Na topie

Logitech G303: myszka „od graczy dla graczy” z czułością 12 000 DPI

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Myszki

Kategoria: Komputery Peryferia Gry Sprzęt do gier Myszki Producenci: Logitech

Precyzyjna, szybka, ergonomiczna i ładna - taka, według producenta, jest jego najnowsza myszka.

Logitech G303

AA

Firma Logitech zaprezentowała kolejną myszkę z serii tych „stworzonych we współpracy z graczami”. Model G303 Daedalus Apex Performance Edition zapowiada się naprawdę nieźle.

Myszka Logitech G303 została wyposażona w sensor optyczny Delta Zero, który gwarantować ma wysoką precyzję. Użytkownik może ustawić czułość w zakresie od 200 do nawet 12 000 DPI, co jest jednym z najlepszych obecnie wyników. Gryzoń cechuje się też śledzeniem ruchu na poziomie 300 cali na sekundę. Producent zapewnia też, że wykorzystany sensor minimalizuje zjawisko zwane akceleracją myszki oraz jest pozbawiony predykcji, co jeszcze poprawiać ma doznania. Całości dopełnia możliwość dostrojenia ustawień do powierzchni.

Firma Logitech wyposażyła swoją nową myszkę także w system naciągu z metalową sprężyną. Owocem jego działania ma być krótszy czas potrzebny na powrót wciśniętego przycisku do pozycji wyjściowej i w efekcie możliwość zarejestrowania większej liczby wciśnięć w ciągu sekundy. Według zapewnień producenta zarówno prawy, jak i lewy przycisk bez problemu wytrzymają 20 milionów kliknięć.

Logitech G303 pozwala także użytkownikowi skonfigurować podświetlenie. Do dyspozycji mamy pełną bazę 16,8 mln kolorów. Możemy wybrać nie tylko barwę, ale też natężenie podświetlenia. Sama konstrukcja jest ponadto bardzo prosta i symetryczna, co przełożyć ma się na większą ergonomię i komfort użytkowania.

Galeria

„Społeczność graczy wysłała nam jasny sygnał – oczekują od nas lekkiej i symetrycznej konstrukcji znanej z G302, połączonej ze świetnym sensorem z G502” – mówi Izabela Sulima, Regional Marketing Manager Visegrad. „Znając te oczekiwania zaprojektowaliśmy myszkę testowaną i dopracowaną we współpracy z profesjonalnymi graczami, która zapewnia doskonałą precyzję, komfort użytkowania oraz osiągi. Dzięki całej społeczności graczy właśnie stworzyliśmy niesamowity produkt”.

Premiera myszki Logitech G303 Daedalus Apex Performance Edition odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Jej cena natomiast to 309 złotych.

Źródło: Logitech

Odsłon: 12599 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. prime27pl
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2015-03-05 21:21

    Piękny gryzoń ale cena trochę nie teges .

    Skomentuj

    1. sitarek
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2015-03-05 23:24

      Cena w sumie normalna jak przeliczysz na $ czy € tylko w polszcze się gówno zarabia...

      Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2015-03-06 00:37

        No niestety ....

        Skomentuj

  2. qwerty1997
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2015-03-05 21:24

    Kurde aż 12k DPI?! Sam mam problem z opakowaniem 3200DPI więc niech mi ktoś powie kto na takiej dużej czułości gra...

    Skomentuj

    1. WojtiWojti
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-03-05 21:27

      Fakt sam używam 400dpi (mysz pozwala na max 2400) i uważam ,że do gierek więcej nie potrzeba ,a w necie na 800dpi serfuje :)

      Skomentuj

    2. Xivos
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-03-05 21:34

      Wiadomo, że nikt nie będzie używał myszki na 12k dpi, ale im więcej tym lepiej. Sam mam mysz ustawioną na 4500 dpi i jak się człowiek przyzwyczai to jest dużo przyjemniej na większych czułościach.

      Skomentuj

    3. Silver
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-03-05 21:43

      Przy dużych rozdzielczościach monitora wyższe tryby się przydają.

      Skomentuj

      1. TheEquinoxe
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2015-03-05 21:50

        Ale żeby aż 12k? :D

        Skomentuj

        1. Makar
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-03-06 01:18

          3 x monitory 4k i nie poczujesz różnicy.

          Skomentuj

    4. Kirito.
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-03-06 14:24

      Mam g502 i jest IMHO lepsza od tej + 12k DPI na pulpicie spokojnie da się ogarnąć, dla mnie nawet i lepiej, bo mam bardzo mało miejsca na biurku.

      Skomentuj

  3. Z_KILLER-V987
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-03-05 21:56

    Nie rozumiem tego dpi 12000 ? to nawet nie ma sensu. Większośc esportowców gra na 400-800

    Skomentuj

    1. Shunex
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-03-05 22:00

      W fps tak ale np w moba nie koniecznie :P

      Skomentuj

    1. xaget
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-03-06 01:16

      jakiś czas temu, ideałem było dla mnie 600-800 dpi, później 1200, obecnie nie wyobrażam sobie zejść poniżej 2k :P (G700s)

      Skomentuj

  4. arturoski
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-03-05 23:16

    Jakis miesiac temu kupilem G302, ktora zastapila moja M65 i X10 torq. Swietna mysza!

    Skomentuj

  5. Balrogos
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-03-06 00:01

    A na jaka rozdzialke ta mysz 8K? 12 k DPi jest bezsensem na FHD czy 4k

    Skomentuj

  6. adam6056
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-03-06 07:14

    Co tak mało? Tylko 12 K ?
    Dlaczego nie więcej? Na pewno można to dlaczego 20k nie zrobili od razu? :P

    Skomentuj

  7. lemonDuff
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-03-06 07:44

    Mała poprawka: mysz NIE jest symetryczna - brak przycisków bocznych po prawej stronie.

    Leworęczni pograją, ale z tych przycisków raczej pożytku mieć nie będą.

    Skomentuj

  8. sadys
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-03-06 09:42

    12k dpi nie robi na mnie wrazenia ale fakt ze uzyto tam najlepszego obecnie sensora - avago3366 juz tak, szkoda ze ksztalt jakis kanciasty

    Skomentuj

  9. XaRaDaS
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-03-06 12:41

    Wygląda jak chińska myszka za 25 zł.

    Skomentuj

  10. TasogareA
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-03-06 18:21

    Dla mnie trochę droga, ale jak ktoś ma kasę i mu dobrze w ręce leży to czemu nie. O lepszy sensor podobno ciężko nie zależnie od tego jakie się dpi ustawi (optymalne jest na pewno mniejsze niż 12k).

    Skomentuj

  11. Kiciulek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-03-06 23:27

    jakby jeszcze była bezprzewodowa...