Ciekawostki

Nie, Tesla nie łączy sił z AMD

z dnia 2017-09-22
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Plotka, że Tesla wspólnie z AMD rozwija procesor do obsługi samochodowej sztucznej inteligencji, ma swoje źródła w prostym niedopowiedzeniu.

W sieci można było ostatnio znaleźć informacje, że Tesla wspólnie z AMD tworzy podzespoły do obsługi systemu jazdy autonomicznej. Nic takiego nie ma jednak miejsca.

Tesla i AMD? Nic z tego

CNBC poinformowało wcześniej, że producent samochodów nawiązał współpracę z AMD, a więc jednym z najważniejszych graczy na tym rynku. Zespół z Sunnyvale, łącząc siły z inżynierami Tesli, miał nawet dostarczyć do testów pierwszy taki układ do samokierujących się samochodów, wydajniejszy energetycznie od tych stosowanych obecnie. 

Rzecznik AMD, a właściwie będącego jej częścią GlobalFoundries, stwierdził jednak, że nie ma na razie mowy o żadnych zobowiązaniach. Plotka wzięła się zaś z tego, że podczas prezentacji Tesla została podana jako jedna z firm, które ściśle współpracują z producentami tego typu komponentów.

I choć teoretycznie dla Tesli (która odmówiła komentarza) taka współpraca miałaby jednak sens, bo stara się być jak najbardziej niezależna, a „wspólny projekt” jest pod tym względem lepszy niż „dostawa z zewnątrz”, to ma już przecież dostawcę, a jest nim Nvidia.

Autonomiczne samochody

Choć nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, śmiało można stwierdzić, że w temacie „elektryków” Tesla zrobiła już swoje. Właściciele firmy nigdy nie ukrywali jednak, że celem numer jeden jest tworzenie i popularyzacja samokierujących się samochodów.

Coraz mniej osób zaskakują samochody elektryczneElon Musk ma nadzieję, że za kilka lat tak samo naturalną rzeczą będą pojazdy autonomiczne, w których wnętrzach wszystkie osoby to tak naprawdę pasażerowie. 

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Od wielu już lat rozwijany jest system Autopilot, czyli zestaw narzędzi, które już dzisiaj pozwalają samochodom Tesli jeździć samodzielnie w konkretnych warunkach, a z czasem mają zniknąć te ostatnie ograniczenia. 

Przypomnijmy, że Elon Musk obiecał nam w pełni autonomiczne samochody do 2020 roku

Źródło: CNBC, Business Insider, Engadget. Foto: Tesla

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Nie wierze aby w ciągu 20 lat w Polsce- w mieście jechało auto całkowicie bez udziału kierowcy. Na autostradzie to może ale z miastem sobie nie poradzą- albo bedą nagminnie takie błedy, że i tak finalnie 20 lat minimum.
    Zaloguj się