Na topie

Opera 49 już jest, a wy wciąż korzystacie z nudnej przeglądarki?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Została udostępniona nowa wersja jednej z najprężniej rozwijanych przeglądarek internetowych. Oto co nowego w kolejnej wersji programu Opera.

  • Opera 49 już jest, a wy wciąż korzystacie z nudnej przeglądarki?
A A

Opera to aplikacja, której twórcy starają się „na nowo zdefiniować przeglądarkę internetową. Dlatego też z wydania na wydanie staje się coraz bardziej dopracowana i funkcjonalna, a w wersji 45 doczekała się nawet odświeżonego, nowoczesnego interfejsu Reborn, który wyróżnia ją na tle konkurencji. Udostępniona właśnie wersja 49 jest kolejnym ważnym przystankiem na drodze do unowocześniania tego programu.

Co nowego w Opera 49?

Opera 49 jest rozwinięciem koncepcji przeglądarki z funkcjami społecznościowymi (do których należą między innymi zintegrowane komunikatory). Tym razem na warsztat wzięto przede wszystkim wprowadzone ostatnio narzędzie do robienia zrzutów ekranu. Teraz pozwala ono także szybko edytować screenshota i dodawać do niego na przykład selfie (wykonane kamerką internetową). Tak to działa:

W nowej wersji wprowadzona została także zapowiadana wcześniej funkcja umożliwiająca odtwarzanie filmów 360 stopni bezpośrednio w goglach VR (HTC Vive, Oculus Rift i innych gadżetach kompatybilnych z OpenVR) – z rozmaitych serwisów, w tym YouTube i Facebook. Wszystko to bez pobierania czy korzystania z zewnętrznych odtwarzaczy. Zobaczcie:

Wśród innych nowości znajdują się: wprowadzenie odświeżonego menu szybkich ustawień strony startowej i interfejsu, dodanie obsługi kolejnych walut we wbudowanym konwerterze oraz poprawiony wygląd na wyświetlaczach HiDPI.

Przeglądarka internetowa Opera - pobieranie (download):

Pobierz Opera 40


Najważniejsze nowości wprowadzone w poprzednich wersjach Opery:

  • dodanie narzędzia do robienia screenów
  • wzbogacenie wbudowanego konwertera
  • uporządkowanie menu pod „O”
  • poprawa płynności wideo w osobnym oknie
  • możliwość zmiany częstotliwości aktualizowania „newsów”
  • wydłużenie listy „ostatnio zamkniętych kart” do 32
  • poprawa narzędzia eksportu treści
  • dodanie ciemnego tła do ciemnego motywu
  • nowy interfejs Reborn

Zobacz inne przeglądarki: Firefox | Chrome | Vivaldi | Chromium

Źródło: Opera Software

Odsłon: 38250 Skomentuj newsa
Komentarze

60

Udostępnij
  1. pawluto
    Oceń komentarz:

    -19    

    Opublikowano: 2016-09-20 18:33

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Stara Opera była znakomita, od wersji v.38 to już niestety jedna wielka porażka.
    Mam teraz wersje 39.0 i nie mogę (nie potrafię?) zrobić by klikając na plik otwierał się program z nim powiązany.
    Stara wersja to potrafiła , nowsze nie potrafią tak prostej sprawy...
    Nie ma takiej opcji w menu !!!

    Skomentuj

    1. Hans Olo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-20 21:34

      Teraz to jest chyba w formie dodatku opery.

      Skomentuj

    2. blebleble
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-05-10 11:36

      Najlepsza jest Opera 12 z możliwością udostępniania plików przez Opera Unite.

      To to jakaś szkarada.

      Skomentuj Historia edycji

    3. drcocaina
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-27 20:08

      Ja osobiście bardziej traktuję to jako duży plus bo nie muszę instalować nie wiadomo ile programów - Opera wyręcza.

