Na topie

Oto wymagania sprzętowe Far Cry New Dawn

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Jakiego komputera potrzeba będzie do zabawy? Poznaliśmy aż 4 konfiguracje, w tym te dotyczące rozgrywki w rozdzielczości 4K.

  • Oto wymagania sprzętowe Far Cry New Dawn
A A

Być może nie wszyscy pamiętają, ale na premierę Far Cry New Dawn nie będziemy już długo czekać. Gra zadebiutuje w przyszłym miesiącu, w związku z czym czas najwyższy sprawdzić, jakiego komputera potrzeba będzie do zabawy i zaplanować ewentualne modyfikacje sprzętu.

Ubisoft opublikował wymagania sprzętowe gry i trzeba przyznać, że był dość precyzyjny. Producent przedstawił bowiem aż 4 konfiguracje akcentując przy tym, do zabawy w jakich ustawieniach wystarczą. Tego typu informacje pozwalają dość dobrze uzmysłowić sobie, na co pozwoli nasz aktualny sprzęt.

Minimalna konfiguracja sprzętowa (720p, Low):

  • system operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
  • procesor: Intel Core i5 2400 3.1 GHz / AMD FX 6350 3.9 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 (2GB) / AMD Radeon R9 270X (2GB)
  • 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Zalecana konfiguracja sprzętowa (1080p, High):

  • system operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
  • procesor: Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB) / AMD Radeon R9 290X (4GB)
  • 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Zalecana konfiguracja sprzętowa (4K, High, 30 fps):

  • system operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • procesor: Intel Core i7-6700 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 (8GB) / AMD RX Vega 56 (8GB)
  • 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Zalecana konfiguracja sprzętowa (4K, Ultra, 60 fps):

  • system operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • procesor: Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 7 1700X 3.4 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1080 SLI (8GB) / AMD RX Vega 56 CFX (8GB)
  • 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Premiera Far Cry: New Dawn odbędzie się 15 lutego. Gra trafi nie tylko na PC, ale również na konsole PlayStation 4 i Xbox One.


Źródło: far-cry.ubisoft, Ubisoft Polska

Odsłon: 5341 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij

Gry w marketplace

    1. Lordonos
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-16 09:06

      Na wielordzeniowych procesorach nie ma.

      Skomentuj

        1. JanuszJestem
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-01-16 20:15

          No to coś ci nie wydala. Ja na 6600k + 1070 + DDR4 3000 + SSD żadnych stutteringów nie ma. A można powiedzieć, że wydajnościowo zestaw podobny.

          Skomentuj

          1. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-01-17 09:33

            Wiesz, może być kwestia silnika, albo innych rozwiązań zastosowanych w grze. Coś ze sobą nie współgra. Może sterownik czegoś jest nie taki. Czasem przyczyną przycięć może być też dźwięk itd. Nie wiem co ci poradzić, za dużo możliwości i niewiadomych. Ale też nie zakładałbym z góry, że to musi być ewidentna wina gry.

            Skomentuj

  1. MaxDamageDA
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-01-16 03:19

    Zalecany konfig pod 30fps... Jeśli jest ktoś komu w FPP wystarczy 30 klatek to zazdroszczę.

    Skomentuj

    1. anarchist
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-01-16 08:30

      Mi wystarczy w większości 18fps. Powiedzmy do 85% gier. natomiast 25 fps to ideał do 98% gier :) Do tego mój sprzęt spełnia wymagania takiej liczby klatek. Dzięki temu w każda gra chodzi na maxa bo wszystko spełnia 25fps. I sprzętu nie trzeba modernizować nieustannie, nie wyje i nie zużywa maksymalnej dla siebie ilości prądu. Obraz jak w filmie. Taki normalny bez przesadnej nienaturalnej płynności jak i bez klatkowania. Tak w sam raz. I nie potrzebuje mieć dużego monitora z giga rozdzielczością (do gier).

      Skomentuj

      1. JanuszJestem
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-01-16 12:40

        Co? To sarkazm?

        Skomentuj

        1. Samarytanin
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-01-16 14:18

          Obawiam się, że nie :/

          Skomentuj

        2. anarchist
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-01-17 11:12

          Nie...

          Skomentuj

          1. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2019-01-17 11:56

            60hz czy 100Hz to dla ciebie nienaturalna płynność? A świat dookoła ciebie ma 25 klatek twoim zdaniem? I chcesz jeszcze powiedzieć, że 25fps to jest obraz bez klatkowania? No sorry, ale jesteś po prostu głupi. Przyzwyczaiłeś się do biedy, a lepsze nazywasz nienaturalnym... żal mi ciebie.

            Skomentuj

          2. anarchist
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-01-17 14:51

            60Hz jest git.

            Wyzwiska sobie kolego pohamuj, bo to że mam inne zdanie oraz inne potrzeby i wymagania niż ty nie upoważnia Cię od wyzywania od głupich. Świadczy to taka odpowiedź o Twoim poziome mentalnym i kulturze...

            Mi jest z tym dobrze jak jest. To że co jest nie znaczy że jestem zobowiązany do tego aby to posiadać albo z tego korzystać. Tak więc z czym masz problem że tyle jadu i złości??????

            Skomentuj

          3. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-01-17 16:57

            Wypisujesz bzdury.
            Każda gra chodzi ci w co najmniej 18 klatkach na maksymalnych ustawieniach? W to ci nie uwierzę. Do tego coś tam pultasz się o zużyciu prądu i wyciu... tak jakby każdy wydajniejszy od twojego komputer wył i zużywał gigawaty prądu. A na końcu mówisz, że płynny obraz jest nienaturalny. To ja się pytam w ilu klatkach na sekundę świat widzisz. Też nie więcej niż 25? A do tego obraz z gry generowany z prędkością 25 klatek na sekundę nie będzie taki sam jak film zarejestrowny kamerą z prędkością 25 klatek na sekundę. Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego, bo nie sądzę, że cokolwiek zmieni twoje ascetyczne podejście.

