Na topie

Netflix i wideo 1080p w przeglądarce? Tak, ale tylko tej od Microsoftu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Internet Przeglądarki WWW Tematyka: Netflix Producenci: Microsoft

Microsoft ma nowy sposób na to, aby promować przeglądarkę Edge.

  • Netflix i wideo 1080p w przeglądarce? Tak, ale tylko tej od Microsoftu
A A

Promowanie systemu Windows 10 wychodzi firmie Microsoft dobrze, co najlepiej pokazują rosnące udziały tej platformy. Wydaje się, że teraz producent zabrał się za zachęcanie użytkowników do przesiadki na przeglądarkę Edge. Jak zrobić to najskuteczniej? Na przykład wykorzystując dobrze znany i popularny produkt taki jak Netflix.

Z cieszącego się bardzo dużym wzięciem serwisu niektórzy z użytkowników korzystają zapewne, chociażby czasami, za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Właśnie tutaj uaktywnia się Microsoft, zdaniem którego najlepszym wyborem jest w takim wypadku Edge. Dlaczego?

Jako argument podawana jest jakość materiałów wideo. Microsoft chwali się, że Edge wypada tu lepiej od popularniejszych konkurentów, takich jak Chrome, Firefox czy Opera. Użytkownicy Edge cieszyć mogą się wideo w jakości 1080p, podczas gdy korzystający z wymienionych rywali maksymalnie 720p. Chociaż niektórym może wydawać się to dziwne, producent nie mija się z prawdą.

Netflix przeglądarki

Netflix oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie zajął, Microsoft podobnie, chociaż ten próbuje sprowadzać wszystko do rzekomo najlepszych rozwiązań w swoich produktach. Nieoficjalnie coraz więcej wskazuje na to, iż cała sytuacja może mieć związek z DRM wykorzystywanym przez Netflix, który akurat przez Chrome, Firefox i Operę nie jest obsługiwany.

Pytanie, dlaczego Netflix niczego nie zmienia. Sytuacja nie jest przecież nowa, ale trwa już od pewnego czasu. Teraz robi się o niej głośno, ponieważ Microsoft wykosztuje to do promowania swojej przeglądarki.

Źródło: techradar, smartworld

Odsłon: 7536 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. kitamo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-07-15 19:56

    Az dziwie się ze po 30 sekundach od ukazania sie artykułu nikt jeszcze nie napisał że MS opłacił Netflixa.

    Skomentuj

    1. rrrrrr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-17 13:40

      To jak pisać, że 2 + 2 = 4...

      Skomentuj

  2. arnakus
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-07-15 19:59

    Ciekawe ile Netflix mln.$$$ dostał od M$ ?

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      14    

      Opublikowano: 2016-07-15 20:01

      wiara w ludzi przywrócona :)

      Skomentuj

      1. arnakus
        Oceń komentarz:

        17    

        Opublikowano: 2016-07-15 20:05

        Wybacz Mistrzu te 2,5 min spóźnienia.

        Skomentuj

        1. mutissj
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-07-16 11:59

          nie długo benchmark.pl tylko na EDGE

          Skomentuj

          1. arnakus
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-07-17 11:07

            Ciekaw jestem od jakiej kasy by się złamali?

            Skomentuj

          2. mutissj
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-07-18 00:35

            stawiam 50,000 zł

            Skomentuj

  3. Nullmaruzero
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-15 20:06

    A jak sprawa się ma z appką Netflixa z Windows Store? Leci w 1080 czy 720? De facto to też MS, zwłaszcza jak na W8/W10 pobierzesz :D

    Skomentuj Historia edycji

    1. kubas246
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-16 12:01

      Ja mam problem taki, że tylko na tel leci 1080p. Na kompie stream leci w... 240 lub 360p, bez znaczenia czy przeglądarka czy aplikacja.

      Skomentuj

  4. sadys
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-07-15 20:08

    "Promowanie systemu Windows 10 wychodzi firmie Microsoft dobrze, co najlepiej pokazują rosnące udziały tej platformy"
    Tak dobrze ze masa ludzi nawet za darmo go nie chce...
    I to nie ze wzgledu na aspekt techniczny - bo pod tym wzgledem os jest malym krokiem do przodu ale na aspekt polityki MSa ... wciskanie na sile, gowniania licencja, szpiegowanie, brak kontroli nad aktualizacjami itp. Ktos powie - ej Adnroid tez szpieguje! - Jasne tylko ze 1. jest darmowy, 2. na adroidzie raczej sie nie wykonuje czynnosci zarobkowych...

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2016-07-15 20:41

      ze jak ? na androidzie nie wykonuje sie czynnosci zarobkowych ???
      codziennie je wykonuje.

      Skomentuj

  5. maaaad
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-07-15 21:07

    Edge to straszny kibel. Dla mnie to taka wersja beta przeglądarki.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-07-15 21:19

      Teraz używam Vivaldi, ale poprzednią moją przeglądarką był właśnie Edge. Bardzo dobra przeglądarka, szybka i nie zjada niepotrzebie ton ramu jak Chrome.

      Skomentuj

      1. Detrioux
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-07-15 21:47

        Korzystam z Vivaldiego. Jedyne minusy tej przeglądarki są takie że nie jest aż tak szybki jak Chrome i korzysta z flash playera najgorszej dziurawej zmory w czasach internetu.

        Skomentuj

  6. rafal12322
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-15 21:36

    Całe szczęście jest jeszcze apka Netflixa na PC więc MS ze swoim Edge może mnie pocałować :P Choć sama przeglądarka zła nie jest ;)

    Skomentuj Historia edycji

  7. Zygfryt
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-07-15 22:32

    Warto dodać, że MS Edge pozwala też na odtwarzanie dźwięku w Dolby Digital.
    Netflix chyba jeszcze tego nie zapewnia poprzez przeglądarkę (nie mam konta, więc nie wiem), ale jest taka techniczna możliwość.

    Skomentuj

  8. Nalovp
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-07-16 09:43

    "Tylko tej od Microsoftu"
    "Safari up to 1080p"