużej a gry coraz rzadziej są zoptymalizowane i zżerają zasoby jak głupie. Sam czekam na GTX980 z 8GB jako rozwiązanie przyszłościowe, bo jak zacznie brakować mocy to dołożę drugą na SLI i dwa GPU będą miały 8GB a nie 4. Teraz mam SLI z GTX680 i właśnie VRAM mnie blokuje najbardziej na 2K

            Skomentuj

  1. WielkiSzu
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-11-10 18:40

    mam nadzieję że GTX 970 i i5 2500k wystarczy ^^

    Skomentuj

    1. Nexus_98
      Oceń komentarz:

      -12    

      Opublikowano: 2014-11-10 18:57

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      mysle, ze na wysokie starczy
      na ultra na pewno potrzebny bedzie mocniejszy sprzet
      na szczescie roznice pomiedzy ustawieniami high a ultra sa praktycznie żadne ;)

      Skomentuj

  2. Dark Devill
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-11-10 19:21

    Najs :) Czekam na premierę PC, ale mimo wszystko nawet trailery na konsole cieszą :)

    Skomentuj

  3. prime27pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-10 19:40

    No to 18 gramy.Ciekawe jak ostatecznie wyjdzie z wersja pc.

    Skomentuj

  4. noel24
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2014-11-10 20:23

    Ta gra zarobiła już z 2 miliardy dolarów, a oni wciąż chcą więcej. Jestem aż ciekaw ile wyciągną z nowych konsol, jeśli przeciętny właściciel XONE lub PS4 prawdopodobnie był w zeszłym roku właścicielem X360 lub PS3. No i przy 2mld dolarów wersja PC i tak okaże się dla działu księgowego porażką, ile by sztuk nie sprzedali.

    Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-10 23:28

        Ale z ta cena to pojechali...299 na psn...ZGROZA.

        Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-11-11 00:28

          pewnie frajerów trzeba kosić

          Skomentuj

          1. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-11 01:17

            Jak ktos kupi to może i skosza ja nie zamierzam.

            Skomentuj

          2. mjwhite
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2014-11-11 03:16

            nie zamierzasz kupić czyli zamierzasz ukraść?

            Skomentuj

          3. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-11 09:25

            :) ale kombinujesz .Na allegro od 125 chodzą.

            Skomentuj

          4. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-11 15:58

            nie kupisz nie ukradniesz to skąd weźmiesz ?


            prime27pl

            -1
            2014-11-10 19:40

            No to 18 gramy.Ciekawe jak ostatecznie wyjdzie z wersja pc.

            Skomentuj

          5. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-11 17:40

            125 na allegro ...powiedziałem że za 299 nie kupie.Chyba że uważasz że w ogóle kupno to frajerstwo.

            Skomentuj

        2. raffal81
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-11-11 00:33

          Zamówione w EMPIKU za 229.99

          Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-11-11 10:08

          Teraz to juz tylko wisienka na torcie.

          Skomentuj

        2. Boncorek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-11-11 13:14

          Myślę, że 2 miliony sztuk przez pierwszy rok na PC to jest realne maksimum jakie można założyć. To jest nic przy 30 mln na konsole starej generacji.

          Skomentuj

  5. TruGeek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-11 03:07

    Ja z wymianą karty poczekam mam nadzieje że i5 ivy 4.2ghz i R9 280x dadzą radę temu :P jak nie to trzeba czekać na nowe radki może coś zamieszają ;)

    Skomentuj

  6. bullseye
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-11-11 12:54

    Nie wyglada to oszałamiająca w sumie :(
    Niby efekty graficzne są dużo lepsze niż na konsoli (tak, GTA5 przeszedłem na PS3), ale strasznie mnie razi poszarpane krawędzie jakby jechali bez AA, ciekaw jestem czy to tylko ich pomyłka że nie właczyli czy może będą takie wymagania że włączyć nie mogli przez sprzęt który na razie nie wyrabia.

    Skomentuj

      1. bullseye
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-11 13:44

        Zwiastun wyglądał jakby był robiony na silniku gry już więc stąd luźna interpretacja AA a nie ocena końcowa produktu.

        Mam doskonałe pojęcie o złożoności świata, ba jak już wspomniałem posiadam ten tytuł na PS3 i uważam że ta grafika co jest na konsoli to już kres możliwości programistów na tej konsoli i popisali się !

        Co nie zmienia faktu że mam nadzieję iż na PC będzie wyglądało to jeszcze lepiej i rozwiną w pełni skrzydła a po filmiku nie widać tego aż tak.

        Skomentuj

  7. Patrick.
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-11 19:00

    A zna ktoś oficjalne wymagania GTA V na PC ? Ponieważ coraz to więcej gier wymaga karty z DX11, a moja karta niestety tego nie obsługuje i będę (może) zmuszony do jej wymiany..