Pojazdy

Hulajnogi na abonament wreszcie dotarły do Polski - czy to się opłaca?

przeczytasz w 1 min.

Do tej pory mogliśmy kupić hulajnogę elektryczną na własność, co wiąże się jednak z dużym wydatkiem, albo też płacić za każde jej wynajęcie, co po zsumowaniu również jest średnio atrakcyjne cenowo. Teraz dochodzi opcja numer trzy, czyli abonament Lime Pass.

Co to jest Lime Pass i ile kosztuje?

Lime Pass to abonament na hulajnogi elektryczne, z którego od 15 stycznia 2020 roku mogą skorzystać użytkownicy Lime w Poznaniu i Warszawie. Kosztuje 19,99 zł tygodniowo i działa tak, że gdy jest aktywny, to nie płacimy ani grosza za odblokowanie pojazdu, co normalnie uszczupla nasze portfele o 3 złote. 

Aktywacja pakietu Lime Pass to nic trudnego. Wystarczy włączyć aplikację na swoim smartfonie, otworzyć menu w lewym górnym rogu i wybrać ikonę abonamentu. Później już wystarczy wykonywać polecenia pojawiające się na ekranie i po zatwierdzeniu płatności 7-dniowa subskrypcja zostanie aktywowana.

Lime Pass screen

Elektryczne hulajnogi na abonament – to ma sens

Usługa LimePass ma sens, choć nie zawsze i nie dla każdego. Kiedy ma? Wtedy, gdy z hulajnóg elektrycznych korzystamy często. Przykładowo osoby, które codziennie wykorzystują Lime, aby dojeżdżać z domu do pracy i z powrotem, zaoszczędzą w ten sposób dyszkę. Zresztą uprośćmy to: jeśli korzystasz z usługi co najmniej 7 razy w tygodniu, to będziesz na plusie. 

Z kolei jeśli hulajnogę wypożyczasz sporadycznie, to nie masz żadnego powodu, by zainteresować się abonamentem. Dodajmy jednak od razu, że w ogóle sens ma w wielu przypadkach samo przerzucenie się z samochodu na hulajnogę – to może być opłacalne nie tylko ekonomicznie, ale też czasowo (bo problem korków jest całkowicie wyeliminowany). 

Lime Pass hulajnogi

A jakie jest wasze zdanie na temat hulajnóg elektrycznych i abonamentu Lime Pass? Czy ktoś z was już się na niego zdecydował albo zamierza to zrobić w niedalekiej przyszłości? 

Źródło: Lime, informacja własna

Zobacz również te newsy o hulajnogach elektrycznych: 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Torrentowy Pirat
    -2
    Zaraz, zaraz... Przecież dwa lata temu wprowadzili prawo zakazu poruszania się pojazdami jednośladowymi z napędem elektrycznym po chodnikach i miejscach uczęszczanych przez ludzi. Hulajnogi nie są przystosowane do ruchu na trasach rowerowych, oraz ruchu drogowego.

    Natomiast wg. prawa wolno ci JEDYNIE nimi jeździć w obrębie własnego terenu prywatnego.

    A tu co? Wynajem hulajnog w najlepsze? Przecież to nielegalny proceder zachęcający ludzi do wykroczeń! A na fotce widzimy ludzi łamiących prawo!
    • avatar
      Dariosex
      0
      Nie korzystam i nie bede korzystal. Wole sie przejsc z punktu A do punktu B pieszo! Bede zdrowszy a moj portfel sie nie uszczupli!
      • avatar
        Rafs0n
        0
        Ta opcja jak dla mnie jest bez sensu co to za abonament, który jest tylko na odblokowanie sprzętu to tak samo jak by wziąć abo od operatora i płacić za każdą czynność co można mieć na kartę i wykupić oddzielnie pakiety na min/sms/internet tyle że tutaj się dodatkowo płaci. Jeśli by dodali % rabat na ilość czasu jaką się wykorzystało (i więcej tym większy ale nie większy niż np. 50%) albo przy ciągłości abonamentu czyli jeśli wykupujesz w ciągłości to naliczany jest rabat 5% w pierwszym miesiącu potem 10% w drugim i tak do 50% max to by miało wtedy sens (ja to i tak nie będę korzystał bo mam własną).

        Dla nich przy takiej ilości sprzętu naprawy ich kosztują zdecydowanie mniej niż konsumenta który przyjdzie z 1szt. także za dużo nie stracą bo sporo osób pewnie wykupi pakiet i pewnie nie będzie z niego tak korzystać jak powinna.
        • avatar
          Mavis
          0
          Nie wiem jaki janusz biznesu stoi za tymi hulajnogami, ale jest chyba spokrewniony z tym od silowni na wolnym powietrzu ( wszystkie jest wprowadzane jesień/zima ). Po prostu lepszej pory na wprowadzenie tego nie ma ....