Na topie

GTA 5 na PC pojawi się zgodnie z planem - rzut oka na przewidywane wymagania sprzętowe

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Grand Theft Auto Wymagania sprzętowe gier Producenci: Rockstar

Czy takich właśnie komputerów potrzeba będzie do zabawy?

GTA 5 gra

AA

Rok 2015 przyniesie nam mnóstwa interesujących premier gier, ale wielu graczy nie boi się stwierdzenia, że najbardziej wyczekiwany tytuł najbliższych dwunastu miesięcy pojawi się już w styczniu. Mowa rzecz jasna o Grand Theft Auto V, które wreszcie zawitać ma na PC.

Już od dłuższego czasu stanowisko pozostaje niezmienne - premiera ma mieć miejsce 27 stycznia. Problem w tym, że ostatnio zaczęły pojawiać się głosy, iż termin ten może zostać w ostatniej chwili zmieniony. Na szczęście nie musimy się tego obawiać. Na oficjalnej stronie gry producent odpowiedział bowiem dopytującym o premierę graczom i zapewnił, że GTA 5 trafi na PC zgodnie z planem.

"GTA V pojawi się na komputerach 27 stycznia. Nie będziemy ogłaszać żadnych zmian w tym zakresie."

W tym momencie warto jednak zatrzymać się przy powodach, przez które w ogóle zaczęły dochodzić słuchy o możliwym przesunięciu premiery. Na platformie Steam nie umieszczono bowiem dokładnej daty debiutu gry, a dodatkowo cały czas nie znamy jej wymagań sprzętowych, chociaż mieliśmy otrzymać okazję do zapoznania się z nimi już w zeszłym tygodniu.

Cały czas musimy niestety cierpliwie czekać. Już teraz rzucić można jednak okiem na przewidywane konfiguracje, które stworzone zostały w oparciu o dotychczasowe przecieki i przypuszczenia na temat oprawy graficznej.

Minimalne (przewidywane) wymagania sprzętowe GTA 5:

  • system operacyjny: Windows 7, 8, 8.1 (64-bit)
  • procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2,66 GHz / Phenom II X2 545
  • karta graficzna: GeForce GT 530
  • pamięć RAM: 4 GB
  • wolne miejsce na dysku twardym: 20 GB 

Rekomendowane (przewidywane) wymagania sprzętowe GTA 5:

  • system operacyjny: Windows 7, 8, 8.1 (64-bit)
  • procesor: Core i5-2500t 2,3 GHz CPU / Phenom II X4 975
  • karta graficzna: GeForce GTX 480 / Radeon HD 6970
  • pamięć RAM: 6 GB  
  • wolne miejsce na dysku twardym: 20 GB

Co sądzicie o tego typu wymaganiach? Wyglądają dla Was wiarygodnie czy spodziewacie się czegoś zupełnie innego?

Źródło: gamingbolt

Grand Theft Auto V (PC)

Cena od 169 do 179.99

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 41762 Skomentuj newsa
Komentarze

141

Udostępnij
  1. glorious_pc_master_race
    Oceń komentarz:

    22    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:09

    Miejsce na dysku twardym tylko 20 GB...

    Skomentuj

    1. Meruem
      Oceń komentarz:

      -174    

      Opublikowano: 2015-01-02 20:26

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Już sobie wyobrażam jak fala noobów pc zalewa forum pytaniami w stylu czemu mnie zabijają jak wjeżdżam do Los Santos, czemu nie ma nowej misji itp buehe . Ale spokojnie, wszystkiego was nauczymy chociaż współczuje grania na myszce bo policja na 5 gwiazdkach to jak pojedynek z drużyną mistrzów counter strike hihi

      Skomentuj

      1. DanteGamer
        Oceń komentarz:

        23    

        Opublikowano: 2015-01-02 20:43

        "Współczuję grania na myszce, bo policja na 5 gwiazdkach to jak pojedynek z drużyną mistrzów Counter-Strike" - albo czegoś nie zrozumiałem, albo to oksymoron. Albo po prostu troll.

        Skomentuj

        1. wirher
          Oceń komentarz:

          74    

          Opublikowano: 2015-01-02 20:45

          No niestety w nic nie trafiłeś. To zwyczajny idiota.

          Skomentuj

          1. Michur
            Oceń komentarz:

            17    

            Opublikowano: 2015-01-02 20:51

            dobre:)

            Skomentuj

        2. Meruem
          Oceń komentarz:

          -56    

          Opublikowano: 2015-01-02 21:37

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Oj polaczki cebulaczki, tylko obrażać umiecie, nic dziwnego ze mieszkacie w tej dziurze bo na zachodzie by wam dupsko odstrzelili za to chamstwo..

