Na topie

OnePlus zapowiada zmiany w polityce prywatności

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Prywatność Producenci: OnePlus

Smartfony OnePlus gromadzą bardzo dużo informacji o użytkownikach, ale to się zmieni. Tłumaczymy, w jaki konkretnie sposób.

 • OnePlus zapowiada zmiany w polityce prywatności
A A

Smartfony OnePlus gromadzą mnóstwo informacji o swoich użytkownikach, co – jak zapewnia producent – działa na ich korzyść, bo umożliwia prężniejszy rozwój oprogramowania. Fora pełne wypowiedzi wściekłych klientów najlepiej świadczą o tym, że nie trafia do nich raczej takie tłumaczenie, dlatego też chińska firma zapowiedziała zmiany.

Firma OnePlus podejmuje kroki, które mają na celu uniknięcie lub zminimalizowanie szkód, będących efektem rozgoryczenia użytkowników. Polegają one konkretnie na tym, że dane na temat adresów MAC, informacje o sieciach Wi-Fi czy numery telefonów od przyszłego miesiąca nie będą wysyłane na serwery „z automatu” (a poza tym będzie ich mniej). Jak więc to będzie działać?

Na ekranie pojawi się okienko z pytaniem w stylu „czy chcesz dołączyć do programu User Experience?” i jeśli użytkownik wybierze opcję „tak”, to krok po kroku zostanie mu wyjaśnione, jakie konkretnie dane są gromadzone i w jakim celu. Oczywiście, jeśli tłumaczenia firmy nie będą go satysfakcjonowały, będzie mógł zrezygnować z uczestnictwa w tym programie.

Jednocześnie Carl Peu z OnePlus podkreśla, że wszystkie dane były, są i będą gromadzone oraz przetwarzane z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Zwraca również uwagę na to, że informacje te nie są udostępniane nikomu z zewnątrz, a jedynie analizowane w celu lepszego odpowiadania na potrzeby użytkowników. 

Niestety, nawet jeżeli firma robi, co w jej mocy, by zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom, żaden system nie jest w pełni odporny na ataki i awarie, więc istnieje prawdopodobieństwo, że dane te zostaną wykradzione i użyte w „złych celach”. Inna sprawa, że na różnorakich serwerach znajdują się najpewniej nie takie informacje na temat wielu z nas…

Źródło: Engadget, PhoneArena, OnePlus

Odsłon: 2976 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. AntonioFacaldo
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-10-15 19:02

  Ta, to fajnie. To niech teraz wytłumaczą jak ściągnięcie numeru telefonu ma niby pomóc im w...czymkolwiek.
  Poza sprzedaniem ich firmom trzecim w celach marketingowych.

  Nie mówiąc już o tym, że wiele osób na te numery ma poprostu wysyłane kody potwierdzające np. z przelewami bankowymi.

  Skomentuj

  1. pablo11
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2017-10-15 21:02

   No nie mów, że nie wiesz. To element BIG DATA, które są dosyć cenne. Numery telefonu można sprzedać firmom marketingowym,które później do Ciebie wydzwaniają. Numery telefonu wraz z dokładną lokalizacją miejsca zamieszkania to dość cenny element BIG Data, większośc amerykańskich firm je zbiera, czy to z PCtow czy z komórek. Wbrew pozorom nie jest tak trudno zebrać je z PCtów, bo PCty korzystają często z tych samych sieci Wifi z których komórki, przez co AGPS zebrał dane, gdzie te sieci sie znajdują.
   Zresztą większość aplikacji chce dostep do tych danych, więc Oneplus wystarczy że teraz bedzie wgrywał aplikacje ,,obcych podmiotow" które zbiorą to za niego, a 99% użytkowników i tak się nie połapie w tym wszystkim, bo większość aplikacji zbiera te dane, zaczynając od latarki kończąc na facebooku.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!