      Skomentuj

  2. agnus
    Oceń komentarz:

    31    

    Opublikowano: 2016-09-20 18:40

    Od pół roku gdzieś siedzę na Operze i muszę przyznać że to najlepsza przeglądarka jaką używałem. Niby ten sam silnik co Chrome a jednak przypadła mi do gustu bardziej niż produkt Google.

    Skomentuj

    1. arnakus
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2016-09-20 20:23

      Ja tak samo. Jak używałem Chrome to wydawało mi się, że ktoś mi przez ramię zagląda.

      Skomentuj

      1. Fenio
        Oceń komentarz:

        9    

        Opublikowano: 2016-09-20 23:09

        W Operze już nikt przez ramię nie zagląda ?

        Skomentuj

        1. ifeelveryblah
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2017-05-10 15:35

          Tylko ja.

          Skomentuj

      2. r_e_s_e_t
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-11-08 18:01

        Akurat Opera wymaga jeszcze więcej uprawnień systemowych niż Chrome.

        Skomentuj

    2. Ari93
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-05-10 12:42

      Mam to samo zdanie, kiedyś próbowałem oryginalnego Chromium ale... nie ;p Opera śmiga elegancko a Chrom coraz częściej zaczął niedomagać; jakieś wyłączenia, bardzo okazjonalnie zamiast puścić dźwięk z YT to je***ł mi szumem tak głośno w słuchawki że aż mi w uszach szumiało przez dobrą chwilę... jakieś problemu ze sterownikiem czy co, z samym obrazem też bywały problemy. Na operze wszystko śmiga przynajmniej jeszcze ;p
      Jak ktoś lubi eksperymentować to warta uwagi jest również Opera Neon

      Skomentuj

    1. offspear
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2016-10-25 11:41

      Waterfox jest lepszy.

      Skomentuj

    2. sambaverde
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-08-09 17:59

      Masz rację - żadna inna tak szybko się nie odinstalowuje ;)

      Skomentuj

    1. Amshel
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2016-09-20 20:32

      nie uzywam "nowej" Opery, odkad przeszli na Blinka. bo i co to za roznica, czy Opera czy Chrome czy Firefox? zadna. engine Presto jest genialny. dlatego rowniez nadal uzywam Opery 12, tym bardziej ze pol roku temu wyszla aktualizacja do 12.18.

      jak widac "stara" Opera jest nadal rozwijana. i bardzo dobrze!

      Skomentuj

      1. kombajn
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2016-09-21 10:56

        Jak obecnie wygląda kompatybilność starej Opery? Strony się otwierają przeważnie normalnie czy haczą? O ile pamiętam jak zdecydowałem się przerzucić na nową opere ze starej to dlatego że na ówczesnej 12 irytowały mnie ciągłe błędy w renderowaniu stron.

        Skomentuj

        1. zakius
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-10-25 11:37

          częściej to były błędy w pisaniu
          dzisiaj niestety już Presto zalega z nowościami

          Skomentuj

          1. blebleble
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-05-10 11:40

            I nie wspiera kodowania wideo H.264 i WebM with VP9 czego skutkiem jest niedziałające filmy na YouTube w HTML5 a Flasha wyłączyli.

            Skomentuj

  3. Fenio
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-09-20 20:34

    Jeśli nadal nie ma opcji wyłączenia WebRTC i blokady odczytu HTML5 Canvas to każdy VPN da tylko złudne poczucie bezpieczeństwa którego nie ma.

    Skomentuj

    1. marcadir
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-09-21 07:30

      Wbudowany VPN nie jest zły w operze, natomiast webRTC przynajmniej w firefox można wyłączyć za pomocą wtyczki.

      Skomentuj

      1. Fenio
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-09-21 14:41

        Polecam slimjeta gdzie ta opcja jest w standardzie. Przeglądarka bazuje na chrominium i jest świetnie dopracowana pod względem prywatności.

