Na topie

Nvidia szykuje kartę GeForce GTX 1070 Ti - odpowiedź na Radeona RX Vega 56?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Najnowsze przecieki wskazują, że walka w segmencie do 400 dolarów jeszcze nie dobiegła końca. Nvidia ma zamiar zadać decydujący cios?

  • Nvidia szykuje kartę GeForce GTX 1070 Ti - odpowiedź na Radeona RX Vega 56?
A A

Jesteśmy po premierze karty graficznej AMD Radeon RX Vega 56, która stanowi poważną konkurencję dla modelu Nvidia GeForce GTX 1070. Wygląda jednak na to, że „zieloni” nie mają zamiaru odpuszczać i szykują ulepszoną wersję 1070-tki.

Nowa karta najprawdopodobniej będzie nosić oznaczenie GeForce GTX 1070 Ti, ale jej dokładna specyfikacja jeszcze nie jest znana - możemy spodziewać się większej liczby procesorów strumieniowych (być może 2048 – tak jak w mobilnym akceleratorze GTX 1070), a także szybszej pamięci wideo. Parametry te powinny uplasować kartę między modelami GeForce GTX 1070 i GTX 1080.

Model Nvidia GeForce
GTX 1070
Nvidia GeForce
GTX 1070 Ti*
Nvidia GeForce
GTX 1080
Układ graficzny Pascal GP104 Pascal GP104 Pascal GP104
Procesory strumieniowe 1920 ? 2560
Jednostki teksturujące 120 ? 160
Jednostki rasteryzujące 64 ? 64
Taktowanie rdzenia 1506/1683 MHz ? 1607/1733 MHz
Pamięć wideo 8 GB GDDR5 256-bit ? 8 GB GDDR5X 256-bit
Taktowanie pamięci 8008 MHz ? 10 010 MHz
Przepustowość pamięci 256 GB/s ? 320 GB/s
TDP 150 W ? 180 W
Cena $349 ? $499
*specyfikacja nieoficjalna

Można zatem podejrzewać, że nowy model nie tylko zaoferuje lepszą wydajność, ale też będzie się charakteryzować dużo niższym zapotrzebowaniem na energię elektryczną względem Vegi 56. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego pewnie dowiemy się w okresie świątecznym, bo podobno właśnie wtedy ma zadebiutować GeForce GTX 1070 Ti (o ile plotki się sprawdzą).

Źródło: TechPowerUp, VideoCardz

Odsłon: 3928 Skomentuj newsa
Komentarze

42

Udostępnij
  1. musslik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-14 10:57

    Nazbierało się krzemu co nie pociągnie ustawień 1080 to trzeba to jakoś sprzedać ;)

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-09-14 11:03

      przecież to tak nie działa.
      Po prostu zrobienie 1070ti przy gotowej produkcji 1080 to minimalne przeprojektowanie linii i można tłuc obie karty jednocześnie bez większego problemu.
      Nvidia właśnie z tym nie ma żadnego problemu i dlatego masz wysyp kilku kart w jednym segmencie tak by zakładały się nawet na siebie.

      Skomentuj

      1. Zero-Cool
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-09-14 14:20

        Pomyśleć że przez jakiś czas różnica pomiędzy jakimś niereferencyjnym 1070 a 1080 wynosiła 200zł i to było przy cenach 2000zł za GTX1070 i 2200zł za GTX1080 teraz wciąż tyle wynosi ale GTX1070 kosztuje ~2100zł a GTX1080 ~2300zł (wciąż nie widzę sensu w kupnie GTX1070 za 2100zł).
        Ciekawa opcja zaistniałaby gdyby cena GTX1070 zostałaby obniżona do 1600zł (bo za tyle chodzą używane 980Ti o podobnej wydajności ale dużo większym zapotrzebowaniu na prąd) a GTX1070Ti zostałby wyceniony na 2000zł-2100zł przy założeniu że będzie niewiele odbiegać od 1080...

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-14 16:22

          no wlasnie cenę 1070tki dalej trzyma wysoki kurs bitcoina i brak alternatywy pomiędzy 1060 a 1070 w wydajności - tu jest duza roznica.
          Wydajnosc pomiędzy 1070 a 1080 jest niewielka tak naprawdę w realnym zastosowaniu

          Skomentuj

          1. Zero-Cool
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-14 19:21

            I tak wydaje mnie się że 1080 jest wart dopłaty, bądź co bądź ma te cudaczne GDDR5X i więcej cudacznych rdzeni, nie wiem o jakich zastosowaniach mówimy (może dla nich równie dobry będzie jakiś słabszy GeForce) ale dla graczy jest to jakieś 10fps więcej a benchmarki też pokazują sporą przewagę 1080 przy tym pobór prądu ma niewiele większy.