            Rób sobie co chcesz. Możesz nawet siedzieć gołym tyłkiem na gwoździach przy tym komputerze. Tylko nie pisz bzdur, które ci się wydają słuszne.

            Skomentuj Historia edycji

          4. anarchist
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-01-17 22:47

            Kolego kochany… Czym Ty się tak stresujesz i po co tyle jadu? Do tego nie czytasz e zrozumieniem, nadinterpretujesz wypowiedzi i się niepotrzebnie nakręcasz, obrażasz ludzi co świadczy o słabej kulturze osobistej. Tylko po co to?

            Lubię ascetyzm i nie wiem dlaczego miałbyś zmieniać moje podejście do życia? Jakim wgl. Prawem? Czy ja wnikam w to co Ty masz robić? NIE. Oczywiście więc, że będę robił to co uważam za stosowne. No jakże by inaczej.

            Czy ja napisałem że „świat” ma 25fps (raczej postrzeganie go przez oko)? NIE. Czy napisałem, ze nie widać różnicy? NIE. Czy pisałem co jest lepsze a co gorsze? NIE. To subiektywizmy. Pisałem o własnych preferencjach.Czy napisałem, że każdy wydajniejszy od mojego komputer wyje i zużywa gigawaty prądu? NIE. Pisałem TYLKO o mim sprzęcie, który zużywa przy 25fps mniej niż jak się puści grę w samopas bez limitu. I są to czasem średnie a czasem bardzo duże różnice procentowe. Tak samo tyczy się hałasu. Sprzęt nie wykorzystywany w pełni na daną chwile jest chłodniejszy a chłodzenie chodzi ta „luzie”.

            Widzisz. Mam swoje standardy, które bez problemu spełniam. 25fps jest dla mnie obrazem płynnym, całkowicie mnie zadowalającym w grze i w filmie. A skoro tak jest ni widzę sensu ładowania się w wyższe ustawienia/standardy, bo mnie nie są potrzebne, bo mi na nich nie zależy. Tak można gonić za coraz to nowszym/"lepszym" całe życie a i tak wymyślą coś nowszego/"lepszego". Ja nie zamierzam gonić króliczka, po to by go gonić. I całkowicie świadomie rezygnuję z FullHD, 60fps, 100Hz, gdyż nie są to dla mnie rzeczy ważne, warte zainteresowania, kupowania. A że takie podejście jest podejściem tańszym i stabilnym, tym bardziej mnie to cieszy. Nie muszę zmieniać GPU co roku czy co dwa lata. Tak… na chwilę obecną na pełnych detalach z aniso4x bez AA (nie widzę sensu istnienia AA, bo piksele są tak małe, ze absolutnie mi nie przeszkadzają) to wszystko pójdzie 25fps przez jakieś 95% rozgrywki. A jak spadnie do 20fps. To spadnie i tyle. Jejciu. Za kilka lat będzie spadać częściej. Nic takiego. Żebyś teraz nie myślał o 4K czy FullHD, to gram w niższej rozdzielczości w 60Hz.

            I nie musisz mi wierzyć. Nie musisz podzielać mojego podejścia. Nie wymagam tego.

            Tak na przyszłość… nie ekscytuj się tak, nie obrażaj innych w internecie i czytaj ze zrozumieniem. Nie każdy myśli tak jak Ty i tego nie zmienisz. Wpłynie to pozytywnie na samopoczucie Twoje jak i moje.

            Skomentuj Historia edycji

          5. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-01-18 10:59

            Masz rację, przepraszam, niepotrzebnie się uniosłem... Ty masz po prostu poważną wadę wzroku, a może nawet uszkodzony mózg. Wybacz, skąd mogłem wiedzieć.

            Skomentuj

          6. anarchist
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-01-18 11:24

            To jak teraz już wszystko wiesz o moim wzroku i wadach umysłu to nie pisz do mnie więcej w żadnym temacie, bo nie widzę sensu z Tobą dyskutować, skoro Twoje horyzonty myślowe ograniczają się do parenastu centymetrów wokół Twojego jedynego słusznego światopoglądu i nie dostrzegasz, ze ktoś inny wgl. może myśleć inaczej. Po prostu szkoda klawiatury i czasu na bezsensowną dyskusję polegającą na obrażaniu, wyśmiewaniu się z czegoś czego nie rozumiesz. Twoje komenty/posty po prostu będę ignorował a w wypadku obrażania zgłaszał naruszenie netykiety.

            Pozdro.
            Trzymaj się ciepło :)

            Skomentuj

      2. mesjan
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-16 14:48

        Słyszałeś o mikro przycięciach. W takim Wiedźminie 25 klatek może i nie przeszkadza bo nie celujesz ale w grach FPP denerwuje. Przykładowo pierwsza klatka wygeneruje się w 0,2s reszta 24 klatki w 0,8s licznik klatek pokaże ci że miałeś 25 klatek/s ale człowiek zauważy to szarpnięcie pierwszej klatki. Karta graficzna nie liczy każdej klatki w sekundzie z tą samą prędkością dlatego przy większym fps jest to mniej zauważalne.

        Skomentuj Historia edycji

    2. rlego
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2019-01-16 08:48

      typowy konsolowiec nie rejestruje nic powyżej 30FPS