Na topie

Nie, Tesla nie łączy sił z AMD

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: samokierujące się samochody Tesla Producenci: AMD

Plotka, że Tesla wspólnie z AMD rozwija procesor do obsługi samochodowej sztucznej inteligencji, ma swoje źródła w prostym niedopowiedzeniu.

Nie, Tesla nie łączy sił z AMD

A A

W sieci można było ostatnio znaleźć informacje, że Tesla wspólnie z AMD tworzy podzespoły do obsługi systemu jazdy autonomicznej. Nic takiego nie ma jednak miejsca.

Tesla i AMD? Nic z tego

CNBC poinformowało wcześniej, że producent samochodów nawiązał współpracę z AMD, a więc jednym z najważniejszych graczy na tym rynku. Zespół z Sunnyvale, łącząc siły z inżynierami Tesli, miał nawet dostarczyć do testów pierwszy taki układ do samokierujących się samochodów, wydajniejszy energetycznie od tych stosowanych obecnie. 

Rzecznik AMD, a właściwie będącego jej częścią GlobalFoundries, stwierdził jednak, że nie ma na razie mowy o żadnych zobowiązaniach. Plotka wzięła się zaś z tego, że podczas prezentacji Tesla została podana jako jedna z firm, które ściśle współpracują z producentami tego typu komponentów.

I choć teoretycznie dla Tesli (która odmówiła komentarza) taka współpraca miałaby jednak sens, bo stara się być jak najbardziej niezależna, a „wspólny projekt” jest pod tym względem lepszy niż „dostawa z zewnątrz”, to ma już przecież dostawcę, a jest nim Nvidia.

Autonomiczne samochody

Choć nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, śmiało można stwierdzić, że w temacie „elektryków” Tesla zrobiła już swoje. Właściciele firmy nigdy nie ukrywali jednak, że celem numer jeden jest tworzenie i popularyzacja samokierujących się samochodów.

Coraz mniej osób zaskakują samochody elektryczne i Elon Musk ma nadzieję, że za kilka lat tak samo naturalną rzeczą będą pojazdy autonomiczne, w których wnętrzach wszystkie osoby to tak naprawdę pasażerowie. 

Od wielu już lat rozwijany jest system Autopilot, czyli zestaw narzędzi, które już dzisiaj pozwalają samochodom Tesli jeździć samodzielnie w konkretnych warunkach, a z czasem mają zniknąć te ostatnie ograniczenia. 

Przypomnijmy, że Elon Musk obiecał nam w pełni autonomiczne samochody do 2020 roku

Źródło: CNBC, Business Insider, Engadget. Foto: Tesla

Odsłon: 3604 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. Misza102
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-22 10:53

  Nie wierze aby w ciągu 20 lat w Polsce- w mieście jechało auto całkowicie bez udziału kierowcy. Na autostradzie to może ale z miastem sobie nie poradzą- albo bedą nagminnie takie błedy, że i tak finalnie 20 lat minimum.

  Skomentuj

  1. Eternal1
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-09-22 12:00

   Czy będą? nie wiem (i mało mnie to teraz obchodzi), lecz wiem że WSZYSTKO jest możliwe w dodatku - świat się zmienia i mocno przyspiesza.

   So... clear Your mind...

   Skomentuj

  2. baca130
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-22 14:45

   Tesla zapewne nawet nie zagłębia się w to jaka jest infrastruktura drogowa w takich krajach jak Polska.
   Głównym rynkiem i tak będą zamożniejsze kraje gdzie są lepsze drogi i takie auta lepiej będą sobie radziły, choć to z biegiem czasu się zmieni.

   To tak porównać Warszawę gdzie z GPS gubiłem się do Berlina gdzie jeździło się wspaniale.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!