RTV

LG i największy wyświetlacz OLED na świecie

z dnia 2015-11-19
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

140 zakrzywionych, 55-calowych paneli OLED daje łącznie obraz o wymiarach 8 x 13 metrów. Wygląda świetnie.

LG OLED lotnisko

We wrześniu pisaliśmy, że LG stawia na OLED, prezentując ostatnie osiągnięcia tego producenta i przedstawiając jego plany na przyszłość, w których centralne miejsce zajmuje właśnie ta technologia matryc. Aby przybliżyć jej zalety użytkownikom firma LG dynamicznie rozszerza dostępność telewizorów tego typu (w październiku nowe urządzenia wprowadzone zostały także do Polski) oraz drastycznie zmniejsza ich ceny, dzięki czemu coraz więcej osób może sobie pozwolić na ich zakup. To wszystko jednak nie wystarczy, aby ludzie ot tak pokochali OLED-y. Konieczna jest odpowiednia promocja i LG doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

LG OLED lotnisko 1

Pod dachem głównego terminalu Międzynarodowego portu lotniczego w Incheon (Korea Południowa) zawisły dwa największe na świecie wyświetlacze OLED, przy których projekcie współpracowało francuskie biuro architektoniczne Wilmotte & Associés. Na każdy taki wyświetlacz składa się 140 zakrzywionych paneli OLED o przekątnej 55 cali – łącznie daje to obraz o wymiarach 8 x 13 metrów (to jak wielkość trzech dużych kontenerów transportowych). Smukłe i lekkie konstrukcje (jak na OLED przystało) służą do demonstrowania możliwości tej technologii.

LG OLED lotnisko 2

„Wyświetlacze OLED stanowią doskonałe dopełnienie zaawansowanej infrastruktury technicznej, z której słynie nasz port lotniczy. Od zawsze staramy się prezentować milionom podróżnych korzystających z naszego lotniska nowoczesne technologie rodem z Korei. OLED jest tego najlepszym przykładem” –  powiedział Park Wan-su, dyrektor generalny lotniska.  Ro Se-Yong, wiceprezes LG Electronics dodał: „Największy na świecie wyświetlacz OLED to niewątpliwy powód do dumy, jednak jeszcze bardziej cieszy nas to, że możemy go pokazać podróżnym z całego świata. Słowa nie są w stanie opisać zalet technologii OLED, to po prostu trzeba zobaczyć”.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

LG OLED lotnisko 3

Źródło: LG

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pod hasłem największy wyświetlacz myślałem że zrobili jakiegoś oleda 200cali w 8 k a to to jest tylko kupa monitorów połączona w całość, nic nadzwyczajnego.
  Bardziej nadzwyczajna jest maszyna która to wszystko ciągnie
  Zaloguj się
  23
 • avatar
  Ja jestem ciekaw do jakiej maszyny jest to podłączone, tak jak do jakiego komputera są podłączone monitory w tle w tvn24.
  Zaloguj się
 • avatar
  Przypomina mi ogromnego smart watcha :)
 • avatar
  Ciężko z pojedynczych zdjęć wnioskować, ale jakieś problemy chyba są. Drugi od lewej, trzeci od góry - na dwóch zdjęciach ich obraz nie łączy się z sąsiadami. Brak też ciągłości na czwartym od góry, między drugim a trzecim od prawej.
  Nie mniej ciekawe przedsięwzięcie.
 • avatar
  robi wrażenie :)
 • avatar
  mam taki w chacie