Na topie

Menu Start systemu Windows 10 będzie zawierać więcej reklam

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

W menu Start systemu Windows 10 promowanych będzie wkrótce nie 5, ale 10 aplikacji.

  • Menu Start systemu Windows 10 będzie zawierać więcej reklam
A A

Użytkowników systemu Windows 10 wciąż przybywa. Cały czas nie brakuje jednak także tych, którzy nie planują się na niego przesiadać i mają producentowi sporo do zarzucenia. Wkrótce dostaną jeszcze jeden argument mogący służyć im do potwierdzania swoich racji.

Jak już wcześniej informowaliśmy, pod koniec lipca pojawi się aktualizacja Anniversary Update. Nie to jest naturalnie problemem, ale jedna z nowości, jakie mają się wraz z nią pojawić. Producent pełnej listy zmian nie przedstawił, a tym do czego dotarła redakcja pcworld z pewnością chwalić nie będzie się wcale.

Wygląda bowiem na to, że zwiększy się liczba reklam w menu Start. Dość znacznie, ponieważ promowanych pozycji ma być po aktualizacji Anniversary Update dwa razy więcej. Zamiast 5 kafelków reklamowych będziemy mieli zatem 10.

Wypada zaznaczyć, że promowanie aplikacji można w ustawieniach sytemu wyłączyć, ale mimo tego producent po raz kolejny zbierze zapewne sporo negatywnych komentarzy. Od was także?

Źródło: winaero, pcworld.com

Odsłon: 10553 Skomentuj newsa
Komentarze

30

Udostępnij
  1. sn00p
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-05-16 12:12

    Używam ClassicShell od pierwszego dnia korzystania z W10 i nic na temat reklam w menu start nie wiem :)

    Skomentuj

    1. adam6056
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-05-16 12:18

      Ja tak samo :)

      Skomentuj

      1. mutissj
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-05-16 13:18

        ja również Classic Shell polecam

        Skomentuj

        1. DustEater
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-05-16 17:34

          albo Destroy Windows Spying :)

          nie ma reklam w całym systemie, nie tylko menu start :)

          Skomentuj

        2. KrzychuG
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-05-16 20:25

          Ja z kolei polece StartIsBack (platny, ale wiele nie kostuje). Wyglada zgrabniej i dziala (wg. mnie) sprawniej.

          Skomentuj

    2. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-16 14:51

      O ile zrzędzenie na menu start z Win8 rozumiem, to te z Win 10 można uznać co najwyżej za brzydkie wedle woli. Bo niczym innym się nie różni. A instalowanie zamulającego i parchatego badziewia pokroju ClassicSrel to zwykła arogancja i modne dzisiaj hejtowanie wszystkiego co nowe (bo jak stare to z założenia lepsze, najlepiej wróćcie wszyscy na Win 3.11). Narzekać na szpiegowanie, zmuszanie do instalacji itp, a nie na takie pierdoły.

      Skomentuj

      1. sabaru
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-05-16 18:41

        Ciekawe czy będziesz taki mądry jak przy uruchamianiu systemu, programów, czy nawet gier będą się pojawiać reklamy, które będzie można zamknąć np. po dwóch minutach. Nie wspomnę że mogą też tak zrobić że podczas korzystania z jakiegoś np. programu pojawi się kolejna reklama. Tak jest np. na telefonach z androidem. Praktycznie przy większości gier i programów one się tu i ówdzie pojawiają. Korzystanie z części z nich jest w tedy bardzo utrudnione. Jeżeli lubisz je oglądać i wyłączać to tylko pozostaje ci pogratulować cierpliwości.

        Są zmiany które są dobre i są takie co nie koniecznie muszą, a ta tak właśnie.

        Skomentuj

        1. protoCJ
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2016-05-16 23:45

          Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby jakaś płatna aplikacja na próbowała wyświetlić mi reklamy na Androidzie. Jeśli ktoś nie lubi wydać tych paru groszy to dostanie reklamy.

          Skomentuj

          1. sabaru
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-05-28 20:24

            Lubisz płacisz za coś co mogłeś mieć za darmo to płać.

            Skomentuj

      2. mw_1975
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2016-05-17 15:32

        Sam jesteś zamulony! Classic Shell nie robi nic, poza dodaniem starego przycisku Start do systemu. Menu Start w win 8.1 (w Win 8 NIE było żadnego menu start, sierotko marysiu) miał wszystko oprócz tego, aby można było uruchamiać apki bezpośredni z niego. Chyba że ja taki ślepy byłem. Były skróty do panelu sterowania, sieci i innych ustawień, które dokonuje się raz na jakiś czas. Aby uruchomić aplikację i tak trzeba było wejść do kafelków. W każdym razie ja tak miałem ustawione przez MS. NIe bawiłem się z modyfikacje i tak od razu walnąłem ClassicShella. 7x więcej możliwości customizacji.

        Skomentuj

  2. Niveal
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-05-16 12:27

    Zanim zaczniecie gadać bzdury przeczytajcie ostatnią część newsa.

