Na topie

Metro Exodus na Xbox One X w natywnym 4K

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Czuwający nad Metro Exodus po raz kolejny zapewniają, że są bardzo zadowoleni z tego, jakie pole do popisu dają im moce obliczeniowe konsoli Xbox One X.

  • Metro Exodus na Xbox One X w natywnym 4K
A A

Chociaż do premiery Metro Exodus pozostaje jeszcze sporo czasu, gra budzi bardzo duże emocje. Wedle deklaracji twórców punktować będzie wieloma elementami, także oprawą graficzną. Ku uciesze sporej części graczy - nie tylko na PC.

Huw Beynon z Koch Media potwierdził, iż w przypadku konsoli Xbox One X oczekiwać można natywnego 4K. Jak stwierdził, jest to najlepszy dowód na to, jakimi możliwościami dysponuje ta platforma, którą określił jednym słowem - bestia. Niestety, jednocześnie nie podał, jak wyglądać będzie kwestia liczby klatek na sekundę.

„Potwierdziliśmy, że osiągniemy 4K. Nie sądzę jednak, że jesteśmy teraz w stanie podać liczbę klatek na sekundę. Jest na to za wcześnie.”

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz kiedy pod adresem omawianej konsoli padają ciepłe słowa. Wcześniej również 4A Games chwaliło sobie prace z konsolą Xbox One X. Swojego czasu twórcy odnieśli się też do komputerów stwierdzając, że Metro Exodus będzie ładne na słabych GPU i piękne na mocnych.

Metro Exodus

Przypomnijmy, że podczas targów E3 2018 ujawniona została data premiery gry. Metro Exodus zadebiutuje 22 lutego. Prócz wersji na Xbox One X (i Xbox One) dostępne będą również te na PC i konsole PlayStation 4.

Źródło: gamingbolt

Odsłon: 2982 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-06-21 12:26

    Czyli jednak obetną grafikę... bo w końcu trzeba reklamować konsolowcom, że natywne 4K, dla PCtowców jest RayTracking i wszyscy zadowoleni..

    Skomentuj

    1. X.X.X
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-21 12:37

      w natywnym 4k pewnie 24 fps, filmowa jakość.

      Skomentuj

    2. xbk123
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-06-21 12:41

      To od początku jest reklamowane jako multiplatforma, nie wiem o jakim obcięciu mówisz. Exa na pc oczekiwałeś? Podobało się poprzednie Metro? To teraz też będzie dobrze.

      Skomentuj

      1. Satanski
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-06-21 13:08

        Prawdopodobnie przy rozdzielczości 4k, na konsoli trzeba będzie obciąć detale w stosunku do maksymalnych na pc, żeby osiągnąć wystarczającą płynność rozgrywki.

        Skomentuj

        1. hollow_
          Oceń komentarz:

          8    

          Opublikowano: 2018-06-21 15:05

          Niestety równie prawdopodobne jest, że obetną detale na PC, żeby nie było, że konsole gorsze.

          Skomentuj

        2. Eternal1
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2018-06-21 15:08

          Zważywszy że mowa o konsolce za 1900zł to w pełni zrozumiałe.
          Sama tylko karta grafiki do PC która to pociągnie w 4K jest w podobnej cenie.

          Skomentuj

  2. usuniety
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-21 14:16

    Na PS4 pro to bedzie z 10fps przy 1080p i srenich detalach

    Skomentuj

  3. raffal81
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-06-21 19:51

    Tak jedziecie po tych konsolach, ale jakby na PC robili gry z taką starannością jak właśnie na tych konsolach, to dzisiaj na gtx1060 byśmy mieli grafikę z kosmosu ;)))

    A tu konsolka mało mocy, a gry wyglądają czasami aż się wierzyć nie chce ;) taki GOW wygląda dużo lepiej niż nowy TOMB ;)))

    Skomentuj

      1. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-06-21 20:37

        Tja, a poźniej ja wstawiam pare screenow z gier na PC tak jak ostatnio i ty jesteś zamieciony pod dywan razem z tymi swoimi exami.

