Na topie

Półtorej godziny to dzienna norma polskiego internauty

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Gemius

Przecięty polski internauta spędza półtorej godziny dziennie w sieci. W tym czasie przede wszystkim sprawdza maila, czyta newsy i szuka porad medycznych.

 • Półtorej godziny to dzienna norma polskiego internauty
A A

Półtorej godziny – tyle czasu w ciągu każdej doby znajduje na korzystanie z Internetu przeciętny polski internauta. Tak wynika z danych Gemius PBI za kwiecień 2019 roku.

Za pośrednictwem komputera stacjonarnego lub laptopa, tabletu czy smartfona z sieci korzysta obecnie 14,3 miliona mężczyzn i 13,9 miliona kobiet w naszym kraju. Łącznie przedstawicielom i przedstawicielkom obu płci udało się wygenerować 55,8 miliarda odsłon stron internetowych. 

W rzeczywistości to komórki były najczęściej wykorzystywanym w tym celu urządzeniami. Nic też nie wskazuje na to, by w przyszłości miało się to zmienić: nie dość bowiem, że mamy je zawsze przy sobie, to jeszcze zapewniają one szybki dostęp do Internetu, bezproblemowe działanie i coraz większe ekrany.

A gdy już surfujemy, to gdzie zaglądamy? W kwietniu królowały witryny związane z edukacją, a wysoko znalazły się też serwisy informacyjne i te, na których można znaleźć porady medyczne. Coraz większą popularnością cieszą się też elektroniczne platformy bankowości i administracji.

„Do odhaczenia na liście must do po wejściu do cyberświata jest sprawdzenie maila. Odpisanie na przychodzące wiadomości, wysłanie korespondencji do znajomego, przesłanie fotki – to obowiązek dla większości Polaków serfujących po sieci” – dodał Bartosz Gadzimski z firmy hostingowej Zenbox.

Zawyżacie ten wynik?

Źródło: InPlus Media, Zenbox, Gemius. Foto: stokpic/Pixabay

Odsłon: 5243 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-18 13:01

  No, skoro to norma, to żal byłoby nie wyrobić ;-).

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!