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2016-05-16 13:12

      Ale niby o czym? O tym, że MS nadaje się do pracy dopiero po kilku godzinach żmudnej rekonfiguracji, usuwaniu włączonych domyślnie śmieci, blokowaniu połączeń do serwerów MS i robieniu mnóstwa innych rzeczy i to dopiero pozwala na podobne ustawienie jak Windows 7 prawie po instalacji (prawie, bo faktycznie 5-10 minut zajmuje wyłączanie niektórych niepotrzebnych usług)?
      Moim zdaniem system powinien mieć wszystkie takie zbędne elementy wyłączone, a każdy chętny mógłby je sobie włączyć - system opt-out jaki stosuje MS kojarzy mi się z bardzo nachalnymi spamerami i w efekcie tak trzeba będzie MS postrzegać.

      PS. Oczywiście można się posłużyć gotowcami jakich mnóstwo w sieci, ale można się nadziać na przykrego trojana przy takiej okazji, gdy się nie wie skąd pobrać właściwy.

      Skomentuj

      1. Mandalorian
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-05-16 17:00

        Mógłbyś powiedzieć coś więcej albo sypnąć jakimś fajnym linkiem. Chętnie bym pomajstrował z tym win 10.

        Skomentuj

        1. bleblebleble
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-05-16 17:42

          A co google ci nie działa ?

          Skomentuj

    2. pablo11
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-05-16 13:31

      Pamiętaj że w niższych wersjach systemu (czyli 90% rynku) nie będzie można blokować aktualizacji automatycznych. A Microsoft nie musi informować co w nich jest. Może np. zablokować możliwości wyłączenia reklamy. Patrząc przez pryzmat ostatnich posunieć giganta jest to całkowicie możliwe.

      Skomentuj

  3. pokey
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2016-05-16 13:59

    No, ale przynajmniej nazwa Windows 10 ma teraz sens.

    Skomentuj

  4. kropak
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-05-16 14:11

    hahaha i co 30 minut blok reklamowy :D

    Skomentuj

  5. imdil
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-16 14:40

    Dla mnie to nic innego, jak kompletny brak szacunku dla klienta. Rozumiem, gdyby windows był darmowym systemem i poprzez wyświetlane reklamy opłacałby programistów, ale brać grubą kasę za system i dalej zaśmiecać system niechcianymi reklamami! Typowe zagranie monopolisty!

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-05-16 14:53

      Pragnę przypomnieć, że Win 10 jest jeszcze darmowy.

      Skomentuj

      1. Atak Snajpera
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2016-05-16 15:24

        Ta darmowy... Idź to sklepu komputerowego i poproś o darmowy win10 do nowo złożonego kompa.

        Skomentuj

        1. Smuga
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-05-23 09:55

          Co za brednie. Niemal każdy zainteresowany ma to za darmo - posiadacze Win7 i 10. XP - nikogo nie interesuje, bo zapewne siedzi na starych rzęchach, choć na upartego też by mógł dostać Win 10 z łaski twórców. Pozostałe systemy - margines.

          Skomentuj

      2. pawlito011
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-16 15:25

        ... dla ludzi którzy klientami m$ już są i mają siódemkę albo ósemkę, więc nie taki do końca darmowy.

        Skomentuj

  6. SirMichael
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-16 15:01

    ja mam wszystko powyłączane w ustawieniach i nie ma problemów.

    Skomentuj

    1. kropak
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-05-16 15:44

      A Twój sąsiad przez to ma dwa razy więcej reklam :D w przyrodzie nic nie ginie ;)

      Skomentuj

  7. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-05-16 15:38

    Dokładnie, taki system ewentualnie mógłby być jako darmowy dla wszystkich. Natomiast wersja płatna, nie powinna mieć w ogóle reklam w jakiejkolwiek formie, ani tych "zbieraczy informacji" o użytkowniku.

    Skomentuj

  8. Fiona
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-05-16 17:21

    I dlatego win 7 64 bity to u mnie ostatni system micromiękiego

    Skomentuj

    1. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-16 17:43

      U mnie też a potem Linux.

      Skomentuj

      1. Fenio
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-17 14:18

        Dlaczego nie linux już teraz ? Nawet za 5 lat linux będzie miał te same wady względem Windowsa co dzisiaj.

        Skomentuj

  9. venom32
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-05-16 18:58

    Nie rozumiem w czym problem, pozbyłem się reklam z menu start kilkoma kliknięciami, bez potrzeby grzebania w żadnych ustawieniach systemu. Teraz mam tam tylko skróty do najczęściej używanych aplikacji.

    Moim zdaniem obecności reklam mogą obawiać się tylko osoby, które w pracy korzystają z pasjansa i innych umilaczy czasu dla urzędników - tam faktycznie mogą irytować zasłaniając karty.

    Skomentuj

  10. Hakuren
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-17 08:49

    Nie ma sensu się rozpisywać n/t W10.

    Widać tylko, że Pan Autor nie za tęgo zna zasady pisania a korektę wykonuje komputer, nie szare komórki. Nazwy własne jak np. PC World pisze się z dużej litery. Elementarna wiedza.