        Skomentuj

    2. kombajn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-21 10:53

      Przy WebRTC są takie opcje:
      "Używaj wszystkich odpowiednich interfejsów sieciowych (zalecane)

      Używaj tylko domyślnych publicznych i prywatnych interfejsów sieciowych

      Używaj tylko domyślnych publicznych interfejsów sieciowych

      Wyłącz UDP bez proxy"

      Co ciekawe w Operze chyba mają rozdwojenie jaźni bo nic nie ruszałem i zamiast opcji zalecanej domyślnie mam ustawioną "Wyłącz UDP bez proxy"

      Mógłbyś się podzielić wiedzą dlaczego wtyczki(o których przyznam się ze nawet dotąd nie słyszałem) umożliwiające rysowanie kształtów w HTML5 i komunikację mają być podstawowym zagrożeniem bezpieczeństwa?

      Skomentuj

      1. Fenio
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-21 14:38

        Z HTML Canvas zostawiasz elektroniczny odcisk palca który umożliwia powiązanie twojej aktywności w internecie nawet z użyciem VPN.
        http://www.spidersweb.pl/2014/07/canvas-fingerprinting.html
        https://www.browserleaks.com/canvas

        Tak przy okazji pytanie do użytkowników Opery. Jest już możliwość trwałego ustawienia domyślnej przeglądarki innej niż google i tych kilka standardowo dostarczanych razem z Operą ? Np. startpage.com ? Trwale czyli bez powrotu do google po restarcie.

        Skomentuj

    3. Radekor
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-12-13 14:34

      Można wyłączyć, w ustawieniach jest opcja

      Skomentuj

  4. sebmania
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-09-21 14:15

    Po aktualizacji przeglądarki do wersji 40, po wpisaniu „B” podpowiada mi się Bing a nie benchmark

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-09-21 16:30

      Spisek ukrytych władców internetu. Nie może inaczej być.

      Skomentuj

  5. Fiona
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-22 09:01

    Opery używałam od lat, była niepopularna, opluwana używałam.
    Ale ta nowa opera pod zakończeniu życia 12 to niestety dno i wodorosty, żeby nie użyć słowa syf.... I to straszny

    Wykastrowano ją z wielu przydatnych funkcji...

    Choćby taki banał, otwieram kartę i nie chcę żeby otwierając kolejną, ta kolejna nadpisała tą otwartą.
    W starej operze było: otwieraj karty obok obecnych - czy jakoś tak, mogliśmy otworzyć i 100 kart i żadna nie nadpisała otwartej.
    W nowej jak chce coś porównać to albo muszę pilnować żeby przed otwarciem nowej karty otworzyć pustą, albo otwierać 2 opery. Inaczej sekunda nieuwagi i karta na której miałam interesującą mnie stronę została nadpisana kolejnym linkiem...

    Sorry ale jak to jest wygoda i funkcjonalność to ja mam poniżej pleców taką przeglądarkę....

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-09-22 10:05

      Teraz to bredzisz. Klikam ppm w link daje otwórz w nowej karcie i otwiera się w nowej karcie obok karty na której to zrobiłem a reszta kart po prawej przesuwa się w bok. I żadna nie nadpisuje poprzedniej.

      Skomentuj

      1. kombajn
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-22 10:12

        Jedyna naprawdę skopana rzecz w Operze to błąd który powoduje że jak masz jedno okno przeglądarki i np kilka przypiętych kart które maja być stale otwarte i otworzysz link w nowym oknie przeglądarki i go potem nie zamkniesz przed wyłączeniem komputera to, to nowe okno będzie tym które otworzy się po ponownym uruchomieniu komputera i przypięte karty ze starego okna trafi szlak. Jakoś musieli rozwiązać co się ma uruchamiać po starcie przeglądarki i wybrali ostatnio otwarte okno przeglądarki(w momencie zamknięcia systemu) zamiast wszystkich ostatnio otwartych okien (w momencie zamknięcia systemu).

        Skomentuj

      2. Fiona
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-23 09:57

        kombajn
        Nie bredzę, nie zrozumiałeś mnie.
        Stara opera miała trak iż jak miałam otwartą kartę - wśród kilku innych, a na innej otwartej karcie kliknęłam link to otwierała mi się nowa karta. Żadna z już otwartych nie była nadpisywana. Nowa nadpisuje. I nie ma opcji która by blokowała nadpisywanie otwartych kart.

