Na topie

1983 - polski serial debiutuje na Netfliksie

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Film Netflix

„Nie boje się armii lwów prowadzonej przez owce, boje się armii owiec prowadzonej przez lwa...” – polski serial 1983 jest już dostępny dla użytkowników serwisu Netflix.

  • 1983 - polski serial debiutuje na Netfliksie
A A

Oto jest! W katalogu usługi Netflix zadebiutował dzisiaj pierwszy polski serial oryginalny – 1983

1983 to konspiracyjny thriller przedstawiający alternatywną wersję niezbyt odległej historii. Otóż w tytułowym roku dochodzi do zamachów bombowych, które pozwoliły Związkowi Radzieckiemu na umocnienie swojej pozycji i kontynuowanie zimnej wojny. I tak mija 20 lat – w 2003 roku dochodzi jednak do odkryć, które mają zmienić dalsze losy naszego kraju, w którym świetnie mają się reżim i inwigilacja. 

1983

Na pierwszy sezon serialu 1983 składa się 8 odcinków, a każdy z nich trwa około 50-60 minut. Podczas seansu czy też seansów na ekranie można zobaczyć między innymi Roberta Więckiewicza, Macieja Musiała, Michalinę Olszańską, Andrzeja Chyrę i Zofię Wichłacz. Reżyserkami z kolei są Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska.

Ciekawy pomysł, wielowątkowa fabuła, świetna obsada i niezły klimat to na pewno mocne strony tej produkcji. Więcej jednak nie ma co zdradzać, dlatego też zostawiamy was już ze zwiastunem i linkiem do serialu 1983 na Netflix.

Źródło: Netflix

Odsłon: 4718 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. Makkk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-30 12:54

    Dam mu szansę. Netflix zrobił serial z Polską ekipą i bardzo sobie to chwalę. Przypominam, że do niedawna nie mieliśmy nawet tej usługi dostępnej w naszym Kraju ;)

    Skomentuj

  2. DanyGee
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-30 13:00

    Sprawdzę. Dzięki za news.

    Skomentuj

  3. Chong-li
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-11-30 14:27

    Obejrzałem pierwszy odcinek i jak dla mnie wciągający i dobry serial.

    Skomentuj

  4. pawluto
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-11-30 19:56

    Nie spodziewałbym się rewelacji po pani reżyser znanej z filmów które nie zapełniały kina...
    Janosik - pełna klapa - czy pani Holland zwróciła dofinansowanie ?
    Pokot - znowu klapa - co z dofinansowaniem ?
    W ciemności - klapa - no wiadomo...
    Strata naszych pieniędzy z funduszy ...
    idt. idt. idt.

    Skomentuj

    1. Dexterr
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-30 21:27

      Akurat każdy z wymienionych był dobry.
      Polecam Ci Smoleńsk, idealnie trafi w twoje niewygórowane gusta.

      Skomentuj

    2. lucjanos
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-30 21:58

      Tak to jest jak się ma napakowany mózg dyrdymałami spod sztandaru Bóg, Honor, Ojczyzna... Daruj sobie, albo pooglądaj twórczość Vegii.

      BTW. "Pokot" był rewelacyjny, a "W ciemności" bardzo dobry.

      Skomentuj Historia edycji

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2018-11-30 22:10

        Moja koleżanka wystąpiła gościnnie w filmie VEGI, to się do niej przestałem odzywać ;]

        "W ciemności" bardzo dobry film.

        Skomentuj

      2. PawelSalsa
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-02 20:49

        Bog , honor, ojczyzna to sa dyrdymaly ? Chlopie, tacy jak ty nie zasluguja na swoja ojczyzne, powinienes tulac sie po swiecie jako bezpanstwowiec albo najlepiej wyemigruj na Ukraine, wtedy zrozumiesz co to znaczy walka o swoja ojczyzne!

        Skomentuj

        1. Snake73
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-12-03 09:11

          Bóg, honor, Ojczyzna to dyrdymały. Powinno być Ojczyzna a potem honor. Jak dla ciebie żydowskie bóstwo jest ważniejsze od Ojczyzny to powinieneś wyjechać do kraju skąd przywędrowało.

          Skomentuj

  5. Chong-li
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-30 22:33

    Obejrzałem cały serial który jest na prawdę bardzo dobry.Główny wątek jest bardzo dobrze ukryty oraz owiany tajemnicą a serial stopniowo odkrywa przed nami jego tajemnice,oglądając miałem odczucia klimatyczne jak z filmu Equilibrium.Polecam.

    Skomentuj

  6. aleksandra.koziorowska1993
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-12-01 18:08

    Widziałam pierwszy odcinek jest genialny.....!!

    Skomentuj

  7. Grapen
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-04 00:33

    Wow , najgorszy serial polski jaki mial;em niesczescie ogladac, wszystko jest zle, nie ma ani 1 pozytywnego aspektu, dobry szrot