Na topie

Jak szybko i wygodnie skanować książki? Z IRIScan Book 3

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Tak przynajmniej przekonuje producent tego gadżetu. Najnowszy mobilny skaner firmy Iris należącej do grupy Canon ma się sprawdzać w tym zadaniu doskonale. Czym konkretnie może pochwalić się IRIScan Book 3? Spójrzmy.

 • Jak szybko i wygodnie skanować książki? Z IRIScan Book 3
A A

IRIScan Book 3 dołączył do rodziny ciekawych skanerów, wśród których znajdują się już na przykład testowany przez nas gryzoń IRIScan Mouse Executive 2 oraz ultramobilny IRIScan Anywhere 5. Czym cechuje się ten nowy model?

IRIScan Book 3 to urządzenie, które – zgodnie ze swoją nazwą – powstało z myślą o skanowaniu książek, ale sprawdzi się tez naturalnie przy tworzeniu cyfrowych kopii magazynów, dokumentów czy listów. Swój nowy sprzęt producent należący do grupy Canon kieruje przede wszystkim do studentów, ale też wszelkiego rodzaju pasjonatów, którzy chcą uchronić swoje zbiory przed zniszczeniem.

IRIScan Book 3 skaner

Podobnie jak inne urządzenia spod tego znaku, IRIScan Book 3 cechuje się przede wszystkim intuicyjną obsługą: wystarczy przejechać po wybranej stronie, a ta już zapisuje się w formie cyfrowej. Jedną opcją jest zapis bezprzewodowy na karcie microSD (o pojemności do 32 GB), drugą zaś przewodowy, z wykorzystaniem USB 2.0.

Producent chwali się również czarno-białym skanowaniem w dwie sekundy, rozdzielczością od 300 do 900 DPI, zapisem w formacie JPG lub PDF do wyboru i długim czasem pracy: zestaw trzech baterii alkalicznych AAA pozwalać ma na zeskanowanie do 550 stron A4 w kolorze. Wymiary urządzenia to 2,2 x 25,7 x 3,5 cm, a sugerowana cena wynosi 370 złotych.

Źródło: Entrymedia, IRIS

Odsłon: 4086 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. exposiure
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-04-28 18:13

  Szybkie skanowanie płaskich stron to żaden problem, dużo szybciej i bez zmartwień o żywotność baterii, byłoby telefonem porobić zdjęcia. Problem zaczyna się wtedy, gdy rzeczywiście mamy przed sobą grubą książkę, która się zamyka i trudno zeskanować pojedynczą stronę, o dwóch naraz nie wspominając... poza tym, takie ręczne skanerki są na wyposażeniu każdej biblioteki miejskiej i uniwersyteckiej

  Skomentuj

 2. rulax
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-04-28 19:03

  O żesz, teraz wypuścili. Gdzie byliście kiedy byłem studentem? Pewnie w piaskownicy...

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!