Gry

Powstanie nowa gra z serii Obcy

z dnia 2018-01-18
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Zapowiedziało ją FoxNext Games, które przejęło Cold Iron Studios i to właśnie tej ekipie zleciło prace. Nowa gra będzie strzelanką.

Serii Obcy nie trzeba przedstawiać. Dobrze znają ją nie tylko sympatycy kina, ale również gracze. Ci ostatni ucieszyć powinni się z nowej gry.

Zapowiedziało ją FoxNext Games, które przejęło Cold Iron Studios i to właśnie tej ekipie zleciło prace. Nie ujawniono wielu szczegółów, ale kilka informacji sugeruje nam, czego można się spodziewać.

Przede wszystkim, nowa gra będzie strzelanką. Ma być to produkcja AAA, która trafi na wiodące platformy obecnej generacji. Chodzi o PC i wybrane konsole, zapewne Xbox One oraz PlayStation 4. Z krótkich komunikatów prasowych, między wierszami da się wyczytać, iż spory nacisk może zostać położony na zabawę wieloosobową.

Jak zawsze w tego typu przypadkach nie brakuje wzajemnych komplementów. Akcentowane jest, że w Cold Iron Studios pracują osoby, które wcześniej współtworzyły między innymi BioShock Infinite czy serię Borderlands.

„Osobiście jestem fanem dotychczasowej pracy Cold Iron Studios i wszyscy w FoxNext Games są zachwyceni, że możemy z nimi pracować, ponieważ stworzą pełen akcji, niesamowity świat, pogrążony w tajemnicach ukochanego uniwersum obcego.” - Aaron Loeb, prezes FoxNext Games

FoxNext Games, będące częścią 21st Century Fox, chciałoby na poważniej zainteresować się tym uniwersum i grami ogólnie. Pozostaje życzyć powodzenia, niemniej póki co czekamy na szczegóły dotyczące zapowiadanej produkcji.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: dsogaming

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  No to czekamy na pierwszy trailer :)
 • avatar
  Kolejny sieciowy syf z lut boksami i mikrotranzakcjami!
  Zaloguj się
 • avatar
  A ja uparcie będę powtarzał jedną rzecz - bez wsparcie VR nie ma sensu wypuszczać (przynajmniej ja nie będę tym tytułem zainteresowany bez opcji gry w VR).

  BTW: Alien Isolation pod VR - WYMIATA!
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  "hodzi o PC i wybrane konsole, zapewne Xbox One oraz PlayStation 4."

  A na co niby jak nie na Xbox One i PlayStation 4? Nintendo Switch ?
 • avatar
  Tak dla odmiany mogliby zrobić grę taktyczną albo strategiczną a nie kolejny shooter. Obcy Izolacja nie był zwykłą strzelanką a jednak był dobry. Zobaczymy co zrobią i jak to im wyjdzie.
 • avatar
  Z zapowiedzi zostanie proch i pyl, kiedy okaze sie ze to shooter bez fabuly z mikrotranzakcjami, lootboxami i grindem... dziekuje, poczytam ksiazke, chyba ze wydawcy zaczna myslec glowa, a nie du...!