Na topie

Intel pokazuje jak będą wyglądać karty graficzne w 2035 roku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Ciekawostki Karty graficzne Tematyka: Computex 2019 Producenci: intel

Podczas konferencji producenta zaprezentowano koncepcyjne projekty kart graficznych przewidywanych na 2035 roku. Jest na co popatrzeć!

  • Intel pokazuje jak będą wyglądać karty graficzne w 2035 roku
A A

Producenci kart graficznych przywiązują coraz większą uwagę do wyglądu kart graficznych i z generacji na generacje są one coraz efektowniejsze. Jak będą wyglądać karty w 2035 roku?

Podczas trwających właśnie targów Computex 2019, na konferencji Intel Odyssey zaprezentowano koncepcyjne wizualizacje przyszłych kart graficznych. Według projektantów mogą one przedstawiać modele, które pojawią się dopiero w 2035 roku (oczywiście są to tylko przewidywania).

SIRIUS

SIRIUS
Intel Sirius

Andromeda

Andromeda
Intel Andromeda

Oblivion

Oblivion
Intel Oblivion

Gemini

Gemini
Intel Gemini

Prometheus

Prometheus

Prometheus
Intel Prometheus

Musicie przyznać, że zaprezentowane projekty wyglądają oszałamiająco i na pewno przyciągnęłyby wielu entuzjastów. Póki co muszą nam wystarczyć modding komputerów, który też może zdziałać cuda.

Źródło: Legit Reviews

Odsłon: 13432 Skomentuj newsa
Komentarze

27

Udostępnij
  1. Betonowy Druid
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2019-05-29 14:56

    Sirius jest tak koncepcyjny że slot PCI-e wylądował po złej stronie karty ^^

    Całkowicie bez sensu te projekty, do tego widać że robione przez osoby bez pojęcia o budowaniu kart, tylko grafików.

    Skomentuj

  2. FunkyKoval
    Oceń komentarz:

    22    

    Opublikowano: 2019-05-29 15:05

    Hahahah na 2035 rok, pod warunkiem ze będa jeszcze sloty PCIe i architektura jak dzisiaj. Kto w ogóle mówi że za 16 lat będa jeszcze grafiki jako osobne klocki i to takie wielkie ?
    Dziecinada jakaś.
    I tacy ludzie mają budować przyszłość, jak koncepjcami są w 2019/2020 roku ?

    Skomentuj

    1. maaaad
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2019-05-29 22:40

      Intelom się nudzi po protsu... Wszak nie mają nic do roboty, bo konkurencja śpi ;)

      Skomentuj

    2. Geralt
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2019-05-29 23:14

      Gdyby intel o tym decydowal to w 2035 wciaz bylyby sloty PCI i 4 rdzenie w mainstreamie :P

      Skomentuj

  3. donvito
    Oceń komentarz:

    18    

    Opublikowano: 2019-05-29 15:12

    W sondzie powinien być jeszcze jeden punkt:
    6 - Mam to w !@#$%^

    Skomentuj

    1. AMD64
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-05-29 18:15

      Popieram. Mam to w !@#$%^.
      Lepiej żeby tych świecidełek nie było.

      Skomentuj

  4. Eternal1
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-05-29 15:34

    Do tego czasu intel zniknie. Stawiam że jeszcze przed rokiem 2025 zostaną skazani za szpiegostwo na rzecz Izraela a później zdradę stanu.
    Pozwy zdmuchną ich z powierzchni Ziemi. AMD nie zdążą ich dobić, intel dobije sam siebie skutkami wszystkich swoich oszustw i lewych interesów.

    Skomentuj

    1. Arael
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-05-29 15:39

      Nie zesraj się.

      Skomentuj

    2. awesome1337
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-05-29 16:28

      xD

      Skomentuj

  5. dr Cox
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2019-05-29 15:48

    Tak się ładnie świecą jak psu jajca te rendery, a jak przychodzi co do czego, to... 20 klatek w Crisis :D

    Skomentuj

  6. mjwhite
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-29 17:57

    A teraz poproszę procesory "Intel Performance"

    Skomentuj

  7. PiCzerki
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-05-29 18:18

    Czyli że co, z powodu "braku konkurencji" nie widzą w ogóle rozwoju w dziedzinie GPU na przestrzeni 15 lat? Przecież obecne karty tak wyglądają jeżeli chodzi o gabaryty i ledy... liczyłem na coś jednoslotowego chłodzonego cieczą albo bardziej innowacyjnym. Po drugie - 15 lat - inna technologia - rozwój komputerów kwantowych albo grafiki ala gtx1080ti w procesorach... Jeżeli tak ma wyglądać nowa karta intela to ja podziękuję...

