Na topie

Padło pół Internetu - awaria w OVH [AKT.]

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Na Topie

Od rana nie da się wejść na setki, jeśli nie tysiące stron internetowych – także tych polskich. Trwa globalna awaria serwerów OVH.

 • Padło pół Internetu - awaria w OVH [AKT.]
A A

Od rana wiele stron internetowych (także tych chętnie odwiedzanych przez Polaków) nie działa. To efekt ogromnej awarii OVH – jednego z kluczowych usługodawców na świecie. 

Polskie strony internetowe nie działają

OVH obsługuje serwery hostingowe, z których korzystają liczne serwisy internetowe. W Polsce klientami firmy są między innymi PKP, Kwejk, WirtualneMedia, JoeMonster, PPE, Niezalezna, PlusLiga, JakDojade i Biedronka. Próba wejścia na którąkolwiek z tych stron kończy się w taki sposób, że wyświetlany jest komunikat, że witryna jest nieosiągalna. 

Nie wiadomo na razie, kiedy działanie serwisów zostanie przywrócone, ale OVH wie o całej sprawie. Od ZaufanejTrzeciejStrony otrzymujemy informację, że powodem awarii jest brak zasilania w dwóch linach prądu. Właściciele stron, które odmawiają dostępu, mają jednak powody do obaw, bo utrudniony jest nawet kontakt z pomocą techniczną firmy w naszym kraju.

Globalna awaria OVH - skala problemu

Awaria sieci szkieletowej OVH i brak dostępu do zasilania odcięły serwery między innymi we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce, ale skala problemu jest zdecydowanie większa. Tak aktualnie wygląda mapa awarii:

9 listopada 2017 roku dał nam więc kolejny dowód na to, jak niewiele dziś potrzeba, by doszło do (częściowego) paraliżu. Prace naprawcze trwają.

Aktualizacja: Działanie zostało częściowo przywrócone.

Aktualizacja II: Wszystko wraca do normy.

Źródło: Gazeta, Twitter, ZaufanaTrzeciaStrona, OVH

Odsłon: 9696 Skomentuj newsa
Komentarze

32

Udostępnij
 1. Lister
  Oceń komentarz:

  -22    

  Opublikowano: 2017-11-09 10:46

  Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

  No i pytanie brzmi, czy to mateusz testów przegapił błąd w nowym programie, czy też OVH w ramach mateuszowania biznesu nie ma w ogóle rozbudowanych platform testowych i sprawdzają nowości na półgwizdka.
  Oczywiście to może być coś innego, a więc pytanie by brzmiało, czy może to rosyjscy czy inni mateusze chaosu nie wykorzystali jakiejś dziury i znokautowali ich serwery.
  Tak czy siak, widzę, że już wstają...

  Skomentuj

  1. sn00p
   Oceń komentarz:

   6    

   Opublikowano: 2017-11-09 11:16

   O co chodzi z tym Mateuszem Janusz?

   Skomentuj

   1. Lister
    Oceń komentarz:

    -17    

    Opublikowano: 2017-11-09 12:24

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Chodzi o o to, że redaktor Mateusz Tomczak zgadza się, by łączono jego imię z negatywnymi zjawiskami świata tego. Ja się nie zgadzam, by to robiono z imieniem Janusz i póki ten mateusz pióra nie zmieni tytułu jednego ze swoich artykułów, będę lansował nowe imię do tych kretyńskich przysłów... w końcu w ten sposób jakaś gimbaza rozpropagowała to w necie.

    Skomentuj

    1. czarnobrody
     Oceń komentarz:

     10    

     Opublikowano: 2017-11-09 12:32

     Hahaha niezłe masz kompleksy :D Nie zapomnij dziesiątek innych stron odwiedzić by swoją krucjatę przeprowadzać. Co za troll.

     Skomentuj

     1. Lister
      Oceń komentarz:

      -15    

      Opublikowano: 2017-11-09 13:13

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Inaczej byś śpiewał, gdyby to twoje imię było w tych przysłowiach - widocznie razem z resztą cię plusujących jesteś jednym z tych mateuszy wrażliwości, jakich niestety pełno na świecie... a podobno w Polsce 95% to chrześcijanie :(

      Skomentuj

     2. czarnobrody
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-11-09 13:24

      Dobre, powołujesz się na chrześcijaństwo, a we wpisie niżej przywołujesz imię świętego w bezsensownym celu. Dam ci radę. Sądząc po komentarzach jesteś dzieckiem. Nie obrażaj się za żarty czy memy bo wtedy inne dzieci będą dokuczać ci w szkole jeszcze bardziej. Jak ci przeszkadza imię Janusz to poproś rodziców aby ci zmienili. Trochę zachodu, ale jeśli w ten sposób pozbędziesz się kompleksów to warto.

