Płyty główne

Mainstreamowa platforma Intela ze wsparciem dla procesorów 8C/16T... półtora roku po konkurencji [AKT.]

opublikowano przez w dniu 2017-09-19

Intel planuje rozszerzyć mainstreamową platformę - teraz o modele 6C/12T, a później 8C/16T. Czyżby ktoś się przestraszył konkurencji?

Platforma Intel 300 zbliża się coraz większymi krokami - początkowo będzie ona obejmować tylko płyty z chipsetem Z370, ale z biegiem czasu pojawią się kolejne konstrukcje (tak przynajmniej wskazują najnowsze, nieoficjalne przecieki). Czym będą się wyróżniać płyty z tajemniczym układem Z390? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła firma Eurocom, która ma w zwyczaju konstruowanie laptopów na bazie desktopowych komponentów.

Amerykański producent zapowiedział modernizację modelu Tornado F5 o chipset Z390, który podobno ma wprowadzić obsługę procesorów wyposażonych w 8 rdzeni/16 wątków. Na pewno będzie to jeden z głównych atutów takich płyt głównych (ale nie wiadomo czy jedyny).

Notebookreview forum - Eurocom zapowiada modernizację laptopa Tornado F5 o chipset Intel Z390
Forum Notebookreview - Eurocom zapowiada modernizację laptopa Tornado F5 o chipset Intel Z390

Firma Eurocom potwierdziła również wcześniejsze przecieki odnośnie premiery chipsetu – na płyty główne Z390 będziemy musieli poczekać aż do drugiego kwartału przyszłego roku. Oznaczałoby to, że mainstreamowa platforma Intela wzbogaci się o 8-rdzeniowe/16-wątkowe procesory dopiero jakieś półtora roku po konkurencji (mamy tutaj na myśli układy Ryzen 7). Czy to aby nie za późno?

Aktualizacja 19.09.2017 15:40

Intel XTU - poprawki

Plany wydania procesorów potwierdza również najnowsza wersja aplikacji Intel Extreme Tuning Utility (XTU) -  w liście poprawek znalazła się informacja o dodaniu wsparcia dla 2- i 8-rdzeniowych jednostek Coffee Lake.

Źródło: Notebookreview, BenchLife

marketplace

Komentarze

36
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Intel przez kilka ostatnich lat był bierny, skupił się na wyciąganiu kasy przy jak najmniejszym wkładzie pracy co było widać na kolejnych generacjach. Nic się nie zmieniło teraz nadal będą chcieli wyciągnąć kasę i małymi krokami będą nas doić co rusz zmieniając platformę. Polityka intela i AMD moim zdaniem to efekt dogadania się produkty intela po kolejnej 7 serii nie wniosły nic i sprzedaż spadła więc krok dla AMD i idziemy w wielowątkowość bo nie zarobimy. Ludzie zmieniali sprzęt co 2 3 generacje nie widząc wzrostu wydajności.
  Zaloguj się
 • avatar
  Szybcy są - w tym roku kupuję R7, mam nadzieję, że w grudniu ceny spadną - czekam na promocje. Intel zniechęcił mnie całkowicie olewaniem klientów i trwaniem przy 4 rdzeniach w celu wyciągnięcia kasy z ludzi.....
 • avatar
  i gdzie ta konkurencja ? amd co 3-5 lat cos wypuszcza po co sie spieszyc ?
 • avatar
  Jaki jest sens kupwania Z370 w takim ukladzie?
  Zaloguj się
 • avatar
  Masakra , kupiłem w marcu 7700K, a już zapowiadane są CPU 2 gen do przodu. Jak INTEL chce co 9 miesięcy zmieniać Platformę to ja dziękuję już.
  Zaloguj się
 • avatar
  Ciekawe, ze nazywaja 6 rdzeniowce KBL 4+2, a nie CFL 6 core.
  Czyzby to co dostaniemy do Z370 to byla taka pol-generacja klejona na szybko, a dopiero Z390 to bedzie prawdziwy CFL ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Za postawę intela przez ostatnie lata NIGDY już nic od nich nie kupię.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Pewnie będzie to pierwszy z procesorów intela w technologi hybrydowej. Z dołączaną grafiką lub nie w zależności od modelu.
  Zaloguj się
  -9