        Ja rozumiem polski trudny język, gimnazja okazały się porażką, ale to cię nie tłumaczy - przynajmniej nie do końca.

        Skomentuj

        1. kombajn
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-09-24 10:34

          Nie miałem (nie)przyjemności chodzić do gimnazjum.

          Skomentuj

        2. Tomasz Słowik
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-10-25 14:47

          Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy nie chodzi Ci przypadkiem o otwieranie linków klikając na nie kulką myszki (ŚPM)? Korzystam z Opery od wielu lat i nigdy nie zamykała kart, więc nie mam pojęcia o czym mówisz (a zawsze wszystko wrzucam w karty).

          I na marginesie, nie czepiaj się innych, bo to co napisałeś jest naprawdę nieprzejrzyste i brakuje znaków interpunkcyjnych.

          Skomentuj

          1. Kenjiro
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-05-10 19:34

            W starej operze jak i w Firefoksie z dodatkiem TabMixPlus jest możliwość ustawienia otwierania wszystkich łącz w nowej karcie po aktywacji łącza (czyli zwykłym lewym kliku lub wyboru łącza TABem + ENTER).
            W Chrome (i nowej Operze) większość zaawansowanych rzeczy dotyczących interfejsu jest nieobecna, a użytkownicy reagują na nie jakby były z Matriksa...

            Skomentuj

      3. mariano84
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-02-07 16:05

        Może mu prawy przycisk w myszce nie działa ;]

        Skomentuj

      4. PIRAT_PL
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-02-08 08:17

        Albo klikasz w scrolla dla leniwych ;)

        Skomentuj

  6. Fiona
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-09-23 10:01

    P.S. owszem otwieranie prawym przyciskiem myszy nowej karty załatwia sprawę, ale jak się czegoś szuka - chwila nieuwagi i karta na której na szczególnie zależało ma już nową treść. A o tą chwilę nieuwagi łatwo - łatwo zapomnieć nacisnąć prawy przycisk myszy i kliknąć bezpośrednio w link.

    W starej była opcja blokująca takie gapiostwo i komuś to przeszkadzało...
    A do jeden z dziesiątków takich kamyczków które w efekcie czynią z obecnej Opery gniota nie wartego uwagi.

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-24 10:30

      Jest wtyczka która sprawia że po naciśnięciu linku lpm strona otworzy się w nowej zakładce (co dla mnie jest głupim rozwiązaniem gdyby miało tak być zawsze). I nie jest to wada nowej Opery tylko od zarania internetu jest to standardowe zachowanie przeglądarki że po kliknięciu w link w tej samej zakładce otwiera się nowa strona. Jak myślisz od czego wzięło się określenie surfować po internecie? O ile pamiętam w Operze 12 trzeba było w opcjach wybrać takie(poniekąd dziwne) zachowanie przeglądarki.
      "karta na której na szczególnie zależało ma już nową treść" ale zdajesz sobie sprawę że istnieje takie coś jak przycisk wstecz?

      Skomentuj Historia edycji

      1. Kenjiro
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-05-10 19:40

        Wcale nie dziwne, gdyż bez powodu tego nie wprowadzali. Brak w większości obecnych przeglądarek świadczy tylko o ich ubóstwie.

        Nawigacja po historii też działa źle w obecnych przeglądarkach, gdyż cofnięcie się lub przejście do przodu nie daje IDENTYCZNEGO stanu jaki był przed nawigacją, tylko przeładowuje stronę, co powoduje np. usunięcie danych/odświeżenie formularza lub w ogóle niemożność prezentacji danej strony, gdy jej wynik był efektem np. POSTowania formularza.
        W Operze 12 masz nawigację z cache przeglądarki, gdzie widzisz DOKŁADNIE to co było przed nawigacją w karcie.