      Skomentuj

     3. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-11-09 14:10

      "inaczej bys spiewal"....
      Raczej nie. Mozesz sie buntowac, ile chcesz, ale symbolu (jakim niewatpliwie stalo sie imie Janusz) nie odsymbolizujesz. Tym bardziej, gdy na sile starasz sie wciskac ludziom inny niby-symbol, ktory symbolem zadnym nie byl, nie jest i nigdy nie bedzie. Raczej to jest smieszne, ze traktujesz personalnie cala ironie niesiona tym symbolem - tylko dlatego, ze sam rowniez masz tak na imie... bo wydajesz sie nie rozumiec zasady symboliki. Zrozum ja, to bedziesz spiewal normalnie, Janusz - i mowie to calkiem bez ironii.

      Skomentuj

     4. Lister
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2017-11-09 15:17

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      "Raczej nie. Mozesz sie buntowac, ile chcesz, ale symbolu (jakim niewatpliwie stalo sie imie Janusz) nie odsymbolizujesz."
      No widzisz, oczywiście, ze można, choć trzeba przyznać, że trzeba do tego wiele cierpliwości. Od dawna przy każdym januszowym komentarzu na odwiedzanych przeze mnie portalach, grzecznie proszę, żeby nie łączono tego imienia z negatywnymi zjawiskami świata tego, i wyobraź sobie, że w zdecydowanej większości spotykam się z pozytywną reakcją i zrozumieniem, że dziecinadą to są te zwroty. Tylko nieliczni podchodzili do mojej prośby z wrażliwością pieca hutniczego. Powtórzę to jeszcze raz - większość - nie mów więc, że aktywne walczenie z negatywnymi zjawiskami jest rzucaniem grochem o ścianę. Mam nadzieję, że po mojej aktywnej kampanii redaktor Mateusz w końcu to zrozumie i opowie się po jasnej stronie wrażliwości, na dowód czego zmieni tytuł swego artykułu. A jak nie zrozumie... cóż, jest tylko człowiekiem, ale jak chce dalej uchodzić za niewrażliwą osobę, niech się w przyszłości nie dziwi oburzeniem jego zachowaniem innych ludzi.

      Skomentuj

     5. czarnobrody
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-11-09 16:10

      Tak grzecznie prosisz, widać po komentarzach, klasa sama w sobie.

      Skomentuj

     6. Lister
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-11-09 17:46

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      A więc za mało artykułów tu czytasz, bo do czasu onetowego tytułu wymyślonego przez redaktora Mateusza, słałem grzeczne prośby do komentujących, chociaż szlag mnie trafiał. Od redaktora poczytnego portalu oczekiwałem bardziej dojrzałej postawy, ale jedyne co otrzymałem w liście od niego, to zero wrażliwości... próbuje więc innej metody.

      Skomentuj

    2. Smuga
     Oceń komentarz:

     9    

     Opublikowano: 2017-11-09 14:56

     Przykro mi. Janusz pozostanie Januszem, a twoje żałosne próby tego nie zmienią. Tak się składa, że moje imię (Sebastian) też jest w podobnej sytuacji ale co to mnie obchodzi? A niech sobie gadają, mnie to nawet śmieszy.

     Skomentuj

     1. Lister
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2017-11-09 15:26

      Hmm, jakoś nie mogę sobie przypomnieć, jakie to negatywne zjawisko zostało połączone z imieniem Sebastian... widocznie nie jest to tak powszechne jak mateusze biznesu, itd.

      Skomentuj

     2. rlistek
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-11-09 19:05

      Lister, jesteś pajacem.
      Pomijając już sam fakt bólu tyłka o memy, to uważasz, że skoro boli cię, że ktoś używa twojego imienia w ten sposób, to że jak "wymusisz" (good luck) zmianę tego na inne imię to wszystko już będzie ok?

      Jakoś mnie nie dziwi że dwa takie zachowania wystąpiły u tej samem osoby, bo do wystąpienia obu tych zachowań potrzebna jest ta sama cecha - niskie IQ.

      Poza tym twoja nieznajomość Sebixów tylko pokazuje jak mało masz wiedzy na temat memów i że najpewniej tego zjawiska zwyczajnie nie rozumiesz. Ktoś napisał, że musisz być dzieckiem, żeby się na to obrażać. Ja stawiam, że jesteś zwykłym, szarym, gburowatym dorosłym bez cienia poczucia humoru ani indywidualności.

      Skomentuj

     3. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-15 15:07

      Sebix daj spokój nie tłumacz mu tego XD

      Skomentuj

  2. Maxdamage
   Oceń komentarz:

   9    

   Opublikowano: 2017-11-09 11:30

   Człowieku jak ty z tego tekstu wywnioskowałeś, że chodzi o nowe oprogramowanie, w 2 miejsca ch artykułu i na 1 obrazku jest wyraźnie napisane, że to przez brak prądu. Ludzie tu już nawet nie chodzi o czytanie ze zrozumieniem, ale o podstawowe czytanie...

