Na topie

Przeglądarka internetowa sterowana głosem

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Wszystko wskazuje na to, że Mozilla rozpoczęła prace nad bardzo interesującym oprogramowaniem: to przeglądarka internetowa nowego rodzaju – sterowana za pomocą głosu.

Przeglądarka internetowa sterowana głosem

A A

Co byście powiedzieli na Firefoksa sterowanego głosem? Z medialnych doniesień wynika, że Mozilla pracuje nad przeglądarką internetową, która pozwoli „wyszukiwać i odbierać treści za pomocą głosu”.

Aktualnie nie jest jasne, co należy przez to rozumieć. Autorzy z popularnego serwisu Engadget sugerują, że może chodzić po prostu o program, który będzie czytał za nas treści w sieci. Redaktorzy CNET natomiast twierdzą, że projekt o nazwie „Scout” jest bardziej ambitny, a owocem prac będzie przeglądarka sterowana głosem.

Największe technologiczne przedsiębiorstwa od lat pracują nad technologiami głosowymi – Apple ma Siri, Google ma Asystenta, Microsoft ma Cortanę, a Amazon ma Alexę. Podczas gdy jednak są to rozwiązania o szerokim zakresie zastosowań, Mozilla może skoncentrować się na razie na mniejszym polu: przeglądaniu sieci. I pole te zdominować. 

Dla większości użytkowników, sterowana głosem przeglądarka nie będzie miała większego sensu, ale już osoby starsze czy z taką lub inną niepełnosprawnością, będą mogły dzięki niej wygodniej korzystać z Internetu. Trzymamy więc kciuki i czekamy na aktualizacje.

Źródło: Engadget, CNET, Ubergizmo. Ilustracja: OpenClipart-Vectors/Pixabay (CC0)

Odsłon: 3147 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. Ciekawski_
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-06-15 00:12

  Ciekawy pomysł. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  Skomentuj Historia edycji

 2. seff1
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-15 14:16

  Netscape Communicator w OS/2 z roku 1998? Moze zrobia to lepiej, ale odgrzewanie technologii sprzed 20 lat na pewno rewolucja nie jest.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!