            1070 byłby dobrą ofertą gdyby kosztował 350$ czyli ok 1550zł w czasie gdy 1080 kosztowałby 500$ ok. 2200zł, ale tak nie jest, przy aktualnych cenach to jak kupowanie cytryny za 20zł/kg podczas gdy limonki kosztują 10zł/kg (nie wiem czemu ale rok temu tak było w moich okolicach z tymi cytrusami)...

            Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-15 14:43

      podbiją zegarki, być może będą robili selekcję chipów pod kątem sprawności energetycznej, może zrobią lepszy kaloryfer i tyle będzie :)

      generalnie widać że NV robi co może aby nie zostać z tyłu w żadnym segmencie, i nadal sypie asami z rękawa. mi się to podoba. nawet jeśli vegi nie są jakoś szczególnie dobre, zmusza to NV do wyjścia naprzeciw klientowi.

      Skomentuj

  2. stach122
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-14 10:59

    Będzie ciężko się wstrzelić między oba modele

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-14 11:03

      może być ciężko przy niereferentach bo ich ceny są bardzo nierówne.

      Skomentuj

      1. Franz
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-09-14 11:44

        Tym bardziej ciężko, że najpewniej droższe niereferenty 1070Ti będą miały wyższą cenę niż tanie 1080.

        Ale jest tak jak napisałeś wyżej - łatwo jest im to zrobić to czemu nie spróbować szczęścia na rynku.

        Skomentuj Historia edycji

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-09-14 11:08

    to niech zrobią drugą obniżkę 1080 i koniec tematu

    ale pewnie szkoda pamięci GDDR5X ?

    Skomentuj

    1. chotnik2
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-14 18:00

      Ale kto ma te obnizki robic?
      Nvidia? Kontroluja tylko cene referenca, a i to tylko sugerujac MSRP, bo nie moga na sklep narzucic ceny koncowej.
      A to jak sobie MSI wyceni GamingX czy Zotac AMPa to Nvidia nie ma na to zadnego wplywu.
      Bo chyba nie wierzysz, ze jak sie obnizy cene chipa o 5$ to cena karty spadnie o 5$

      Skomentuj

  4. marcin_kg
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-14 11:49

    'Jesteśmy po premierze karty graficznej AMD Radeon RX Vega 56, która stanowi poważną konkurencję dla modelu Nvidia GeForce GTX 1070. '

    Serio? Nie określiłbym tego układu jako 'poważny' pod żadnym względem. Ale pro entuzjasta AMD pewnie wie lepiej.

    Obecnie różnica cenowa między 1070 a 1080 jest na tyle nieduża, że wciskanie tam czegoś pomiędzy wydaje się mało zasadne.

    Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs8
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-14 13:46

      "Serio? Nie określiłbym tego układu jako 'poważny' pod żadnym względem. Ale pro entuzjasta AMD pewnie wie lepiej."

      Tak, jest poważnym konkurentem. Ponieważ monitory z G-Sync są sporo droższe od tych z FreeSync to ludzie mając wreszcie wybór wydajnej karty będą mogli choćby trochę przyoszczędzić na monitorze.

      Skomentuj

      1. marcin_kg
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-09-14 13:53

        Nie na tyle droższe, aby uzasadnić zakup Vegi. Ponadto co z tymi (większość) nie mających zamiaru kupować monitora z FS?

        Skomentuj

        1. Q2hvY2hsaWs8
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-09-14 14:08

          Czy ja wiem, przy niektórych modelach to i z 500zł w kieszeni zostaje. Zawsze można wydać na lepszy/dodatkowy dysk czy ram itd. Jak dla mnie jest to godna rozważenia propozycja jeżeli ktoś ma ograniczony budżet.

          Zresztą o czym ta dyskusja? Vega56 ma taką samą wydajność co 1070, więc jest to poważna konkurencja. Nie znam zresztą osoby, która inwestowałaby tyle w kartę, aby kisić się na 60 fps'ach. A jak ktoś już ma monitor z G-Sync to producenta przyszłych kart wybrał z jego zakupem.

          Skomentuj

          1. marcin_kg
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-14 15:47

            Żadna konkurencja, lecz co najwyżej ALTERNATYWA. W obecnej cenie tej 'konkurencji' mamy już dobrego niereferenta 1080, więc o czym ta dyskusja?

            Skomentuj

  5. ElFi_
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-14 12:57

    A może ona ma być ZAMIAST a nie OPRÓCZ?

