Tablety

Nvidia rezygnuje z przygotowania tabletu SHIELD X1

z dnia 2016-08-15
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Wiele wskazuje na to, że Nvidia nie jest zadowolona ze sprzedaży swoich tabletów.

Pojawienie się firmy Nvidia na rynku tabletów ocenione zostało bardzo pozytywnie. Nie mogło być jednak inaczej, skoro otrzymaliśmy ciekawe propozycje w dobrych cenach. Niestety, kolejnej szybko się nie doczekamy.

Już od paru miesięcy mówiło się o tym, iż producent pokusi się o tablet mogący nosić nazwę SHIELD X1, a już z pewnością wyposażony w procesor Tegra X1. Zanosiło się zatem na prawdziwego potwora. Wydajność Tegra X1 nie stanowi tajemnicy, jest ona dwa razy większa niż w Tegra K1. Szykowany tablet z tym układem można było dostrzec w kilku benchmarkach czy FCC. To ostatnie źródło znalazło się w centrum uwagi także teraz.

Problem w tym, że doniesienia nie są optymistyczne. FCC sugeruje, iż otrzymało od producenta informację mówiącą o rezygnacji z omawianego tabletu. Powód? Dość lakonicznie wymieniono tu „względy biznesowe”.

Czyżby zatem tablety z logo Nvidia sprzedawały się rzeczywiście tak słabo, że producent nie widzi sensu wydawania kolejnego? Być może wkrótce dowiemy się na ten temat czegoś więcej.

Źródło: phonearena

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Może być jeszcze jeden powód również biznesowy. Z plotek wynika że nowa konsola Nintendo ma posiadać procesor Tegra nowej generacji. Możliwe że NVidia nie chce mieć konkurencji w postaci Niny, a ci ostatni może dodatkowo zapłacili NV za niewypuszczenie kolejnej wersji ich tabletu na kwotę przekraczającą zyski, które czerpała NV ze sprzedaży swojego sprzętu tego rodzaju.
 • avatar
  Gdyby dali większy ekran w tablecie to kupiłbym bez zastanowienia. dla mnie 8" to za mało...
 • avatar
  no to zostaje tylko google pixel c z tegra X1...
 • avatar
  x1 bylby zbyt bateriozerny i to zupelnie niepotrzebnie bo k1 ma zapas mocy na lata, po co nowy model skoro k1 i starszy Shield to konsole które Nvidia bardzo aktywnie wspiera - w geforce now jest już ponad 100 gier, najbardziej genialny tablet na rynku, mój zakup roku 2015, jestem z niego niesamowicie zadowolony, za 850zl przebija kazdy tablet z iPadami za 2,3tys. włącznie.

  Kupować póki mozna!
 • avatar
  Może i tablety robią dobre ale obecne androidowe gry pociągnie tablet nexus z 2013 roku a tytułów dedykowanych
  shield jest zapewne kilka sztuk. W jaki sposób przekonać kogoś do zakupu tabletu mega wydajnego stworzonego do rozrywki?
  Zaloguj się