Na topie

mBank wprowadza wsparcie dla Android Pay

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Aplikacje mobilne

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Tematyka: finanse Google Android NFC

Kompatybilność z Android Pay zapewnia najnowsza wersja aplikacji mobilnej tego banku.

 • mBank wprowadza wsparcie dla Android Pay
A A

Dostępność do usługi Android Pay miała się systematycznie poprawiać. Tempo nie jest może najlepsze, ale rzeczywiście mamy z tym do czynienia. Tym razem powody do radości będą mieli klienci mBanku.

Wsparcie dla Android Pay wprowadza najnowsza wersja (3.0) aplikacji mobilnej tego banku. Posiadacze kart debetowych lub kredytowych Mastercard mogą już dodawać je do aplikacji i cieszyć się szybkimi płatnościami zbliżeniowymi.

Warto pamiętać jednak, że smartfon spełniać musi dwa podstawowe kryteria - posiadać system operacyjny Android w wersji 4.4 lub nowszej oraz moduł NFC. Same płatności dokonywane są w banalnie prosty sposób - wystarczy przyłożyć smartfona do terminala płatniczego. Przy kwocie przekraczającej 50 złotych konieczne jest dodatkowo zatwierdzenie płatności kodem PIN.

„Po pierwszych kilku miesiącach obecności Android Pay w Polsce zauważamy duże zainteresowanie tą usługą wśród posiadaczy kart Mastercard, którzy chętnie korzystają z udogodnień technologicznych. Wierzę, że dzięki udostępnieniu Android Pay przez mBank liczba osób płacących zbliżeniowo telefonem będzie szybko rosła. Sprzyja temu również popularność technologii bezstykowej, którą Polacy traktują już jako standard: już 2/3 wszystkich transakcji kartami Mastercard w Polsce to płatności zbliżeniowe.” – Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe

Wszelkie informacje i instrukcje znaleźć można oczywiście na stronie internetowej mbanku.

Źródło: mbank, mastercard (foto)

Odsłon: 4187 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. NanoXen
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-04-13 15:55

  Czekam na wsparcie dla Visy...
  jedyny plus póki co dla mnie w nowej aplikacji to to, że ponownie zaczęły działać powiadomienia o operacjach na koncie (kiedyś też działały ale przestały...)

  Skomentuj

  1. dokkymc
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-04-13 17:24

   A goście z NSA siedzą godzinami i się zastanawiają...
   co to jest ten dron from biedronka?

   Skomentuj

  2. Fenio
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-04-17 21:46

   Możesz odetchnąć z ulgą używając NFC bo NSA i tak ma pełny wgląd w bankowość praktycznie na całym świecie. Nie potrzebują do tego pośrednictwa google.

   Skomentuj

 2. DarioX7
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-04-13 23:06

  "Powód do radości ..." - no raczej nie !
  Posiadam kartę MasterCard PaySIM Orange gdzie płatność zbliżeniowe mi działały bez problemów, ale po aktualizacji aplikacji przez mBank już nie mam takiej możliwości.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!