          Szczekajcie szczekajcie, a my i tak dostaniemy GTA 6 dwa lata szybciej i znów będziecie płakać jak panienki

          Skomentuj

          1. kamild1996
            Oceń komentarz:

            31    

            Opublikowano: 2015-01-02 21:47

            I kto tu jest chamski :)

            Skomentuj

          2. Eyesofthesouth
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-01-02 22:14

            frajer z ciebie

            Skomentuj

          3. nfs98
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2015-01-03 04:35

            moze i frajer ale racje ma co do gta bo kontynuacja serii zapewne znow wyjdzie najpierw na konsole a gdy 80% graczy przejdzie gta to wydadza na pc

            Skomentuj

          4. Randalf
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-01-03 10:02

            Tak to prawda, ale nie zmienia to faktu, że trzeba od razu obrażać graczy PC-towych ;) Niech sobie konsole mają szybciej, trudno. Ale to raczej nie ze względów na to, że Konsole są lepsze :D bardziej tu chodzi o Kasę. Łatwiej im wypuścić produkt na konsole. Jak ten się wysprzeda to rusza fala na PC-ta. To nie jest zrobione przypadkiem i celowo by uwalić graczy na komputerach, zrobiono to specjalnie by ich kieszenie się zapełniały :) ale co się dziwić. Rockstar to szanowane Corpo nie jak Ubisoft (na obecną chwile, póki nie zaliczyli Fail'ów z Watch_Dogs i AC: Unity) A tak to Panowie z Rockstar Game i North przedłużyli celowo premierę aby ta gra była w 100% zoptymalizowana na kompie :) a co im z tego wyjdzie? okaże się jak zakupimy owy Tytuł ;)

            Skomentuj

          5. cichy81
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-01-04 17:27

            A ja się pytam czemu ten osobnik ma jeszcze możliwość komentowania?

            Skomentuj

          6. cichy81
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-01-04 17:31

            Meruem a ty kim jesteś? Polakiem czy szczurem co uciekł za granicę? Może i jestem polakiem cebulakiem ale nie frajerem co nie potrafi sobie poradzić we własnym kraju i ucieka jak szczur gdzie wygodniej. No i oczywiście jesteś pewnie jak reszta polaków za granicą postrzegana jak rumun u nas w polsce.

            Skomentuj

      2. bandan
        Oceń komentarz:

        79    

        Opublikowano: 2015-01-02 21:21

        Wyłączymy auto-aim'a i będzie grać tak jak się powinno grać ;)

        Skomentuj

        1. Ruter19
          Oceń komentarz:

          13    

          Opublikowano: 2015-01-03 02:11

          Dokładnie :D

          Skomentuj

        2. Sander Cohen
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-04 23:23

          Troll i tyle. Niezle go wszyscy pojechali :-)
          Ja w GTA 1, 2, 3, Vice City, San Andreas i IV gralem na kompie - m+k. Gralo sie swietnie.
          Na Xbox 360 gralem w GTA IV, V i obecnie delikatnie odswiezone San Andreas - przyjemnosc z gry porownywalna.
          Jakie byly roznice? Wyzsza rozdzialka na PC na monitorze, na X360 wygodniacko siedzialo sie na kanapie przed TV. Elementy "chodzone" zdecydowanie wygodniejsze na PC. Elementy jezdzone, plywane i latane - wygodniejsze na X360. Autoaim na konsoli czasem ulatwia, czasem utrudnia gre. O wiele trudniej o np. headshoty gdy sie gra na konsoli. Cele trzeba przelaczac (mimo ze wygodnie sie to robi) na konsoli. Na PC samemu sie wybiera.

          Skomentuj

          1. Meruem
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2015-01-05 10:35

            Też wszystkie części przeszedłem na pc a GTA 5 na konsoli i gra sie o niebo wygodniej moge sie wygodnie położyć nie musze zamulac przy biurku, a auto aim jest świetny płynna rozgrywka

            Skomentuj

          2. verul
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-01-06 14:11

            Twoj problem polega na tym, ze twoje horyzonty myslowe sa podobnie ograniczone jak budowa konsoli gdzie kazda sztuka ma takie same bebechy.
            Otoz wyobraz sobie konsolowcu, ze ja w PC mam taki kabalek podlaczany do karty graficznej (takie urzadzenie odpowiedzialne za obraz) ktory skolei podlaczam do TV (tam gdzie ty konsole). Wlaczam gre i... gram na TV! Malo tego, podlaczam do kompa bezprzewodowe pady od Xboxa i gram na TV siedzac na fotelu, a dalej mam lepsza grafike i wieksza plynnosc niz ty na konsoli. A teraz idz sie wyplacz w kacie.

            Skomentuj

        1. BuryZenek
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2015-01-03 04:41

          A Ty jakbyś by mądry to by mu nie odpowiadał i nie karmił trola.

          Skomentuj

        2. nfs98
          Oceń komentarz:

          -11    

          Opublikowano: 2015-01-03 04:43

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Nie licz na to ze gra bedzie miala szczegolnie lepsza grafike niz na ps4 i xone ... moze od current gen ale nie next gen. Raczej oprocz rozdzielczosci niczym sie roznic nie bedzie a stałe 30 fps jest BARDZO wystarczajace do płynnej rozgrywki zreszta ludzkie oko potrafi zarejestrowac 25 klatek w ciagu jednej sekundy jako płynny obraz =)

          Skomentuj

          1. aavil
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-01-03 04:53

            A ja myślałem, że 100...

            Skomentuj

          2. legoras
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-01-03 09:42

            Nie porównuj "statycznego" filmu z dynamiczną grą... Bo obecnie dla ciebie to jedno i to samo.. ale jak dostaniesz w grze te twoje 25 fps, i to jeszcze z dropami to będziesz płakać jak dziecko czemu tak kijowo gra chodzi.