    Skomentuj

  6. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-09-14 15:24

    tylko wy dalej nie widzicie, tego , że pobór mocy zje wam rachunki
    widze tu piszczałki alternatywa, konkurencja, zostaje w kieszeni, na co na x2 rachunki ci zostanie ?
    AMD to gniot sprzedawany 2-3 setki mniej co wam się odbije na rachunkach za prąd w 4-6 miesięcy !
    dotyczy to RYŻENA i VEGI jednakowo !
    Jak ktoś już kupuje "wymarzony" komp i ciuła, to raczej warto dołożyć, to jak kupić ferarii i jeździć w niedziele bo na wache szkoda !
    jaka konkurencja AMD ? jak masz prąd na lewo to owszem !

    RYŻEN i FEga + reszta komponentów = 1kW w 2017 roku, no śmiech !

    Skomentuj Historia edycji

    1. Q2hvY2hsaWs8
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-14 15:52

      Że tak zapytam... płaciłeś kiedyś rachunki za prąd?

      Skomentuj

      1. PITUCH1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-14 20:54

        płace od ponad 15 lat

        Skomentuj

    2. Finear
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-14 15:59

      to róznice w rachnukach są smiesznie małe, o ile ktos nie kopie 24/7

      Skomentuj

      1. marcin_kg
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-14 16:39

        'to róznice w rachnukach są smiesznie małe, o ile ktos nie kopie 24/7'

        Osobiście wolę płacić za coś mniej niż więcej. Zwłaszcza, że ten zwiększony pobór mocy idzie wyłącznie w ciepło, bo nie przekłada się na wyższą od konkurencji wydajność.

        Niech Raja już nie wraca z tego urlopu. Będzie mógł przytulać się do komputerów na emeryturze.

        Skomentuj

        1. xchaotic
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-16 12:47

          policz sobie ile kosztuje karta, ile dziennie grasz na 100%GPU i ile lat rachunkow to jest i szukaj oszczednosci tam gdzie warto sobie tym zawracac glowe.

          Skomentuj

    3. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-14 16:43

      roznice w rachunkach są niewielkie jeśli bierzemy pod uwagę normalne domowe użytkowanie.
      Więcej zaoszczędzisz jak raz dziennie odlejesz się w domu przy zgaszonym swietle w kiblu.

      Znaczenie jednak ma kultura pracy, sposób chłodzenia i wymagania co do sekcji zasilania zarówno plyty głownej jak i zasilacza.

      Skomentuj

      1. marcin_kg
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-14 18:21

        'Znaczenie jednak ma kultura pracy, sposób chłodzenia i wymagania co do sekcji zasilania zarówno plyty głownej jak i zasilacza.'

        No właśnie. I tutaj także jest tragedia.

        Skomentuj

      2. PITUCH1
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-09-14 20:56

        co to q..... jest normalne domowe żytkowanie, lanie wody bez sensu, i tak zaplacisz wiecej, czy siedzisz 20 min czy 200 czy 2000 to i tak zaplacisz wiecej ! macie rozum ludzie ?

        Skomentuj Historia edycji

        1. WhiteDrag0n
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-14 21:17

          Kolejno: 10gr więcej, 1zł więcej, 10zł więcej...? Taki wydatek chyba mogę zdzierżyć.

          Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-15 02:19

          ile zapłace więcej? policz mi ile zapłacę więcej w skali roku.
          Napisałe mwyżej - róznica może być mierzona w jednym odlaniu się bez zapalania swiatła.
          Tyle energii codziennie bez sensu tracimy że ciezko jest mowic o roznicach w poborze energii przy kartach służących do grania.

          A co to jest normalne użytkowanie? a to jest to że użytkujesz normalnie komputer tak jak przeciętny kowalski czyli nie renderujesz na GPU po kilka godzin dziennie przy pełnym obciążeniu tylko jakies gierki odpalasz gdzie zuzycie GPU jest różne ale niekoniecznie 100% przez 100% czasu.

          Roznice w poborze energii wchodza teoretycznie na papierze zawsze większe niz to co jest w praktyce.

          ja zmieniam grafę co roku bo mam takie widzimisie więc doplata do tej dodatkowo zuzytej energii 20zl w roku jest dla mnie nieodczuwalna jesli za kartę zapłace 200zł mniej przy zakupie.

          Rozumiesz teraz ile to lat musial bym na niej siedziec zeby tą kasę praktycznie stracic?

