Na topie

Poznań Game Arena - gorąca sobota za nami

Autor:
Martyna Szweda

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Tematyka: e-Sport Poznań Game Arena Producenci: Nintendo

To była bardzo intensywna sobota. Dzisiaj na PGA było naprawdę tłocznie...

  • Poznań Game Arena - gorąca sobota za nami
A A

I nie ma się co dziwić, poza stoiskami ze sprzętem na odwiedzających czekają wydarzenia e-sportowe, konkursy i możliwość spotkania najważniejszych postaci z branży gier.

Dzisiaj rozpoczęła się faza finałowa Pucharu Polski Cybersport. Cztery drużyny rywalizowały ze sobą podczas meczu CS:GO o wejście do finału. Jutro dla odmiany zawodnicy staną ze sobą w szranki w turnieju LoL’a, a następnie odbędą się mecze finałowe w obu kategoriach.

Odwiedziliśmy także stoisko Nintendo, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Fani tytułów takich jak Pokemon, Supermario, czy Legend of Zelda znajdą tutaj na pewno coś dla siebie. Do tego premierowe tytuły i możliwość zapoznania się z najnowszymi konsolami.

Xbox X

Jednym z ważniejszych wydarzeń imprezy był przedpremierowy pokaz Xbox ONE X. Gracze już dziś mogli sprawdzić jak radzi sobie nowe dziecko Microsoftu, grając w Forze Motorsport 7 i Assasin’s Creed Origins. Trzeba przyznać, że nowy Xbox robi wrażenie.

VR

Nie zabrakło też technologii, które dopiero wkraczają na rynek gier. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się produkcje stworzone w technologii VR, zagięte monitory nowej generacji czy płyty główne przygotowane pod Intel Coffee Lake.

Odsłon: 4186 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij

Gry w marketplace

  1. Foxy the Pirate
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-10-07 20:07

    I znowu mnie nie ma u bencha w materiale xd

    Skomentuj

  2. zajdi01
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-07 21:54

    Martyna bez makijażu super ....choć w bioderkach troszkę poszła :) Tak to już jest jak się przekwita :P Oczywiście wszystko w formie żartu - pozdrawiam, materiał fajny i słodki :)

    Skomentuj

  3. Manesco
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-07 23:13

    Jesteśmy na targach z synami a żona pisze że nie zabrałem konsoli (3DS)... dramat. Szkoda... stoisko Nintendo było zacne a ja wszedłem tam taki nieogarnięty :)

    Skomentuj Historia edycji

  4. belineaenter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-08 11:49

    Kolejna świetna relacja czekam na więcej :) Najlepsza relacja z PGA tylko na benchmarku :) BRAWO!

    Skomentuj

  5. belineaenter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-08 11:49

    Kolejna świetna relacja czekam na więcej :) Najlepsza relacja z PGA tylko na benchmarku :) BRAWO!

    Skomentuj

  6. belineaenter
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-08 11:49

    Kolejna świetna relacja czekam na więcej :) Najlepsza relacja z PGA tylko na benchmarku :) BRAWO!

    Skomentuj

  7. Bartusiak69
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-08 13:09

    Byłem i mam wrażenie, że te targi stały się bardziej pod youtuberów i komercję. Tak naprawdę krążyłem jak żyd po pustym sklepie i nic wielkiego nie zobaczyłem, bo wszędzie dzieciaki się zabijały o smycz lub wpadały pod nogi.
    Brakowało mi stoisk z overclockingiem, stoisk pokazowych, gdzie mogliby zaprezentować różne mody PC, a z takich rzeczy był komputer zrobiony na silniku MERCA V8 AMG . Robił wow , ale był tylko On..
    Wszędzie pełno LOL'a i CS'a przy których roiło się od dzieciaków, a przecież w to każdy może pograć w domu :/ .
    Można zrobić stoisko, gdzie po prostu będą gry esportowe, a nie że co stoisko to CS i LOL.
    Na Nintendo nawet się nie pchałem bo stoisko było malutkie, a ludzi multum (być może przez to, że obok był SPRITE z YOUTUBERAMI) .