            Skomentuj

      3. Człowiek Ściana
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2015-01-03 14:24

        Wszedłem tylko po to żeby dać Ci łapkę w dół...nigdy nie czułem się tak chamsko, ale ty mnie do tego zmusiłeś swoim komentarzem ;C

        Skomentuj

      4. Krotock
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-01-03 19:14

        Jesteś najbardziej zminusowanym kolesiem jakiego widziałem na benchmarku. Gratuluję! :)

        Skomentuj

      5. Krotock
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-03 19:14

        Jesteś najbardziej zminusowanym kolesiem jakiego widziałem na benchmarku. Gratuluję! :)

        Skomentuj

      6. Sakret
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-03 22:44

        Chodzą słuchy że wszyscy mają z ciebie beke :D i tak jest hahahaha pozdrawiam wracaj do Lovecrafta na konsoli i swojego pada.

        Skomentuj

    2. Alladen
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-01-03 13:27

      I przy tym lepiej wygląda niż AC:Unit

      Skomentuj

      1. BuryZenek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-05 13:10

        Akurat AC unity wygląda świetnie. Jak Ci gra nie chodziła, to nie powtarzaj tego co cały motłoch.

        Skomentuj

    3. smith300
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-03 19:23

      Wg mnie jakie wymagania będzie miała:

      CPU 4 rdzenie minimum 3GHz
      GPU minimum klasy GTX 560 TI
      RAM 8 GB
      HDD 55 GB

      Skomentuj

      1. MrSzaku
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-06 10:10

        Nie wiem dlaczego tak gadacie że to będzie miało wysokie wymagania? Jedyne co nie trafiło to pamięć.Gra będzie miała wymagania takie jak 4 albo niższe. Więcej VRAM będzie wymagała na textury ale 1.5GB da radę. Nie ma fizyki z 4 to nie ma złaj optymalizacji w 5.

        Skomentuj

  2. prime27pl
    Oceń komentarz:

    38    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:10

    GeForce GTX 480.... :) to już prima aprilis ?

    Skomentuj

    1. Meruem
      Oceń komentarz:

      -84    

      Opublikowano: 2015-01-02 20:22

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      GTX 480 bije w obliczeniach dzisiejsze nowości

      Skomentuj

      1. bandan
        Oceń komentarz:

        9    

        Opublikowano: 2015-01-02 21:23

        Chyba coś ci się pomyliło. Karta z 1,5 GB ramu i 480/512 unified shaderami jest w stanie pobić nowości conajwyżej pod względem osiąganych temperatur...oczywiście zbyt wysokich, niczego więcej. Zobacz sobie ile shaderów miał 780ti, albo titan. ponad 2800. Tego raczej taka staroć nie pobije.

        Skomentuj

        1. Meruem
          Oceń komentarz:

          -50    

          Opublikowano: 2015-01-02 21:39

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Nie porównuj układów graficznych do układu obliczeniowego lol

          Skomentuj

      2. KrzychuG
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2015-01-02 22:36

        Nie trafiles bo akurat w kwestiach wszelkich obliczen to w tamtym okresie AMD mialo zdecydowana przewage. nVidia w zasadzie dopiero z seria 9xx jest na rownym poziomie.

        Skomentuj

    2. DanteGamer
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-02 20:45

      Skoro to rekomendowane, to wszystko w porządku, tylko zamiast 4 wstaw 9 :D
      PS. Dla spinaczy - to podkoloryzowanie (a przynajmniej taką mam nadzieję) :)

      Skomentuj

    3. kazak77
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2015-01-02 21:23

      Przecież 480 ma wydajność większą niż nowe konsole więc nie widzę tu nic dziwnego.

      Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2015-01-02 22:03

        Owszem ale konsola to nie pc .Inaczej sie to liczy .

        Skomentuj

        1. legoras
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2015-01-03 09:39

          Jeżeli na pc nie zna słowa optymalizacja to tak...

          Skomentuj

          1. prime27pl
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2015-01-03 13:03

            Oczywiście .

            Skomentuj

    4. piccardo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-01-03 10:49

      Nie... Przecież gra jest robiona pod PC (konsole) i "konwertowana" na PC, a że konsole pecetowe mocą nie grzeszą to czego się spodziewałeś? Wymagań z kosmosu?

      Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-01-03 13:02

        Robiona NA pc pod konsole .

        Skomentuj

  3. mordehigh
    Oceń komentarz:

    -31    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:11

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    przynajmniej szybciej się ściągnie, z torrentów ...

    Skomentuj

    1. misiek710
      Oceń komentarz:

      42    

      Opublikowano: 2015-01-02 20:29

      gta v to jedna z tych gier które trzeba kupić.

      Skomentuj

      1. piotrektomaszek
        Oceń komentarz:

        24    

        Opublikowano: 2015-01-02 20:49

        w pełni się zgadzam z tobą sam dużo pirace ale GTA V kupię na pewno ponieważ jest warte tych 180 zł

        Skomentuj

        1. ohoho
          Oceń komentarz:

          8    

          Opublikowano: 2015-01-02 23:53

          Fakt, to jedna z tych gier, które trzeba kupić, tak samo Wiedźmin 3.

          Na agito masz za niecałe 160zł. Nie przepłacaj!

          Skomentuj

          1. piotrektomaszek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-03 13:14

            wiedźmina 3 też kupie ponieważ 1 i 2 mam orginalną i ponieważ trzeba wspierać polskich programistów gier na pc

            Skomentuj

          2. mwnek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-03 13:49

            Ja z reguły najpierw ściągam z torrentów a później jak upewnie sie że gra jest na wysokim poziomie (nie ma bugów, fabuła nie przypomina do złudzenia poprzedniej części albo innej gry, dobry system walki ew. ucieczki) to ją kupuję. Tak było z Wiedźminem 2 i GTA IV.