        Skomentuj

  7. Fiona
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2016-09-29 11:20

    No i na koniec
    Opera 40 i nie mogę wejść do mBanku.
    W operze 39 zero problemów

    Powiem tak: gorszego guana to ja w życiu nie widziałam
    Biorę rozwód z tym syfem....
    mBank to kropla która przelała czarę...



    Skomentuj

    1. arrasek78
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-25 11:52

      Wypłakałeś się ?

      Skomentuj

      1. Fiona
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2016-10-25 13:14

        A ty przed nieudanym zabiegiem lobotomii tez tak miałeś ?

        Skomentuj

        1. kamild1996
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-02-08 11:33

          Możesz powiedzieć coś więcej na temat mBanku niż "nie działa". Bo równie dobrze może to nie być problem z przeglądarka, a jedynie coś z konfiguracją twojego komputera - mam najnowszą Operę i z mBanku korzystam regularnie bez żadnych problemów, i to na kilku komputerach.

          Skomentuj

  8. zakius
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-25 11:36

    ciekawe kiedy zaczną przywracać brakujące funkcje...
    kiedy dokończą wprowadzanie gestów
    kiedy się zorientują, że ich nowy czytnik jest do niczego i chcemy po prostu M2

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-05-10 19:41

      Użyj Vivaldiego. Jest o kilka długości przed Operą i ciągle idzie do przodu.

      Skomentuj

  9. ElFi_
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-25 12:36

    Jak wyłączyć wygładzanie literek w nowszych Operach? Starsze nie wygładzały....

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-05-10 19:47

      Nie da się. W Chrome 52 włączyli na stałe DirectWrite i nie da się tego łatwo zmienić:
      https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/CFttpwTyxBw

      Wszystkie przeglądarki oparte na Chromium mają ten sam problem (także Vivaldi).

      Do tego dokłada się też fakt, że renderowanie fontów w Chromium pod Windows jest po prostu sp... po czubek nosa (renderowanie pod Linuksem oraz Macem jest o niebo lepsze), aczkolwiek większość ludzi nie zauważa różnicy, bo im to zwisa czy coś jest mniej lub bardziej wyraźne.

      Skomentuj

  10. zakius
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-12-13 11:35

    przelicznik...walut?
    tyle rzeczy czeka do zrobienia, a oni zamiast tego dodają przelicznik walut?

    Skomentuj

    1. pwoznicki
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-12-13 14:12

      A teraz wszyscy się rzucą na operę bo ma przelicznik walut. Szał. Ta aktualizacja nie zasłużyła na podniesienie numerka.

      Skomentuj

  11. vide cui fidas
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-02-07 23:47

    Jest git;) podoba mi się chociaż zawsze używałem Firefoxa Jedna i druga mi pasuję;)

    Skomentuj

  12. Yukko
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-02-08 08:19

    "Opera zaczyna też pobierać treść strony w tle, jeszcze podczas wpisywania znaków przez użytkownika, co przełożyć ma się na znaczne skrócenie czasu ładowania."

    Toż już Edge ma coś takiego i jak ktoś się interesuje WIN 10 to wie, że ta funkcja ma możliwość bycia zablokowaną przez programy. To z powodu wysyłania danych do strony której możemy nie chcieć odwiedzić albo zwiększyć zużycie danych jak ktoś ma limity.

    Skomentuj

  13. taki jeden
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-03-24 09:01

    Czy jest jakaś przeglądarka albo dodatek który umożliwia cofanie stron bez ich ładowania. Po jaką cholerę za każdym razem musi się strona ładować a już na androidzie to głupota na max. Wszyscy wydawcy przeglądarek chwalą się, że co numerek to szybsza a takiej prostej sprawy nie potrafią ogarnąć. Taki przykład Opery 44, gdyby o każdy nowy nr była szybsza tylko o 1% to na dziś mielibyśmy o prawie 50% szybszą przeglądarkę a czy tak jest ?

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-05-10 12:06

      To się nazywa "Pamięć podręczna".