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-05-29 19:51

      przeciez to nie są realne przewidywania... tylko po prostu koncepty graficzne for fun

      poza tym komputery kwantowe raczej nie zastąpią normalnych

      nadaja sie do innych rzeczy

      Skomentuj

  8. Wenezo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-05-29 20:06

    Wątpie że będą tak wyglądać.
    Tak mogą wyglądać już w następnym roku na dobrą sprawe.

    Skomentuj

  9. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-29 21:14

    A mnie sie podoba Oblivion. Mam tylko nadzieje ze bedzie podlaczany przez te kola zebate do plyty glownej. Wtedy dopiero bedzie czad.

    A tak na serio.
    Po ch.j robic wystawe koncepcyjnych kart graficznych?

    Skomentuj

  10. wiktorrp
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-29 22:12

    A będzie w tym roku jeszcze istniał Intel?

    Skomentuj

  11. a1b2c3d4e5
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-29 23:08

    Już dziesięć lat temu mówiłem, że podzespoły komputerów w przyszłości nie będą komunikować się przy pomocy złącz elektrycznych tylko poprzez światłowody. Złącza będą tylko do zasilania lub w ogóle zastąpią je kable. Zamiast wielkiego slotu PCIE można dać jeden lub dwa światłowody. Chipset na płycie głównej będzie bezpośrednio w układzie scalonym konwertował sygnały. Płyty główne będą mniejsze i mniej skomplikowane.

    Skomentuj

  12. Klops
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-30 01:44

    Cały PC tak będzie wyglądał. Coś Intel słaby w te klocki jest.

    Skomentuj

  13. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-30 04:41

    6. żadna

    Skomentuj

  14. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-30 07:10

    No i wydało się. W intelu też kreskę mocno ciągną....

    Skomentuj

  15. marcadir
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-05-30 08:05

    Proszę nie narzekać, widać Intel zabrał się do roboty... szkoda tylko, że od d**y strony czyli najpierw obudowa, a do środka coś się włoży do 2035 mamy czas :-)

    Skomentuj

  16. djbixo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-30 10:08

    Haha przecież jeszcze niedawno wszyscy pisali (Analitycy) że granie na PC upadnie za 5-10 lat.

    Skomentuj

  17. Brudka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-30 10:48

    To teraz Raja zamiast konstruować architektury GPU, robi za architekta wiatraków?

    Skomentuj

  18. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-30 13:19

    Co to za kiciarskie niby "grafiki" ? tak samo ankieta. ja nie głosuję w ankiecie, bo nie ma opcji "żadna".

    w praktyce nieważne jak grafa wygląda. ważne co i jak robi. a jak zechcę, to nałożę sobie na grafę tekturkę z dowolnym nadrukiem.

    redakcjo, schodzisz na psy.

    Skomentuj

  19. Ciekawski_
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-05-30 18:09

    Widać od razu efekty przejęcia "najlepszych" pracowników PR od AMD. Slajdy coraz bardziej odjechane od rzeczywistości.
    Skąd wiadomo, że za 16 lat będą jeszcze dGPU w takiej formie? Mogą zmienić się interfejsy. APU mogą wyeliminować dGPU z PC do gier. Nie wiadomo jak będzie, ale jestem niemal pewny, że nie będzie tak jak pokazał Intel.

    Skomentuj

  20. dgrabarek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-31 08:04

    Czytałem że intel chce zacząć tworzyć karty graficzne widzę że ostro zabrali się do pracy obudowę już mają do 2035 może zrobią procesor do tej obudowy. Czyli Intel uwielbia stagnację tak ja to odbieram bo nic tym nie wnosi bo taka obudowa może być w przyszłym modelu nvidi 3700 o ile taki powstanie.

    Skomentuj

  21. dgrabarek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-31 08:05

    Czytałem że intel chce zacząć tworzyć karty graficzne widzę że ostro zabrali się do pracy obudowę już mają do 2035 może zrobią procesor do tej obudowy. Czyli Intel uwielbia stagnację tak ja to odbieram bo nic tym nie wnosi bo taka obudowa może być w przyszłym modelu nvidi 3700 o ile taki powstanie.