   Skomentuj

   1. R2rr0
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-11-09 11:35

    Przejrzyj jego komentarze, w każdym to samo. Zero sensu, do wniosków potrzebna jest umiejętność czytania i myślenia. Czy jest na sali moderator i może coś zrobić z tym trollem?

    Skomentuj

   2. Lister
    Oceń komentarz:

    -12    

    Opublikowano: 2017-11-09 12:18

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    A we współczesnym świecie co steruje zasilaniem? Święty Mateusz? Jak to jest, że serwery padają w kilku krajach na raz? Bo ścięte drzewo przez Szyszkę spadło na linię energetyczną we Francji, Polsce, Niemiec itd? No litości, ludzie, włączcie myślenie, nie bądźcie mateuszami intelektu :P

    Skomentuj

   3. Lister
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2017-11-09 15:40

    No widzisz, gdyby artykuł został napisany z większą rzetelnością, jak to zrobiono na konkurencyjnym portalu, dowiedziałbym się, co to za tajemnicze dwie linie energetyczne padły (tak naprawdę to jedna, a druga to nie wystartowanie zapasowych generatorów) i czemu to miało wpływ na cały świat. Dowiedziałbym się też, że:
    "Jednocześnie doszło do awarii przewodów optycznych łączących centrum Roubaix z węzłami w Paryżu, Frankfurcie, Amsterdamie, Londynie i Brukseli. Powodem awarii był __błąd__ oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu zarządzającym połączeniami na światłowodach.."
    Czyli moja hipoteza, że mogło też chodzić o błąd w programie jest prawdziwa.
    Czekam teraz, aż okaże się, że i awaria sieci energetycznej była spowodowana błędem w programie, bo to wydaje się najlogiczniejsze :>
    A teraz minusujcie mnie za to, ze miałem rację...

    Skomentuj

  3. HomeAudio
   Oceń komentarz:

   7    

   Opublikowano: 2017-11-09 13:13

   Chyba chodziło Ci o "janusz testów"... Nie słyszałem aby funkcjonowało określenie "mateusz" w takim kontekście zdania jak u Ciebie.

   Skomentuj

  4. rlistek
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2017-11-09 18:54

   Lister - Prawdziwy Janusz memów.

   Skomentuj

 2. Patryk Szczepaniak
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-09 10:48

  Przyczyną jest brak zasilania, a padają serwery w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii? Dziwne oO

  Skomentuj

  1. Maxdamage
   Oceń komentarz:

   12    

   Opublikowano: 2017-11-09 11:28

   A jak ci padnie router w salonie, to w łazience dalej masz neta?

   Skomentuj

   1. AlexPL
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-09 15:15

    Ja mam!!!! Ale nie wiem jak ;)))

    Skomentuj Historia edycji

 3. ciomasta
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-11-09 11:02

  A ja już myślałem że mam virusy na pc albo dostawca internetu coś grzebie w sieci bo prawie połowa moich stron nie wczytuje .
  Uff co za ulga :)

  Skomentuj

 4. framedrop
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-09 11:19

  mossad instaluje backdoory

  Skomentuj

 5. raffal81
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-11-09 11:29

  Jak co pornhub działa ok, tz kolega tak powiedział.

  Ale inne strony faktycznie, dzisiaj myślałem że coś router mi nawala, albo usługodawca.

  Skomentuj Historia edycji

 6. arekdbz
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-09 13:10

  kwejk i joemonster działają

  Skomentuj

 7. Vienio43
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-11-09 14:32

  Chuck zrzucał backup na dyskietkę i stąd te kłopoty.

  Skomentuj

 8. ElFi_
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-11-09 15:17

  O awarii dowiedziałem się tu. Jak to możliwe, że nie wchodzę na żadne strony OVH? Chyba jednak nie tacy popularni:)

  Skomentuj

 9. fifek19
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-11-09 22:05

  Guzik prawda, ściema z tym zasilaniem... DDoS ich załatwił, tylko nie chcą o tym pisać, bo biorą kasę od klientów za ochronę przeciw DDoSom... jest taka fajna mapa

  http://www.digitalattackmap.com/#anim=1&color=0&country=ALL&list=0&time=17478&view=map

  na której rano cały ten syf walił do europy, Belgia, Holandia i Francja... nikt nie uwierzy, że w kilku miejscach w Europie im prądu brakło i generatory nie ruszyły... Wstyd

  Skomentuj

  1. eltra
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-10 00:13

   ale strasznie zre zasoby ledwo mi strona chodzi taki zamul inna sprawa ze mam słaby komputer :P sprawdze zaraz na telefonie mocniejszy xD

   Skomentuj Historia edycji

  2. eltra
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-10 00:22

   matko bosko nic nie rozumie prawie z tego zastanawia mnie jak ktos zbiera te dane na zywca ??? i czemu wszystko skupia sie usa belgia chiny i rosja xD znaczy domyslam sie czemu ale kto kogo i czemu głownie usabo te kreseczki znacza ataki wychodzace i przychodzace ?

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!