Na topie

Testujemy nowe modele Intel Compute Stick - w wersji z Core m i Atomem

Autor:

Szef strefy Komputery

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Kategoria: Komputery Komputery Tematyka: Intel Atom Intel Skylake mini-PC Na Topie Producenci: intel

W benchmark.pl wylądowały już dwa nowe modele Intel Compute Stick - zarówno w wersji z Atomem jak i Core m!

AA

Intel Compute Stick to miniaturowe komputery Intela wielkości dużego pendrive'a. Nowe wersje tego urządzenia korzystają już z dwóch rodzajów procesorów. Już wersja z Atomem jest bardzo ciekawa, bowiem w stosunku do poprzednika oferuje między innymi znacznie szybszy układ sieci bezprzewodowych, ale dopiero modele z Core m (Skylake) przynoszą długo oczekiwany powiew świeżości.

Testujemy już zarówno model z Atomem, jak i Intel Compute Stick oznaczony STK2M3W64CC, czyli  w wersji z procesorem Intel Core m3. Dokładna specyfikacja tego komputerka przedstawia się następująco:

  • Procesor: Intel Core m3-6Y30 (2C/4T)
  • Pamięć RAM: 4 GB DDR 1866 MHz
  • Zintegrowana grafika: Intel HD 515
  • Dysk: 64 GB eMMC
  • Porty USB: 1 x 3.0 (+ 2 x 3.0 w zasilaczu)
  • Sloty kart flash: microSD up to 128 GB
  • Wi-Fi: Intel Dual Band Wireless AC 8260
  • Bluetooth: 4.2
  • System operacyjny: Windows 10 Home 64-bit

Do czasu publikacji pełnej recenzji waszą ciekawość może zaspokoić powyższy materiał wideo - prezentujemy w nim wydajność nowego ICS w CS:GO, 3D Mark, Cinebench, przy odtwarzaniu wideo i innych zastosowaniach.

Źródło: informacja własna

Odsłon: 7836 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. AndreoKomp
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-04-03 21:33

    Ciekawe ile będzie kosztował model z Core M3.
    Fajnie jak by była wersja bez systemu operacyjnego i kosztowała poniżej 700zł.

    Skomentuj

    1. Vatharian
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-04-03 23:20

      Zapomnij. Wersja bez OS-a dla producentów OEM kosztuje $232 przy zamówieniu >1000 sztuk. Wersja OSem jest o $13 droższa.

      Można zamówić też wersję z 32GB eMMC za $27 mniej.

      źródło: sales rep Intela.

      Skomentuj

  2. ifeelveryblah
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-04-03 23:05

    Procesor m3-6Y30 jest obecnie wyceniany na 281$. Chciałbyś żeby stick z tym procesorem kosztował 700 zł? Pomyślałeś chociaż przez chwilę?

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-04-04 00:25

      Ja tam bym chciał, a co mi tam :D

      Skomentuj

    2. zakius
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-04-04 08:22

      no właśnie intel te mobilne kastraty paskudnie wycenia, im bardziej obcięty tym gorzej...
      byłby to fajny procesor nawet w tabie za 1k, ale nie za 2k, bo gdzieś tyle wyjdzie maszynka z tym cepem...
      Oczywiście rozumiem, że w ultramobilnych wersjach potrzebują selektów, żeby dodatkowo mocno obniżać napięcie, no ale żeby to aż tak drogie było? to wygląda jakby desktopowe pentiumy sprzedawali poniżej kosztów i na mobilnych chcieli to odbić...

      Skomentuj

      1. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-04-04 16:38

        No tak tylko, za te 2 tysie masz samego kompa, a do tego musisz mieć TV, klawiaturę i myszkę, a za 3 tysie kupujesz dobrego ultrabooka...

        Skomentuj

  3. mpieck
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-04-04 01:38

    Co do cen, to m3 ma kosztowac 399 usd, m5 - 499 usd. Biorac pod uwage obecna cene wersji z atomem (149 usd) w zl, to m3 bedzie kosztowal ok. 1700-1800 zl, m5 natomiast 2100-2200 zl. Wersja bez systemu nie bedzie duzo tansza, poprzednia kosztowala tyle samo.

    Skomentuj Historia edycji

  4. bakczysaraj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-04-04 12:22

    W zagranicznych sklepach są już do kupienia w cenach średnio ponad 400 Euro, więc opłacalność jest...

    Skomentuj Historia edycji

  5. sambaverde
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-04-04 18:14

    Ciekawe jak sprawuje się mikro-wentylator w tym bajernym komputerku? Jest jak komar czy gwizdek?

    Skomentuj

  6. BluePandoraBox
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-04-06 04:34

    trzmiel :)))