Oprogramowanie

MapaMap: pierwsza polska nawigacja dla Androida (download)

z dnia 2011-09-20
Damian Szymański | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Polska firma Imagis poinformowała o przygotowaniu pierwszego polskiego systemu nawigacji GPS przeznaczonego dla urządzeń przenośnych z zainstalowanym systemem operacyjnym Google Android.

MapaMap oferuje wszystkie niezbędne funkcje do prawidłowego i komfortowego korzystania z nawigacji. Dzięki niej bez problemów dojedziemy pod wskazany adres, a oprócz dokładnego odwzorowania i wytyczania trasy, aplikacja poinformuje nas również o czyhających przy dogach fotoradarach, a także powiadomi kiedy przekroczymy maksymalną dozwoloną prędkość. Dzięki obszernej bazie danych, aplikacja pozwoli również na wyszukanie niemalże dowolnego obiektu POI.

nawigacja mapamap dla systemu android


MapaMap przyda się nie tylko podczas podróży samochodem, ale również podczas pieszych, a także rowerowych wycieczek. Twórcy zadbali aby w bazie danych map znalazły się aktualne ścieżki rowerowe, piesze szlaki turystyczne oraz dane o ukształtowaniu terenu w całej Polsce. Co ciekawe, w bazie obiektów POI, oprócz obiektów noclegowych i gastronomicznych znajdziemy również najistotniejsze, najciekawsze z punktu widzenia turysty miejsca, a będą to między innymi: punkty widokowe, zabytki, pomniki czy też muzea.

aplikacja mapamap - widok menuaplikacja mapamap - widok wyszukiwania lokacji

 
Nawigację MapaMap można za darmo pobrać z Android Market. Została ona dostosowana zarówno do typowych smartfonów z niewielkim ekranem jak i coraz popularniejszych tabletów. Pobranie aplikacji jest bezpłatne, jednak aby móc cieszyć się wszystkimi funkcjonalnościami nawigacji należy dokonać jej aktywacji, która wiąże się z zakupem licencji w cenie 119 złotych.

W odróżnieniu od wielu obecnych na rynku nawigacji, MapaMap wymaga tylko jednorazowego wykupienia licencji. Przyznawana jest na czas nieokreślony i w dowolnym momencie można w bezpłatny sposób dokonać aktualizacji map. Co ciekawe nawigacja nie wymaga połączenia z internetem, wszystkie mapy są zapisywane w pamięci telefonu bądź na karcie pamięci.
 

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

mapamap - widok kalkulacji trasynawigacja mapamap - widok w trakcie nawigowania


Aplikację MapaMap można pobrać w Android Market, natomiast licencja do nabycia znajduje się na stronie mapamap.pl.


Więcej o systemie Google Android:

Źródło: Inf. prasowa

marketplace

Komentarze

28
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ktoś testował tą mapę ? bo wchodzić ciemno to raczej niezbyt ciekawie, w dodatku za 119zł
  Zaloguj się
 • avatar
  Co do samej mapy to jest bardzo dokładna ale jeśli chodzi o działanie to już mnie.
  Przykładowo w sygic Aura wszystko dziala plynnie a w mapamap ikona pokazujaca nasze położenie skacze sobie.
  Nie jest to uciążliwe ale np mi to przeszkadza.
  W kolejnych wersjach mam nadzieje ze poprawia działanie aplikacji.
  Zaloguj się
 • avatar
  I bardzo dobrze że wychodzą nawigacje różnych producentów - przynajmniej się jakaś konkurencja robi. Teraz czekamy na automapę
 • avatar
  "aby móc cieszyć się wszystkimi funkcjonalnościami nawigacji" ja bym zmienił na "aby móc zacząć cieszyć się jakimikolwiek funkcjonalnościami". Bez zakupu nie ma żadnej mapy...
  Zaloguj się
 • avatar
  W minimalnych wymaganiach jest taka linijka :
  System operacyjny: Android od wersji 2.1 do wersji 2.3

  Czyli jak mam Androida 2.3.3 to mi już nie pójdzie ? ;p
  Zaloguj się
 • avatar
  W moim LG P990 pokazuje że aplikacja jest niezgodna....hmmm
 • avatar
  Na fotoradary i kontrole prędkości to jest Yanosik dobry darmowy program i wystarczy mieć tylko stałe połączenie z netem jednocześnie jest mapa i warto to sprawdzić :) Ci co nie maja smartfona to na korkowo.pl mogą zobaczyć.
 • avatar
  Pozdrawia Was zadowolony user NaviExpert
  Zaloguj się
 • avatar
  Mogliscie dac obraz kodu CR łatwiej by było do smartfona przenieść jedno zdjecie w programie i jest a tak to grzebać trza