            Skomentuj

          3. mwnek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-03 13:51

            Edit
            Ubisoft nauczył mnie tej strategii. U nich nie wiadomo co jest dobre a co nie puki się tego samemu nie sprawdzi.

            Skomentuj

          4. piotrektomaszek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-03 19:41

            dobrze robisz jak ubisoft i EA straci trochę pieniędzy to zacznie robić dobre , grywalne gry rockstargames robi dobre gry więc każda z nich jest warta swojej ceny . ja od 3 lat nie kupiłem ani jednej gry od obu tych wydawców , ostatnie dobre gry tych wydawców były w 2011 r wtedy kupiłem bf3

            Skomentuj

          5. verul
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-06 14:27

            Dokladnie. Tak zrobilem z AC 2 i pozniej kupilem oryginal. Tak zrobilem z AC 3 i po kilku godzinach wywalilem gre z dysku i juz nigdy wiecej zadnego nowego AC nie kupie. W zasadzie to nawet mi sie tego syfu instalowac nie chce chocby mi na biurku lezal, a co dopiero mowic o sciaganiu czy kupowaniu.

            Skomentuj

        2. Boncorek
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2015-01-03 13:34

          GTA To jest taka gra, że nawet 500zł bym dał! Po prostu miłość mojego życia :D

          Skomentuj

        3. BuryZenek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-05 13:11

          Aha ale większość gier nie jest warta kupienia, ale w nie zagrasz? Typowy piraciarz lamus.

          Skomentuj

      2. nfs98
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-01-03 04:31

        no ja gre kupiłem na ps4 i jest swietna na pc sobie sciagne z torrentow bo nie bede placił dwa razy za ta sama gre... hejty start =)

        Skomentuj

      3. Randalf
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-01-03 10:04

        TO jest jak Wiedźmin :D Aż ŻAL POBRAĆ :)

        Skomentuj

  4. Majjkee
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:13

    WTF?! oni tak serio czy to jakiś żart ? nie to że źle czy coś... , ale podejrzane to :D

    Skomentuj

  5. Spirit
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:14

    Nie wierzę.

    Skomentuj

  6. Son1c
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:15

    Ja wiem, że ciężko wprowadzić edycję komentarzy, ale chociaż przeczytajcie ze dwa razy tekst zanim go wstawicie, bo zawsze jest kilka błędów których być nie powinno.
    Co do tematu to nie wiem skąd te wymagania, ale na pewno będą inne, przynajmniej co do zajmowanego miejsca na dysku. Nie chce mi się wierzyć, że tak bardzo rozbudowana gra ma ważyć tylko 20GB.

    Skomentuj

    1. Voyciechu
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2015-01-03 01:42

      Skyrim jaki miał świat, a ważył coś około 10 GB jeśli dobrze pamiętam.

      Skomentuj

      1. legoras
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-01-03 09:43

        Przed patchami, przed dlc ~6.4gb.

        Skomentuj

  7. dlomlo
    Oceń komentarz:

    29    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:20

    Albo przekłamane te wymagania, albo Rockstar naczył się optymalizować gry

    Skomentuj

    1. Anavrin990
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2015-01-02 20:55

      raczej to pierwsze

      Skomentuj

    2. Ladros
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-03 14:40

      To tylko stworzona przez fanów przypuszczana specyfikacja :D

      Skomentuj

  8. brtsh
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:20

    I ściągacie te informacje z game-debate, tylko po co? skoro oni już mają te wymagania (błędne) od paru miesięcy na stronie...

    Skomentuj

  9. jjacksell
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:25

    Miejsca to conajmniej z 35gb jak nic :) No i w zalecanych bym raczej napisał Radeon 7950/GTX 670 no i mocniejsze i5 :)

    Skomentuj

    1. CoJaPacze
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2015-01-02 20:33

      Trochę wiary. Przez miesiąc pracowali wyłącznie nad wersją PC

      Skomentuj

    2. kurzi5
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-01-03 00:47

      Jak wersje na current genach ważą ~50gb na PC na 100% będzie przynajmniej tyle.

      Skomentuj

      1. kamaleon
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-03 12:02

        Niekoniecznie. PC jest na tyle mocny ze mogli tam uzyc mocnej kompresji, ktora i tak nie wplynie na wydajnosc bo CPU w PC jest duzo mocniejszy od konsolowego.

        Skomentuj

    3. dlomlo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-03 18:20

      Bardziej 660/ 660ti i5 2500

      Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2015-01-02 21:01

      Chyba tylko Niemca :D zobaczyć jakąś literówkę i walić komenta jakby było to Bóg wie co, eh...

      Skomentuj

        1. R2rr0
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2015-01-03 00:16

          Gdybyś przeczytał treść, wiedziałbyś skąd takowe wymagania... To przypuszczenia.

          Skomentuj

          1. R2rr0
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-01-03 12:26

            Gdy mnie jakiś temat nie interesuje to przeglądam inne, a ten omijam. Polecam na przyszłość, nie będziesz musiał wylewać żali w komentarzach, które niczemu nie służą :)

            Skomentuj

  10. Hardcore
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:29

    Na PS4 gra zajmuje na dysku ponad 50GB
    Na pc maja być wyższej rozdzielczości tekstury i gra ma ważyć o ponad polowe mniej.. o_0 ?

