Na topie

Pyrkon nadchodzi

Autor:
Martyna Szweda

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Pyrkon

Kwiecień to prawdziwy zwiastun wiosny. Rozkwitają pierwsze pąki, ptaki budzą nas porannym świergotem, a dni stają się coraz dłuższe. Wraz z pierwszymi ciepłymi promieniami słońca budzą się też miłośnicy fantastyki, by dołączyć do wielkiego wiosennego święta fantastyki.

 • Pyrkon nadchodzi
A A

Poznań to nie tylko koziołki i rogale. Stolica Wielkopolski co roku na kilka dni przemienia się w miasto fantastyki. To właśnie na terenie poznańskich targów tysiące ludzi spotykają się na największym festiwalu fantastyki w Polsce. Mowa oczywiście o Pyrkonie.

27 kwietnia odbędzie się XIX edycja imprezy. Festiwal, który niegdyś mieścił się w kilku salach szkoły podstawowej, dziś odbywa się na terenie kilku hal targowych, na których czeka na was mnóstwo atrakcji. Na odwiedzających czekają pokazy cosplay, konkursy, wykłady, prelekcje, spotkania z pisarzami, aktorami, rysownikami i innymi postaciami ze świata fantastyki.Pyrkon to też idealne miejsce na pozbycie się oszczędności - na powierzchni 14 000m2 swoje stoiska postawią sklepiki z fantastycznymi gadżetami, biżuterią, książkami i całem mnóstwem innych rozmaitości.

Pyrkon to świetne miejsce zarówno dla fana mangi i anime, jak i zagorzałego zapaleńca D&D.To idealne miejsce dla miłośników literatury i amatorów seriali. Nie ważne, czy lubisz gry z prądem, czy też nie - ta magiczna impreza zaoferuje ci całą masę atrakcji. Przede wszystkim jednak Pyrkon to miejsce fantastycznych spotkań - ten festiwal tworzą ludzie, dlatego atmosfera panująca podczas imprezy jest jedyna w swoim rodzaju.

Do Pyrkonu zostały niecałe dwa tygodnie.Jeszcze zdążycie kupić bilet, zanieść pierścien do mordoru, otrzymać list z Hogwartu i zebrać drużynę, która razem z wami weźmie udział w największym wydarzeniu fantasy w Polsce!

Odsłon: 5253 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. Eternal1
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-04-17 08:07

  Pozytywnie zakręceni :)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!