        Skomentuj

          1. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-06-21 21:12

            A co, grasz na kompie za 1000zł buhahahahahahhahaha?
            To wspólczuje :D

            Skomentuj

          2. pawelox01
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-22 00:43

            Jak kogos nie stac na pc, to sobie gra na biednej konsoli. W dzisiejszych czasach PC to luksus, a konsola dla plebsu

            Skomentuj

      2. HardCorak
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-06-22 23:02

        @PSEkskluzyw

        ale ja ci chyba już pisałem? nie porównuj konsoli do pc!
        nie wiem czy wiesz ale na pc granie jest tylko dodatkiem ale co ty tam możesz wiedzieć... pewnie rodzice kupili tylko ps4 więc jako że masz tylko 1 urządzenie to przecież trzeba je wychwalać!

        no dobra te exclusivy na ps4 ładne, dobre itd. ale to tyle koniec!

        no. teraz czekam na zachwalanie od twojej strony gry multiplatformowej.

        ale się nie doczekam! bo każdy nie fanboj wie że konsole nie mają startu do mocnego pc.

        a że droższy? no cóź powtarzam jeszcze raz żeby ten twój pusty łeb w końcu zrozumiał. PC NIE JEST TYLKO DO GRANIA!

        Skomentuj Historia edycji

      3. projectdarkstar
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-07-04 08:07

        PS4? Cóż jeżeli lubisz grać w 720p przy 30fpsach to powidzania.

        Wiesz twoje trolowanie miałoby minimalnie więcej sensu gdybyś mówił PS4 PRO. No ale to nie kosztuje 1000zł prawda?

        Skomentuj

  4. zeniu
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-06-22 00:11

    Jeśli uda im się utrzymać 4K bez downgradu to rzeczywiście osiągnięcie.

    Skomentuj

  5. wrobellito
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-06-22 05:50

    W dzisiejszych czasach granie na pc jest głównie popularne w państwach byłego związku radzieckiego

    Skomentuj

  6. wrobellito
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-06-22 05:50

    W dzisiejszych czasach granie na pc jest głównie popularne w państwach byłego związku radzieckiego

    Skomentuj

  7. steamrunner
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-23 09:36

    Dlaczego za każdym razem gdy artykuł dotyczy konsol przekrzykujemy się co jest lepsze?

    Nie ma rzeczy najlepszej. Podobnie nie ma najlepszego samochodu.

    Konsola służy do grania. Gry są zoptymalizowane (większość) tak by była jak największa radość z użytkowania.
    PC ma moc obliczeniową, służy głównie do pracy. Jeżeli można na nim pograć to super.

    Co z tego że mam PC z 1080Ti i np BF1 w 4k wygląda super, jak akurat mnie lepiej się grało na konsoli (nie padem tylko na Venomie) - takie jest moje odczucie.

    Każdy jest inny - wojna co lepsze nie ma najmniejszego sensu. Jeden usiądzie po pracy na kanapie przed projektorem z padem w ręku i będzie szczęśliwy, a drugi przy monitorze 4k w 60 fps i też będzie szczęśliwy.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-06-23 10:28

      Nigdy tego nie zmienisz, bo wejdzie dzieciak któremu rodzice kupili komputer na komunie bo przekonał ich że potrzebuje go do nauki, pierwsze co zainstalował to program do ściągania torrentów. Włączy YT zobaczy że wyszło wiele gier na konsole w które chciałby zagrać, ale nie może, więc zaczyna wylewać żale by przekonać kogoś i samego siebie, że decyzja o tym by mieć komputer do grania była najlepszą decyzją w życiu.

      Nikt normalny, nie będzie wylewał tyle żalu i prezentował nienawiści w internecie, jak Ci co wymieniłem wyżej.

      Takich ludzi się ignoruje, dorosną zmądrzeją, jak nie zmądrzeją to niestety będą głupi całe życie.

      Druga grupa ludzi to trolle, mają dobry sprzęt mają konsole, ale lubią nabijać się z ludzi. Ci pierwsi czy Oni, należą do tej samej grupy, więc dyskusja z nimi nie ma żadnego sensu.

      Niestety większość ludzi tego nie rozumie, dlatego jest taki spam nienawiści w internecie, a ja by przeczytać sensowne komentarze i wypowiedzieć się samemu, muszę wertować strony z komentarzami i wyłowić te sensowne z tłumu tych debilnych.