    Skomentuj

      1. pcmasterrace
        Oceń komentarz:

        11    

        Opublikowano: 2015-01-02 20:44

        Te wymagania są nieprawdziwe.

        Skomentuj

      2. piotrektomaszek
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2015-01-02 20:44

        tyle to waży GTA 4 z DLC

        Skomentuj

    1. ohoho
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-02 23:54

      A czy wiecie co to jest "kompresja"?

      Skomentuj

  11. carbo888
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:34

    Załapałem się na minimalne, jest dobrze :)

    Skomentuj

  12. Mr.wrobel
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:44

    Na game-debate są takie same wymagania tylko wg nich gra ma zajmować ok. 40gb

    Skomentuj

  13. DanteGamer
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:47

    Wszystko w porządku z rekomendowanymi, jedynym błędem jest to, że pewnie będą one minimalnymi.

    Skomentuj

  14. PL_SBX
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:49

    Jak to ma takie wymagania to w 800x600 na swoim gównie w 20fps powinienem móc to odpalić.

    Skomentuj

  15. Michur
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:54

    Oczywiście te wymagania to są bezsensowne bo skoro do GTA4 warto było mieć quada to do GTA5 Core 2 Duo E8200 2,66 GHz tym bardziej nie pasuje.

    Skomentuj

    1. TrollingSaruman
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2015-01-02 20:58

      GTA4 to jeden z najgorszych konsolowych portów w historii pod względem optymalizacji, nie warto porównywać.

      Skomentuj

      1. Michur
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2015-01-02 22:15

        GTA 5 jest na tym samym silniku co GTA 4 poza tym czwórka mocno wyprzedziła swoje czasy. Fizyka, zachowanie aut było lepsze niż w niejednej grze wyścigowej. Tylko prosze nie wyskakiwać że na konsolach "jakoś działa" bo przerabiałem tą grę na różnych platformach i wiem że na konsoli była straszna kupa

        Skomentuj

    2. AkaRyupl
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-03 04:24

      Warto było mieć, ale chodziło bez problemu i płynnie na 2 rdzeniowym procesorze (sam sprawdziłem te x lat temu).

      Skomentuj

  16. Anavrin990
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-02 20:57

    fejk dnia

    Skomentuj

  17. DaroBenchmarkPC
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-02 21:17

    Pierwsz myśl "LOL" w szczególności patrząc na zalecane wymagania. Spodziewam się bardzie jakiegoś i7 lub i5 a z kart graficznych cos z pokroju od gtx 680 do 970 i radeonów od hd 6xxx do r9 280x . Jak myślicie?

    Skomentuj

  18. bandan
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-01-02 21:20

    Te wymagania to pic na wodę. w zalecanych procesor z literką t, w dodatku z 2013 roku, o karcie gtx480 nawet nie wspominając. Zalecane zawsze są wysokie. W tym wypadku raczej należy celować w Core i7 4770 i GTX780 lub nawet GTX970 - to są najbardziej realne wymagania moim zdaniem. z Z tym GTX480 to jakby przekopiowali wymagania z jakiejś innej gry sprzed kilku lat. Przecież ta karta ma tylko 1,5GB ramu. Każda większa gra z ostatniego pół roku zajmuje w pamięci video od razu 2GB na ustawieniach większych niż średnie.

    Skomentuj

  19. ShadoVer
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2015-01-02 21:34

    Przecież widać, że te wymagania nie mają nic związanego z prawdą. Samo GTA 5 na konsolach zajmuje ok. 50GB to jakim cudem przy lepszych teksturach może zajmować ledwo 20GB? Na konsolach mamy obsługę full HD, a przypominam, że na PC ma być 4K.

    Skomentuj

    1. Artik
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-01-02 22:16

      No właśnie. Na PS4 zajmuje dokładnie 51,5GB + zapisy stanu gry.

      Skomentuj

  20. OMGTKKYB
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-02 21:37

    To jest fejk, rockstar nic o wymaganiach nie mówił...

    Skomentuj

  21. MijaGi2k
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-02 23:30

    Jeżeli się sprawdzą, to będą bardzo dobre.

    Skomentuj

  22. premoq
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-01-02 23:36

    Pfff kto wymyślił te wymaganie Według mnie tak będzie:

    Minimalne:
    i5 3gen
    6 GB ram
    Gtx 480
    60-80Gb HDD

    Zalecane:
    I7 3gen (możliwe że wystarczy i5 4690K)
    8GB ramu jak nie więcej
    Gtx 780/gtx 970 (jestem pewien że z 3GB Vramu się przyda)
    60-80GB HDD

    No i te wymagania mogą być prawdopodobne.
    Na szczęście jestem na nie gotowy :)

    Przepraszam za nie uwzględnienie procesorów ani kart graficznych AMD ponieważ nie znam się na ich wydajnościach.

    Skomentuj

    1. Streck
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-01-03 06:21

      Z wymaganym miejscem to poleciałeś. Tutaj będzie te 50gb po mimo tych tekstur 4k ze względu na kompresję większej ilości plików. co do procka w mini to może być i5-2500k, w rekomendowanych to i5 3-ciej generacji.

