Na topie

Intel - plany wydawnicze mobilnych procesorów na 2016/2017

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Wszystko na to wskazuje, że na całkowicie nowe procesory Cannonlake poczekamy do trzeciego kwartału 2017 roku.

Krik Skaugen - IFA 2015
Cóż, na całkowicie nowe procesory jeszcze trochę poczekamy...

AA

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, jakoby Intel miał opóźnić wprowadzanie procesorów w nowych procesach technologicznych. Informacje te zdaje się potwierdzać plan wydawniczy mobilnych układów, który właśnie wyciekł do sieci.

Z ujawnionych informacji wynika, że w trzecim kwartale tego roku czeka nas premiera procesorów Kaby Lake – modele te nadal będą wytwarzane w 14 nm i bazować na mikroarchitekturze Skylake, ale producent wprowadzi w nich pewne udoskonalenia pod kątem wydajności i efektywności energetycznej.

Na całkowicie nowe układy Cannonlake w 10 nm przyjdzie nam poczekać do trzeciego kwartału przyszłego roku (przynajmniej jeżeli chodzi o wersje mobilne). Wprawdzie procesory nadal będą korzystać z mikroarchitektury Skylake, ale nieoficjalnie mówi się o wprowadzeniu dodatkowych udoskonaleń i wydajniejszych, zintegrowanych układów graficznych.

Intel - plany wydawnicze mobilnych procesorów 2016/2017

Slajd obejmuje też premiery w niższych segmentach wydajnościowych. W trzecim kwartale układy Braswell zostaną zastąpione przez modele Apollo Lake, natomiast na przełomie 2016 i 2017 roku nadejdą modele Broxton – następcy generacji Cherry Trail. Oprócz tego powinniśmy się spodziewać nowych układów SoFIA LTE na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2016, a także SoFIA LTE2 też na przełomie drugiego i trzeciego kwartału, ale 2017 roku.

Źródło: BenchLife, Intel (foto)

Odsłon: 5885 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. zakius
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2016-03-17 08:44

    braswell to dalej atom, niestety
    najbardziej boli to ich zamieszanie z nazwami, i7u to mocno skręcony i3 z dodanym turbo, a pentium 4405u to... mocno skręcony i3 z obciętym L3, serio?
    do tego atomy sprzedawane jako celeron i pentium, żeby nie było za łatwo, do tego kilka serii tych atomów, nic nie mówiące liczby, a na koniec jeszcze wersje z różnymi kontrolerami pamięci
    intel, weź się ogarnij!

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-03-17 21:52

      Aby Intel się ogarnął to AMD musi się ogarnąć...

      Skomentuj

  2. adam6056
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-03-17 08:53

    Posiadam i7 z odblokowanym mnożnikiem i patrze teraz na te ich plany i... i wgl mnie to nie rusza, po prostu za rok czy dwa wydamy więcej bo nowe procki, płyty główne może te 10nm i więcej GHz ale ja już czekam na pewną rewolucję a nie tylko coraz to nowsze modele
    Nie mogę się doczekać procków z grafenu :(

    Skomentuj

    1. angelboy
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-03-17 10:12

      A ja czekam na wyskok AMD ;) bo jesli w koncu nie pokaza czegos nowego co juz obiecuja i obiecuja to mozemy sie pozegnac z osprzetem kupionym za gotowke i szykowac karty kredytowe bo intel tak sztucznie zawyzy ceny ze sie zegniemy w pol ;)

      Swoja droga fajnie ze caly czas walcza z tympoborem pradu ale mi sie wydaje ze obecnie osiagneli maksimum mozliwosci i wciskaja kit uzytkownikom bo zamiast zrobic rewolicje to bawia sie dalej tym pradem i zejsciami o 4nm co w sumie niewiadomo jakie efekty przyniesie ...

      Skomentuj

      1. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-03-18 15:46

        Taa...walczą z poborem prądu, chwalą się jakimiś niezwykłymi wynikami w poprawie energooszczędności a wychodzi potem z tego że jest 1h więcej na wifi co generację, a dlaczego? Bo producenci robią mniejsze baterie :D heheheheh, i tyle z tego wychodzi :D

        Skomentuj

  3. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-03-17 10:07

    A gdzie są i7 Broadwell-E?

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-03-17 11:24

      W laptopach?

      Skomentuj

  4. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-03-17 10:07

    A gdzie są i7 Broadwell-E?

    Skomentuj

    1. Krukow
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-03-17 20:56

      Czekam na te procki :]. Ma wyjść w Q2 tego roku. Fora mówią, że jest cisza przed wyborcza do końca miesiąca na temat tych modeli. Optymiści mówią że wyjdzie w przyszłym miesiącu, no ale kwartał kończy się w czerwcu. Przecieki mówią ( próbki inżynieryjne ), że jest wzrost wydajności od kilku do kilkunastu % 5960x vs 6900k, tj 8 vs 8 rdzeni.

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-03-18 13:51

        No to czekamy!

        Skomentuj

  5. Snack3rS7X
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-03-17 13:29

    A kogo obchodzą nowe procesory skoro tylko na Windows 10?

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-03-17 13:32

      Jakieś plotki, Intel nie wspominał o takim ograniczeniu

      Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-03-17 21:59

      Nie daj się Januszowej propagandzie kolego. Tutaj ciekawostka: Windows7 odpalony na Pentiumie2 266Mhz z 1998roku:
      https://www.youtube.com/watch?v=g84Jq1HRMbY
      Architektura X86(x64) jest wymogiem windy a nie wiek procesora.

      Skomentuj

      1. zakius
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-03-18 08:14

        8 już nie ruszy :p

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-03-18 15:18

          tia

          https://www.youtube.com/watch?v=bxqMxUnWUUg

          Skomentuj

  6. Krukow
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-03-17 20:50

    Oczywiście to jest roadmapa dla procków mobilnych, a te tj, Kaby Lake-U/Y mają się pojawić odpowiednio 33-45 i 34-46 tygodniu roku. Mocniejsze wersje mobilne na przełomie roku. A dekstopowy Kaby Lake-S dopiero w 50 tygodniu tego roku do 9 tygodnia 2017. Dokładnie w tym samym terminie ma wyjść Skylake-C z eDRAMem.

    zródło: Wccftech