Karty graficzne

Karta graficzna 3Dfx Voodoo z klocków LEGO? Czemu nie! Taki zestaw może trafić do sprzedaży

z dnia 2020-03-25
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Firmy 3Dfx Interactive chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Mało tego! 20 lat po upadku firmy, nadal ma ona swoich wiernych fanów – najlepszym tego przykładem jest… nowa propozycja zestawu klocków LEGO z kartą 3Dfx Voodoo.

3Dfx Voodoo to jedna z najbardziej rewolucyjnych kart graficznych w historii

Nasi starsi czytelnicy zapewne pamiętają kartę 3Dfx Voodoo (a niektórzy być może nawet mieli ją w swoich maszynkach). Model ten zadebiutował w 1996 roku i na ówczesne czasy był prawdziwą rewolucją. Na pokładzie znalazł się układ graficzny Voodoo Graphics i 4 MB pamięci wideo (bywały też wersje z 2 i 8 MB VRAM). Najważniejsza była jednak akceleracja 3D (de facto był to właśnie akcelerator 3D, bo do wyświetlania grafiki konieczna byłą jeszcze „zwykła” karta graficzna).

Pierwsze Voodoo może nie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem, jak kolejne modele, ale na pewno miało ogromny wpływ na upowszechnienie się grafiki 3D. Model ten bez wątpienia zalicza się on do najbardziej rewolucyjnych kart graficznych w historii.

Karta graficzna 3Dfx Voodoo z klocków LEGO

Podobnego zdania jest użytkownik Bhaal_Spawn, który na platformie LEGO Ideas zaproponował wydanie zestawu z kartą Voodoo.

Model 3dfx Interactive Voodoo 3D Accelerator Card składa się z 78 elementów i może być ciekawą propozycją dla fanów legendarnego producenta.

LEGO 3Dfx Voodoo

Czy zestaw trafi do sprzedaży? To zależy tylko od Was! Na platformie LEGO Ideas możecie zagłosować za wprowadzeniem takiego zestawu do masowej produkcji (potrzebne jest 10 000 głosów).

Oczywiście nie jest to pierwszy tego typu pomysł. Wcześniej inny fan przygotował model karty GeForce RTX 2080 Ti z klocków LEGO.

Źródło: LEGO Ideas, inf. własna

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gwoli ścisłości 3Dfx Voodoo to nie były prawdziwe karty graficzne a tylko akceleratory 3D. Do działania wymagały obecności normalnej karty graficznej.
 • avatar
  Czyżby przypadkowy wyciek dowcipu primaaprilisowego? Do złożenia tej karty wystarczy mieć trochę klocków z zwykłego classica.
  Zaloguj się
 • avatar
  To kawał czy prawda ???
  Miałem kiedyś tą mega kartę...:)
  Zaloguj się
 • avatar
  Ech, Voodoo... 24 lata temu w kompie było Voodoo, a ja byłem piękny i młody. Teraz pozostało samo "i". :D Mimo wszystko nie chcę wracać do tamtych czasów, bo bardziej lubię obecne czasy z obecną technologią oraz przyszłość z przyszłościową technologią. :)
 • avatar
  Przecież to fake :)
  Zaloguj się
  -4
 • avatar
  Cena pewnie tylko skromne 200zł. :D
 • avatar
  Znajomi przyjezdzali do mnie z innego wojewodztwa zobaczyc voodoo hehehe ;)
  TO faktycznie był przełom.