Na topie

Zapisz strony na NAS-ie, na później - QNAP Notes Station 3 Clipper

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

QNAP Notes Station 3 Clipper to rozszerzenie do przeglądarki Chrome, pozwalające na wygodne zapisywanie stron WWW na później.

 • Zapisz strony na NAS-ie, na później - QNAP Notes Station 3 Clipper
A A

Coraz popularniejszym rozwiązaniem do domu jest serwer NAS, pełniący funkcję prywatnej chmury. Jeden z czołowych producentów tego typu urządzeń – QNAP – rozszerzył swój katalog o kolejny praktyczny program zwiększający komfort użytkowania. To Notes Station 3 Clipper.

Co kryje się pod tą nazwą? Otóż Notes Station 3 Clipper jest rozszerzeniem do przeglądarki Google Chrome. Po jego zainstalowaniu użytkownicy mogą zapisywać strony WWW (wraz z artykułami czy grafikami, ale za to bez reklam i innych zbędnych materiałów) na serwerze NAS firmy QNAP w celu ich późniejszego przeglądania. Innymi słowy: w ten sposób można zachować materiały online bez konieczności kopiowanie linków albo też treści czy zdjęć.

QNAP Notes Station 3 Clipper screen

Producent podkreśla także, że zapisane na NAS-ie strony można następnie wygodnie przeglądać i przeszukiwać, dzięki obsłudze tagów. Zwraca również uwagę na prostą obsługę rozszerzenia, ograniczającą się właściwie do kilku kliknięć.

„Notes Station 3 Clipper został stworzony by ułatwić użytkownikom przeglądanie WWW – powiedział Anay Badavne, Product Manager QNAP. – Wraz z innymi przydatnymi narzędziami i funkcjami QNAP NAS, Notes Station 3 oraz nowy Web-clipper stanowią wygodne rozwiązanie z dziedziny prywatnej chmury, pozwalające na zapisywanie i korzystanie z treści przez wielu użytkowników, z poziomu wielu różnych urządzeń”.

Aby skorzystać z rozwiązania Notes Station 3 Clipper, należy zainstalować rozszerzenie w przeglądarce, korzystając z platformy Chrome Web Store oraz zainstalować aplikację Notes Station 3 na serwerze NAS.

Źródło: QNAP

Odsłon: 2444 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. POSTMAN
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-06-11 12:36

  Pod Firefoxa niech też zrobią coś takiego to potestuje.

  Skomentuj

  1. Diuran
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-06-11 12:59

   Panie to trzeba napisać do "Firefox'a" aby taka opcje dodali w nowszej.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!