      Skomentuj

    2. patryk009
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-01-03 11:14

      Z tą i7 to dopiero poleciałeś, a ten GTX970 to kompletna bzdura. GTA5 jest optymalizowane przez ten sam zespół od MP3, na dodatek podobno jest robione od zera.

      Skomentuj

      1. Sova30
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-03 12:57

        Z tym i7 to faktycznie, może tak mocny procesor nie będzie potrzebny (choć na pewno nie zaszkodzi:) myślę, że podkręcony i5 spokojnie da sobie radę.
        Co do GTX 970 to może być w sam raz. Zauważ, że gra ma obsługiwać 4K i żeby to śmigało w 60 fps (albo nawet więcej) 970-ka może być nawet nie wystarczająca na ustawieniach Ultra.
        Zależy jeszcze co rozumieć pod pojęciem "ustawienia rekomendowane" - Ultra - hiper max w 200 fps czy 30 fps na ustawieniach High?

        Skomentuj

        1. patryk009
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-03 14:38

          Jeżeli mówisz tutaj o 4K - w porządku, przyznaję rację z tym GTX'em, ale o ultra w zwykłym FHD nie będzie wymagana ta karta. Szczerze mówiąc nie wiem kto obsłuży 4K w tej grze.

          Skomentuj

    1. ohoho
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-01-03 00:04

      Może na medium nie ale na lowie spokojnie.

      Skomentuj

  23. czorcik696
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 00:22

    te rekomendowane to trochę jednak trolem zalatują. Obstawiam i5 3570, lub 2500 z GTX670 i 40GB na dysku (rekomandowane), ale najprawdopodobniej będą jeszcze ultra, i tam spodziewam się wyzwania dla i7, kart GTX780 i wyższych. Może jakiś konkurs od benchmark. Kto trafi wygrywa GTA 5 PC : )

    Skomentuj

    1. azbestor
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-01-03 00:42

      Tam grę... Kompa pod ultra ;)

      Skomentuj

  24. MrSzaku
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 00:27

    DO lutego jadę na średnich a potem w full w 2k (skalowanym do mojego 768p :DD) Większych wymagań nie będzie a może będzie nawet lepiej chodzić od GTA 4 (który jak tak naprawdę aktualnie chodzi na max ustawieniach na prawie każdym sprzęcie,tym bardziej z modami).Pozbyli się zniszczeń aut co było winą tego że gta 4 żle chodziło.

    Skomentuj

  25. czorcik696
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 00:29

    BTW. Na ps3 GTA 5 zajmuje 18 GB, do tego instaluje chyba z 8GB, a nie ma tekstur w wysokiej rozdzielczości, dodatkowych misji i muzyki. Powinno to podważyć wiarygodność tych wymagań...

    Skomentuj

    1. Meruem
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-05 06:10

      Na PS3 czysta wersja GTA 5 waży 8GB bez żadnej aktualizacji. tutaj chodzi o samą wage inatalki, bez download contentów i dlc

      Skomentuj

    1. kurzi5
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-03 00:54

      Spodziewam się czegoś podobnego aczkolwiek miejsce na dysku przynajmniej 50gb a karta graficzna coś na poziomie 560Ti...

      Skomentuj

  26. Mariano_
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-03 01:00

    Dwurdzeniowe procki w minimalnych? Nie wierzę i nie uwierzę. :D

    Skomentuj

    1. mazmazik
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-01-03 08:27

      w konsoli masz tabletowy procesor ;]

      Skomentuj

    1. DanteGamer
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-03 02:46

      Nie chcę niepotrzebnie martwić, ale troll nie wyszedł :)
      Gdybyś faktycznie był prawdziwym fanboy'em to w dodatku rzucałbyś bluzgami i co 3 słowo brzmiałoby "biedaki", a w Twoim komentarzu tego nie widzę :D

      Skomentuj

  27. DeRej
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 01:56

    GTA V zamówione :) Do kolekcji z wersją na PS 3. Na PS przeszedłem kilkukrotnie polecam. Co do grafy jak tam jest 1,5GB GTX 480 to mój Gainward GTX 460 2GB powinien wystarczyć. Grafę wymienię dopiero przed Wiedźminem 3

    Skomentuj

  28. Yogii26
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 03:45

    Mi się wydaje że wymagania będą zbliżone do tych z Max Payne 3.

    Skomentuj

  29. nfs98
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 04:29

    20gb ? 20 gb to zajmuje gta 4 albo i lepiej zreszta gra na ps4 zajmuje 50gb wiec mysle ze w przypadku pc to minimum 35gb

    Skomentuj

    1. Randalf
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-03 10:08

      Ale panowie :) przejmujemy się miejscem na dysku ;D w dobie 1 TB lub nawet 2 TB to te 50 GB +/- nic tam nie zmieni :) ale nad Grafiką można by pomyśleć ;D Mam nadzieję ze na moim GTX 650 Ti średnie wyciągnę O.o

      Skomentuj

      1. Sova30
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-03 13:07

        Dokładnie, mnie też śmieszą te komentarze o miejscu na dysku. Nawet niech gra zajmuje 100 GB, co z tego? Dysk 1TB kosztuje ok 200 zł, czyli tyle co ta gra!

        Skomentuj

  30. PIRAT_PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 11:04

    Same wymagania są dość przystępne i nawet w miarę zbliżone do GTA IV no ale przecież też nie mogli wyjść z kosmicznymi wymaganiami bo wtedy musieliby się liczyć ze spadkiem sprzedaży bo kto by GTA kupił jakby komp ledwo minimalne spełniał. Więc gra też musi być dopasowana do tego co jest dostępne na rynku.
    No nic pozostaje już poczekać do 27 stycznia.