      W Operze 12 >Ustawienia> preferencje (Ctrl+F12) >Historia.

      "Opera przechowuje strony w pamięci podręcznej, aby je szybciej wyświetlać podczas kolejnych wizyt.

      Podręczna RAM

      Podręczna na dysku"

      RAM mam 400MB a dysku wyłączone bo mam SDD więc szkoda zajeżdżać SDD.

      Skomentuj

      1. Kenjiro
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-05-10 19:51

        I tylko w starej Operze tak działa. W innych przeglądarkach i tak się ładują, aczkolwiek są "czasem" wyjątki, kiedy strona może być pobrana z cache. Niestety, liczba wymogów niezbędnych do spełnienia, aby informacja mogła iść z cache zamiast z serwera jest tak duża, że nawet czyste HTML na przeciętnym serwerze są przeładowywane...

        Skomentuj

  14. Fenio
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-05-10 16:18

    Nadal blokują ustawienie domyślnej wyszukiwarki jako Startpage lub DuckDuckGo.

    Skomentuj

  15. Marucins
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-05-10 17:29

    Swego czasu Opera wyglądała i była bardzo przyzwoicie, później zaczęto upychać w nią syf. Po czym przeszła pewne zmiany i znowu ją odchodzono ale widzę że trend na pchanie syfy powrócił!

    Skomentuj

  16. bonio89
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-11 08:27

    Powróciłem do opery po 6 latach (v45 w developer). Jest rewelacyjna, nie to co ociężały chrome. Szkoda tylko że apka mobilna jest słaba (chodzi mi o UX, FF moim zdaniem tutaj przoduje). Integracja z whatsapp i messengerem to strzał w dziesiątkę. Polecam niezdecydowanym.

    Skomentuj

  17. outofspace
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-11 14:19

    Osobiście tez powróciłem do "Opery" ale teraz nazywa sie to VIVALDI ;)

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-28 13:08

      Ano, będzie szybka jak smok dzięki temu, że prawie żadnych wartościowych dodatków na nią nie będzie. Prawie, bo jest AdBlock czy uBlock, ale nadal nie ma np. uMatriksa, nie będzie TabMixPlus czy nawet DownThemAll.
      Inne dodatki się zepsuły po zmianie na WebExtension, np. Wappalyzer.

      Skomentuj

  18. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-09-27 13:48

    Już wersja MOZILLA FIREFOX 55 zrobiła swoje a nadchodzące "QUANTUM" zniszczy wszystkie przeglądarki i tak FIREFOX znów będzie dominował.
    Wykorzystanie wielowątkowości CPU to wielki plus tego rozwiązania szczególnie dla osób ,które mają otwartych multum kart w swojej przeglądarce.
    Sam kiedyś siedziałem na i7 4770 i gdy zainstalowałem po raz pierwszy FIREFOX 55 to od razu 20kart mogło być otwieranych ale gdy zmieniłem go na RYZEN 7 1800x to już magia płynności i żadnych zacięć przy 70kartach otwartych.
    Ciekawe kiedy konkurencja takie rozwiązania wprowadzi bo ChROME jako jedyna może też pochwalić się jako taką wielowątkowością w kartach.

    Skomentuj

  19. shoken
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-28 08:59

    Jak na przeglądarke to jest kombajn przy tym szybki jak porshe i wygodny jak mercedes.taka jest Opera i sam używam na zmiane z firefox.Opera jakby troche łądniej wyświetlała niektóre strony np. youtube lepiej przeglądać na Operze niż na FF.Filmik można też sobie wyciągnąć z okna i oglądac w innym miejscu na pulpicie.Ta przeglądarka jest bardzo innowacyjna i myśle że obecnie jest najlepsza.Ale jednak przyzwyczajenie do FF robi swoje.

    Skomentuj

  20. longmanus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-09 09:47

    Oooo, najnowsza wersja chińskiego szpiega ! :-)

    Skomentuj

  21. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-09 18:24

    oby nie robiło mi selfie bez mojej wiedzy