Na topie

Microsoft prezentuje nowe myszy z gatunku ergonomicznych [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Myszki

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Myszki Tematyka: Sprzęt do firmy Producenci: Microsoft

Microsoft Surface Precision Mouse to najbardziej zaawansowana myszka biurowa tego producenta, a Microsoft Classic IntelliMouse to powrót klasyki.

 • Microsoft prezentuje nowe myszy z gatunku ergonomicznych [AKT.]
A A

Aktualizacja II, 23 października 2018: Microsoft postanowił przypomnieć o swoim ergonomicznym gryzoniu biurowym, prezentując jego nową, czarną wersję (bez Surface w nazwie): Precision Mouse ...i zrobił to w genialny sposób.

We współpracy z warszawskim ZOO firma Microsoft stworzyła świetny spot. Z przymrużeniem oka przedstawiając najważniejsze cechy tego gryzonia, zwrócono uwagę na znacznie istotniejszą kwestię, mianowicie: problem wymierających gatunków.

Zobaczcie i posłuchajcie, a że jesteśmy na portalu technologicznym, to wspomnijmy, że te kluczowe cechy to: laserowy sensor o czułości 3200 DPI, 6 przycisków (w tym 3 konfigurowalne), lekka konstrukcja (na poziomie 135 g), ergonomiczna podpórka pod kciuk, parowanie z trzema komputerami oraz możliwość pracy z „kabelkiem” lub bez niego (bez ładowania można liczyć na 3 miesiące działania).

Myszka Surface Precision Mouse jest dostępna w sprzedaży:

Aktualizacja, 25 października 2017: Microsoft uchylił rąbka tajemnicy – możemy już bliżej przyjrzeć się powracającej legendzie, czyli myszce Classic Intellimouse.

Jak już wiedzieliśmy wcześniej, gryzoń powstał na bazie myszki Intellimouse 3.0 i producent zapewnia, że zawiera wszystko, za co uwielbiały ją tłumy użytkowników. Równocześnie zapowiada ulepszenia w postaci „aktualnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym śledzenie jest bardziej precyzyjne, przyciski są solidniejsze, a tylne światełko prezentuje się efektownie”.

Intellimouse bok

Microsoft Classic Intellimouse ma sensor o czułości do 3200 DPI, połączenie przewodowe (USB), 5 przycisków (z czego 3 konfigurowalne) i ergonomiczny kształt. Cena myszki to 39,99 dol.

Intellimouse góra

Myszka jest dostępna w sprzedaży:

News, 18 października 2017: Firma Microsoft pochwaliła się swoimi nowymi myszkami. Pierwsza ma być niezwykle ergonomicznym cudeńkiem dla profesjonalistów, druga zaś próbą przywrócenia do życia bardzo popularnej swego czasu „marki”.

Microsoft Surface Precision Mouse

Microsoft ma w swojej ofercie myszki różnego rodzaju – od najbardziej podstawowych (Basic, Mobile i Comfort), przez wygięte (Arc) i ergonomiczne (Sculpt), po cieszące się sympatią mobilnych profesjonalistów (Surface).

Na tę ostatnią rodzinę składają się obecnie gryzonie wyposażone jedynie w lewy i prawy przycisk (i ewentualnie kółko przewijania). Microsoft Surface Precision Mouse tymczasem ma być swego rodzaju krokiem naprzód, bo do dyspozycji użytkownika oddaje trzy dodatkowe przyciski w zasięgu kciuka.

Microsoft Surface Precision Mouse bok

Przyciski funkcyjne to jeszcze nie wszystko, co wyróżnia Precision Mouse od poprzedniczek. Nowa myszka ma też na przykład podpórkę pod kciuk i obsługuje trzy komputery równocześnie (przez USB i Bluetooth). Te cechy sprawiają, że jest to wyraźna konkurentka dla Logitech MX Master 2S

Microsoft Surface Precision Mouse wygląd

Zdecydowanie nie jest jednak „tańszą alternatywą”, bo kosztować ma tyle samo, czyli 99 dolarów. Jeśli trafi do Polski (a nie jest to jeszcze powiedziane), będzie trzeba wydać na nią pewnie przeszło cztery stówki.

To jednak nie wszystko, co przygotował Microsoft… 

Powrót myszki Microsoft IntelliMouse

Swego czasu myszki IntelliMouse cieszyły się bardzo dobrą sławą, ale pięć lat temu Microsoft postanowił zakończyć ich żywot. Fani naciskali, by zmienił zdanie i najwyraźniej dał się przekonać, bo w jego sklepie pojawiła się zapowiedź urządzenia o nazwie Microsoft Classic IntelliMouse.

Microsoft Classic IntelliMouse

Niewiele jednak o tym nowym gryzoniu wiadomo. Na pewno będzie miał klasyczną, nawiązującą do myszki  IntelliMouse 3.0 konstrukcję i wyciągnięte z niej kółko przewijania, ale też znacznie lepszy sensor, którego czułość wyniesie 3200 DPI. Ciekawe, co z tego wyjdzie. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: The Verge, Microsoft, d*fusion

Odsłon: 10191 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
 1. PeterMac
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2017-10-18 09:34

  zrzynka z Logitech MX.

  Skomentuj

 2. Michał 06
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-18 12:58

  Moja chińska myszka za 25 zł wygląda identycznie serio!

  Skomentuj

  1. victordeleco2
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2018-10-24 16:16

   Wygląda - słowo klucz

   Skomentuj

 3. Dudi4Fr
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-10-18 14:28

  Wygląda duklanie jak Logitech MX Performance którą mam w pracy, tylko kolor inny.Patrząc na inne sprzęty Surface pewnie będzie 2 razy drożej.

  Skomentuj

 4. rejestr29
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-18 22:43

  Raczej nie jest to konkurent MX Master - nie ma rolki do przesuwania w poziomie lub przechylnej rolki, czy trybu szybkiego przewijania rolką.

  Skomentuj

 5. BariGT
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-10-24 18:05

  Biorąc pod uwage jakie myszy można dostac za 4 stówy+ to szykuje sie hit sprzedażowy XD

  Skomentuj

 6. mutissj
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-10-24 21:14

  jak bym chciał mieć mysz w kształcie banana

  Skomentuj

  1. Takaszi
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-10-25 07:58

   To se wystrugaj ;-).

   Skomentuj

 7. sebmania
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-10-25 11:11

  tyle pieniędzy i niema ledów czuje się oszukany.

  Skomentuj

 8. taki jeden
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-10-25 13:02

  Jak smartfon za 3000+ to myszka minimum 400 zoty. No jak by to wyglądało na biurku, leży drogi fon a obok mysz za 150zł. Od razu widać, że najniższa krajowa.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!