          Skomentuj

          1. marcin_kg
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-09-15 17:29

            'ja zmieniam grafę co roku bo mam takie widzimisie więc doplata do tej dodatkowo zuzytej energii 20zl w roku jest dla mnie nieodczuwalna jesli za kartę zapłace 200zł mniej przy zakupie.'

            Problem w tym, że za Vege nie zapłacisz 200 zł mniej, a więcej od GTX 1080. Do tego wspomniany pobór mocy i niższa wydajność. Ta karta nie ma racji bytu.

            Skomentuj

          2. PITUCH1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-18 22:16

            widze jak mój młody wpada na kompa, i z rachunku 85-100 co ja tez gram, robi sie 160 miesiecznie

            Skomentuj

      3. PITUCH1
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2017-09-14 21:05

        do domowego żytku kupcie sobie intelka u,s,t 7-15W styka !

        Skomentuj

        1. jakub1t
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-15 13:33

          Lepiej przestań pisać i wyłącz komputer bo na prąd nie wyrobisz .

          Skomentuj

          1. PITUCH1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-18 22:16

            lepiej zpaytaj mamy czy ma na prąd :P

            Skomentuj Historia edycji

  7. Finear
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-14 16:00

    fajnie jak by te 400$ kosztowała

    Skomentuj

  8. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-14 16:36

    Dla mnie ruch bez sensu. Wystarczyłoby obniżyć cenę 1080 i po problemie.

    Skomentuj

    1. chotnik2
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-14 17:56

      Ale kto ma ta cene obnizyc?
      Nvidia? Kontroluja tylko cene reference, a i to tylko sugerujac, bo nie moga na sklep narzucic ceny.
      A to jak sobie MSI wyceni GamingX czy Zotac AMPa to Nvidia nie ma na to zadnego wplywu.
      Bo chyba nie wierzysz, ze jak sie obnizy cene chipa o 5$ to cena karty spadnie o 5$

      Skomentuj Historia edycji

      1. Zero-Cool
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-14 19:35

        "Manufacturers Suggested Retail Price (MSRP) – sugerowana cena producenta za dany towar w sprzedaży detalicznej" więc tak jeżeli obniży się MSPR to cena towaru powinna być też niższa o 5$ (Nvidia nie sprzedaje swoich chipów ani za MSRP ani pewnie nawet za połowę MSRP producentom więc każdy może na swój sposób wyposażyć kartę i wystawić w dowolnej cenie, przecież NV swego czasu mówiło że Founders Edition będzie droższy jak standardowe wersje a MSPR podawali właśnie swojej najdroższej wersji karty) natomiast jak AMD swego czasu powiadamiało o obniżkach cen na swoje procesory to w cywilizowanym świecie na prawdę ich cena się zmniejszała.

        Zwróć uwagę na to że nawet jak idziesz do sklepu zdarzają się produkty z "sugerowana cena xx zł" ale zależy gdzie kupujesz możesz zapłacić mniej albo więcej niż podana cena przez producenta i to w cale nie znaczy że sprzedawca traci zysku jak sprzedaje taniej...


        Tak więc jak NV powie że ich karta kosztuje 300$ to najprawdopodobniej tak się stanie tylko że przez krótki czas jeżeli popyt będzie duży to szybko urośnie cena, więc masz racje ale tylko po niekąd...

        Skomentuj Historia edycji

    2. marcin_kg
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-14 18:22

      Po co obniżać cenę chipu, który już raz został obniżony aby zrobić miejsce dla 1080 TI i nie ma żadnej realnej konkurencji?

      Skomentuj

  9. Zero-Cool
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-14 19:38

    strona benchmarka lubi denerwować i powielać komentarze...

    Skomentuj Historia edycji

  10. Lt-Col Kukiz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-15 09:18

    1070Ti miałaby dogonić Vegę 56?? Przecież Vega 56 w wielu tytułach przegrywa rywalizację z 1070. nVidia powinna się skupić na Volcie 1170(?) i dać sobie spokój z takimi manewrami.

    Skomentuj

    1. prohans
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-15 09:45

      Jak już to powinni pomyśleć o 1060TI.
      Najtańszy 1070 to ~1950zł a najtańszy 1060 (6G) ~1300zł, 1060(3G) ~950zł więc pasowało by coś w pokroju 1060TI

      Skomentuj

      1. chotnik2
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-15 18:13

        Cena 1070 jest sztucznie nabita przez kopaczy od poziomu prawie 1080, bo 1070 kopie lepiej niz 1080 (przez standardowy RAM).
        Ciekawe bylo by wlasnie wlozenie w 1070Ti GDDR5X pamieci, zeby kopaczom nie oplacalo sie jej kupowac.