    Skomentuj

  31. patryk009
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-01-03 11:12

    Nie rozumiem po co wszyscy przyrównują GTA V do GTA IV, skoro GTA4 było jako pierwsze na tym silniku i się po prostu uczyli i co ważne był zepsuty port. W tym wypadku GTA5 robi się ponoć od 0, a i zespół od MP3 optymalizuje tą grę więc stawiałbym na te wymagania, które są teraz podane. Jakieś gtx980 na high może i będą, ale w gta6.

    Skomentuj

  32. Tyskie89
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 11:16

    Przeciez to sa przewidywane wymagania na podstawie Xboxa 360 i PS4.
    X360 ma wydajnosc graficzna ok. 250gflopow a PS4 kolo 1800. teraz wszystko zalezy od optymalizacji. Nie ma sie co łudzic ale poza srednia wydajnoscia graficzna te rdzenie Jaguar maja w konsolach wydajnosc i5. A trzeba wziac pod uwage ze miedzy hd a full hd jest ogromna roznica wiec ja np gram w hd i moim zdaniem gra powinna dzialac na srednich detalach bo mam procek w polowie i karte graficzna rowniez w polowie :)

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-01-03 13:04

      A skąd wiesz że do 20 ? Owszem gra zwalnia ale raczej nie klatkuje .Zreszta jak ktos gra na pc w 60 fps to faktycznie może miec takie odczucie .

      Skomentuj

    2. Alladen
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-03 13:37

      Co do "Strzelanek" to racja, żeby wprawić się potrzeba mnóstwo czasu (i wtedy dorównujesz co najwyżej średniemu graczowi z myszką). A co do klatkowania czego się spodziewałeś era konsol umarła po PS3 i Xbox360 teraz mamy PS3.5 i Xbox 0,5

      PS. Możliwe że masz coś uszkodzone w konsoli bo większości ta gra działa płynnie (+/- 30FPS, choć jak grasz na kompie w 60 to jednak może się wydawać że klatkuje)

      Skomentuj

  33. TruGeek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 13:54

    Ja nie wiem ale wy chyba przesadzacie . GTA 4 , które jest słabo zoptymalizowane a procek pokroju phenoma X4 bądź i3 3gen + GTX 460 spokojnie ogarniał te gre na ultra w fhd . To dlaczego GTA 5 na tym samym silniku (lepiej zoptymalizowanym rzekomo) ma do ultra w fhd wymagać podkręconego i7 i GTX780Ti/970 no ludzie pomyślcie trochę . Ja obstawiam że minimalnie to jakiś C2Q albo phenom lub i3 i gtx 460/HD 6870 i 4/6 gb ramu a zalecane i5/Fx8xxx 6/8gb ramu i GTX 660Ti/HD7950 .

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-01-03 14:04

      X4 bądź i3 3gen + GTX 460 spokojnie ogarniał te gre na ultra w fhd...to chyba ja mam kompa zepsutego że w tych nastawach to nawet 770 potrafi zaliczyć spadek fps .

      Skomentuj

      1. blant1995
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-01-03 14:21

        Bez kitu w takim razie ja też. Mam phenoma 965 @ 3.8 Ghz, 8 GB ram 1600 Mhz i HD6950 2Gb i żeby komfortowo grać to muszę grać na średnich. Czwórka była na maksa skopana z optymalizacją. I to gram w rozdziałce 1680x1050. Dla porównania Far Cry 4 ciągne na bardzo wysokich.. Gdzie premiera GTA 4 miała miejsce 6 lat temu..

        Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-03 14:24

          :) trochę teraz dobije publikę ...na gtx 970 gra tez potrafi zwolnic...masakra .

          Skomentuj

          1. RastaFaraji
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-03 15:02

            No to chyba coś nie halo. Na mym starym komputerze: AMD Athlon 64 X2 5000+ 2,6 GHZ i GTS 450 GTA IV chodziła na średnio niskich ustawieniach przy rozdzielczości 1650 x 1050 przy około 30-40 fps co dla mnie jest już wystarczająco płynne

            obecnie na i5-4690 i r9-290 chodzi na stałych 80+ fps

            Skomentuj

          2. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-03 15:04

            Mówię jak jest , po co mam kłamać .Masz wszystko na max ?

