Na topie

Powstanie nowa gra z serii Obcy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Tematyka: strzelanina

Zapowiedziało ją FoxNext Games, które przejęło Cold Iron Studios i to właśnie tej ekipie zleciło prace. Nowa gra będzie strzelanką.

  • Powstanie nowa gra z serii Obcy
A A

Serii Obcy nie trzeba przedstawiać. Dobrze znają ją nie tylko sympatycy kina, ale również gracze. Ci ostatni ucieszyć powinni się z nowej gry.

Zapowiedziało ją FoxNext Games, które przejęło Cold Iron Studios i to właśnie tej ekipie zleciło prace. Nie ujawniono wielu szczegółów, ale kilka informacji sugeruje nam, czego można się spodziewać.

Przede wszystkim, nowa gra będzie strzelanką. Ma być to produkcja AAA, która trafi na wiodące platformy obecnej generacji. Chodzi o PC i wybrane konsole, zapewne Xbox One oraz PlayStation 4. Z krótkich komunikatów prasowych, między wierszami da się wyczytać, iż spory nacisk może zostać położony na zabawę wieloosobową.

Jak zawsze w tego typu przypadkach nie brakuje wzajemnych komplementów. Akcentowane jest, że w Cold Iron Studios pracują osoby, które wcześniej współtworzyły między innymi BioShock Infinite czy serię Borderlands.

„Osobiście jestem fanem dotychczasowej pracy Cold Iron Studios i wszyscy w FoxNext Games są zachwyceni, że możemy z nimi pracować, ponieważ stworzą pełen akcji, niesamowity świat, pogrążony w tajemnicach ukochanego uniwersum obcego.” - Aaron Loeb, prezes FoxNext Games

FoxNext Games, będące częścią 21st Century Fox, chciałoby na poważniej zainteresować się tym uniwersum i grami ogólnie. Pozostaje życzyć powodzenia, niemniej póki co czekamy na szczegóły dotyczące zapowiadanej produkcji.

Źródło: dsogaming

Odsłon: 4357 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
  1. sebki1
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-01-18 15:33

    No to czekamy na pierwszy trailer :)

    Skomentuj

  2. blebleble
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-01-18 16:40

    "hodzi o PC i wybrane konsole, zapewne Xbox One oraz PlayStation 4."

    A na co niby jak nie na Xbox One i PlayStation 4? Nintendo Switch ?

    Skomentuj

  3. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-01-18 16:53

    A ja uparcie będę powtarzał jedną rzecz - bez wsparcie VR nie ma sensu wypuszczać (przynajmniej ja nie będę tym tytułem zainteresowany bez opcji gry w VR).

    BTW: Alien Isolation pod VR - WYMIATA!

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-18 18:40

      Tylko pod warunkiem, że wersja bez VR będzie tańsza niż ta z VR, bo nie uśmiecha mi się płacić za fanaberię, którą użyje mniej niż 1% klientów.

      Skomentuj

      1. HomeAudio
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-18 19:26

        Dużo firm wypuszcza oddzielną wersję VR - i za nią jestem w stanie zapłacić pełną cenę - bo wersja "na monitor" absolutnie mnie nie interesuje (wolę "być" w świecie gry niż oglądać go na obrazkach). Przeważnie dołożenie obsługi VR nie stanowi problemu w grze 3D - problemy co najwyżej mogą pojawić się przy dokładaniu obsługi kontrolerów (ale jeden średnio rozgarnięty programista w czasie kilkunastu-kilkudziesięciu miesięcy produkcji gry powinien być w stanie dodać ten element gry nie zwiększając znacząco kosztów produkcji). Tak więc uważam że w obecnych czasach wypuszczanie gry 3D bez obsługi VR to jest totalna pomyłka - i ja takich decyzji na pewno nie mam zamiaru popierać.

        Skomentuj

    2. patol1984
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-01-19 09:23

      VR wymiata, póki się nie rzyga ;D
      Niestety większość pełnych gier gdzie można chodzić powodują rzygi, a teleporty + skoki zamiast płynnego obracania psują rozgrywkę ;/
      Gdybym tylko ja miał takie efekty to bym pomyślał, że mam pecha, ale 9 na 10 osób które u mnie grało potrzebowało miski ;D
      Także coś z tym VR jeszcze nie do końca jest ok, dla mnie na tą chwilę to tylko ciekawostka, a nie alternatywa dla zwykłych gier.

      Skomentuj

      1. HomeAudio
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-19 14:25

        @patol1984
        U mnie odwrotnie - jak na razie 10/10 nikt nie potrzebował miski. Ale nikt też u mnie nie bawił się pół dnia - więc nie wiem jak by to wyglądało po kilku godzinach zabawy. Natomiast z moich znajomych którzy mają VR headsety (ale takie poważne - do PC) tylko jedna osoba ma stałe problemy lokomocyjne, pozostali są zachwyceni tą technologią (no i słyszałem że żona jednego znajomego też ma jakieś problemy z VR - czyli to drugi przypadek z mojego otoczenia). Więc tak się zastanawiam - albo u Ciebie znajomi jacyś wyjątkowo niepodatni na VR albo moi znajomi to same terminatory z serii T1000 :) Pytanie jeszcze jaki masz sprzęt (VR pod komputer? telefon? samodzielny zestaw?) i czy wyciąga ci stałe 90 klatek/s?

        Skomentuj

    1. SirMichael
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-19 14:51

      po srogiej klapie batlefronta 2 może się opanują.

      Skomentuj

  4. Yukko
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-19 09:42

    Tak dla odmiany mogliby zrobić grę taktyczną albo strategiczną a nie kolejny shooter. Obcy Izolacja nie był zwykłą strzelanką a jednak był dobry. Zobaczymy co zrobią i jak to im wyjdzie.