    Najlepsze co z targów zostało to hala z INDIE GAMES. Tam można swobodnie popatrzeć jak rozwijają się "garażowe gry" i porozmawiać z twórcami na ich temat, jak zaczynali swoją karierę w tworzeniu gier oraz jak podchodzą do konkretnych rzeczy.


    Uważam, że wcześniejsze targi przed krótką przerwą (kto dłużej interesuje się PGA to pewno domyśla się o co biega) miały swój urok. Być może to ja się już starzeje :D

    Skomentuj

    1. AkaRyupl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-08 14:08

      Co prawda znam tylko zeszłoroczne PGA, ale dodam swoje parę groszy. W zeszłym roku było więcej stoisk ze sprzętem, wszystko było lepiej rozplanowane (a nie kilka scen stłoczonych w jednym miejscu i spikerzy przekrzykiwali jeden drugiego), na wejściu dostawałem mapkę i mogłem sobie rozplanować co gdzie i jak (w tym roku krążyłem nie mając pojęcia co, gdzie jest). Nie wiem, ale w tym roku było to dla mnie totalną porażką. Tylko stoisko gier indie jakoś mnie zatrzymało (i chciało mi się obejrzeć co prezentowali). Zobaczę czy w przyszłym roku wpadnę na PGA, ale jeżeli będzie podobnie jak w tym roku, to sobie odpuszczę następne.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Bartusiak69
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-08 19:21

        Widzisz zeszłoroczne PGA było podobne do tego co w zeszłym roku z tym, że więcej wolnej przestrzeni zauważyłem.

        Chodzi mi oto, że na PGA jeżdżę jak pamiętam od 2005 roku więc już trochę widziałem. Jak pierwszy rok po reaktywacji można było przemilczeć bo rozkręcali na nowo imprezę tak z roku na rok większą komercje było czuć przez co traciło swój urok, klimat.

        Pamiętam jak robiłem oczy, gdy zobaczyłem na Digital Arena wiedźmina 1, którego wymagania nie pozwalały w tamtych czasach pograć nawet w DEMO na większości komputerów (moim jak i znajomych) + wersja na telefon, która była odpalana na specjalnych padach podpiętych pod telewizor.

        Do tego była Fantazy Arena, gdzie było ogrom stoisk, gdzie można było pograć w wszelakie gry planszowe (takim biednym stoiskiem był kawałek z cdp). Nie pamiętam czy wtedy też na tej arenie nie było cosplay.

        Była jeszcze 3. arena - Paintball, gdzie był wielki teren do popisu i poszalenia.

        Dodatkowo można było zobaczyć bolid Roberta Kubicy, który wtedy jeździł jeszcze w BMW Sauber.


        Podsumowując: Przez to, że tyle lat jeździłem i widziałem jak się zmienia PGA mogę stwierdził, że tego WOW nie odczułem co kilka lat temu , a wszystkie "gwiazdeczki" psuły urok.

        Skomentuj

        1. Ashinek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-21 13:21

          Także strasznie się zawiodłem z kumplami na tegorocznym PGA. To nie impreza dla graczy, a dla dzieciaków zajaranych jutuberami i CS'em. Nadźgane stoisk e-sportowych, mało ciekawych stoisk z prezentacjami, niewiele nowości, żadnych spotkań z wydawcami polskimi, czy przedstawicielami dużych firm w Polsce. Stoiska ze sprzętem, normalne ceny detaliczne.
          Najfajniej wypadło stoisko nintendo, które naprawdę stanęło na wysokości zadania, hości i hostessy naprawdę mili i potrafili cokolwiek powiedzieć o tym co prezentują, wiadomo nie wymagałem od nich wiedzy totalnej, ale coś powiedzieli uruchomili grę, lub potrafili powiedzieć cokolwiek o niej.
          Ja spodziewałem się wielkiego święta graczy. Miałem nadzieję, że może zobaczę jakieś demo shadow of war, albo fajne trailery AC Origin, a tutaj nic. No i jeszcze część twórców indie fajnie wypadało

          Skomentuj

    2. Jake_24
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-09 09:16

      @up - pełna zgoda - byłem w niedzielę i wyszedłem po dwóch godzinach szwendania się z konta w kont... Jednak wcześniejsze PGA dużo lepsze, bardziej klimatyczne, pamętam też motyw z bolidem Kubicy - to było coś, teraz w ogóle nie było takich smaczków.