            Skomentuj

          3. Michur
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-01-03 19:30

            Ustaw cienie i zobaczysz jak zwolni

            Skomentuj

          4. RastaFaraji
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-05 15:37

            wszystko, dosłownie wszystko na max i działa miodzio :}

            Skomentuj

    2. Randalf
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2015-01-03 16:24

      No w sumie trochę w tym racji ;) GTA IV nie miało Ogromnych wymagań, po prostu miało okropną optymalizacje. Nawet na Topowych grafach ta gra momentami klatkowała. (mam GTX 650 Ti i z 1904 MB VRAM wykorzystuję tylko 1206 a mówię tu o detalach gdzie wszystko ustawiłem na najwyższe możliwe a i tak miejscami miąłem spadki ale to żadko). natomiast grafe testowałem na Unity przed patchami i na średnich gra mi nie ścinała ale miała do d*py optymalizację :) także Rockstar (mam taką nadzieję) to szanująca się firma i GTA V jeśli będzie dobrze zoptymializowane (przez ludzi od MP3) to gra może mieć faktycznie takie wymagania :) Bo na Logikę, dzisiaj wszystko zależy od opytmalizacji. Bo gry tak na prawdę nie są jakoś baaardzo wymagające w dobie dzisiejszej technologii (bo narazie zadna gra nie uzywa wszystkich rdzeni procesora) a w większości te gry lecą na to ile kto ma VRAM w grafie. Skoro IV (tak porównuję GTA IV bo to była na owe czasy najabrdziej wymagająca gra) potrzebowała w większości dużej ilości RAM to myślę, że V może pójść w podobną stronę. A dobrze zoptymalizowana nie powinna mieć problemów w odpaleniu na Ultra przy 2 GB. Ale to się okażę jak Rockstar będzie łaskawy ujawnić Oficjalne wymagania :)

      Skomentuj

  34. domino241
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 14:20

    Nic nie napisali o dx11?

    Skomentuj

    1. Sova30
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-03 20:08

      Chodziło Ci chyba o DX 12, bo 11 jest już od kilku lat, więc po co o nim pisać.

      Skomentuj

      1. MrSzaku
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-06 10:01

        Jesze oficjalnie nie ma DX12 a wciąż DX11 ma niewiele gier. Ostatnio panuje moda na to aby gdy wspierająca DX11 nie mogła się uruchomić na DX10,tak jak COD ghosts,WD i tp. Bo szkoda czasu na coś takiego jak w SR3.

        Skomentuj

  35. adion kenobi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 16:34

    Nie wierzę że przepisaliście te wypociny :/

    Skomentuj

  36. theBeoWulfIV
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-03 17:05

    Najbardziej czego chcę w odróżnieniu od konsol, to gęsty ruch uliczny!

    Skomentuj

    1. patryk009
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-03 17:27

      Podobno został zwiększony na PS4 jak i na X1. Na niektórych ulicach przejechanie bez zderzenia graniczy z cudem (podobno).

      Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-01-03 17:32

        I zadymy są częstsze ;) https://www.youtube.com/watch?v=Mgm2G_8NGIk

        Skomentuj

  37. Doncii
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-03 17:34

    Nie jest zle te rekomendowane to beda minimalne :)

    Skomentuj

    1. gorevomit
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-04 03:24

      Spokojnie.musi trzymać w 50 klatkach ultra fx 6300 i gtx 660 to znaczy ze optymalizacja jest skopana..

      Skomentuj

  38. TruGeek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-03 18:01

    A ktoś z was instalował patcha 1.0.4.0 i np ultimate tex 2.0 ? po tym pierwszym już gra chodzi na maks na phenomie i gtx 460 spokojnie .

    Skomentuj

  39. TruGeek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-03 18:24

    To ja widocznie też mialem jakiegoś dziwnego bo na i5 3470 i GTX 660ti ultra w full hd gra chodzila bez modow w 50-70fps gdzie w kilku miejscach na mapie wartość ta spadala do 40fps . Grałem w GTA4 ok 300h więc nie dam sobie wmówić , że jest inaczej .

    Skomentuj

  40. Sova30
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-03 20:37

    Co będzie to będzie, nie ma co teraz dyskutować o wymaganiach czy innych pierdołach. Gra wychodzi za 3 tygodnie i wtedy wszystko będzie jasne jak to na prawdę jest.

    Ja mam tylko nadzieję, że nie będzie tak jak z Watch Dogs. Od kiedy usłyszałem o tej grze chciałem kupować pre ordery, edycje limitowane itd, a kiedy wyszła to pograłem w nią może 2 godziny i odinstalowałem, a grę (na szczęście kupioną w pudełku) sprzedałem w ten sam dzień, nawet nie czkając na patche.

    Skomentuj

  41. pridem
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-04 17:13

    Mam GTA5 na PS4 i gierka wygląda nieźle, może ciut przeszkadza brak AA. Gierkę sprawdzę też na moim, ciut starzejącym się PC (i7 3770, 8gb1600MHz, GTX770) i jeśli okaże się że na tym sprzęcie gra nie będzie lepiej wyglądać i śmigać w FHD to słowo ale więcej w blaszaka nawet złotówki nie włożę bo ceny gie na PC zaczynają rosnąć i to przestaje mieć sens :)

    Skomentuj

  42. cvbgvh
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-01-04 17:21

    Dla wiadomości gra może i tak będzie chodzić ale bez wygładzenia i na ustawieniach wysokich a nie ultra i to w 30fps o tym już nikt nie pomyślał
    Rekomendowane dla ultra (łącznie z wygładzeniem itp) to gtx780 i i5 ale i tak lepiej gtx770 bo 4gb wbudowanej jest lepsze i można gry w 4k odpalać bez ścin , ja np mam gtx770 i testowałem grę Evolve (miałem 15 kluczy na testy i nikt nie chciał lol :D)i na ultra z wszystkim max nawet w hd nie działała bo ramu nie starczało ale miejscami gdzie schodziło poniżej 2Gb (moja ma 2gb) miałem 60fps bez spadku z włączoną synchronizacją tylko ten ram.. znajomy który grał ze mną miał 4Gb i bez problemu 50fps w full hd na ultra ; na średnich/ultra bez wygładzenia to stałe 60fps bez spadku poniżej 59fps :D