Na topie

Monitoring w małej firmie z QNAP QUSBCam2

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Bezpieczeństwo w firmie Oprogramowanie do firmy Producenci: Qnap

QNAP QUSBCam2 to intuicyjne narzędzie umożliwiające utworzenie firmowego systemu monitoringu z kamerami USB. Podobno tanio, prosto i wygodnie.

Monitoring w małej firmie z QNAP QUSBCam2

A A

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo w firmie, nie należy ograniczać się tylko do oprogramowania chroniącego cyfrowe pliki, ale warto pomyśleć też o monitoringu miejsca pracy. Firma QNAP przygotowała rozwiązanie, które ma umożliwiać utworzenie sprawnego systemu dla małego przedsiębiorstwa – to QUSBCam2.

Oprogramowanie firmy QNAP umożliwia utworzenie niewielkiego systemu monitoringu z wykorzystaniem kamer USB. Plusami mają być: nieduża cena, wygodna obsługa oraz prosta konfiguracja. Ta ostatnia ogranicza się do trzech kroków: 1) podłączamy kamerę do serwera NAS, 2) tworzymy kanał i 3) klikamy „na żywo”, by rozpocząć monitoring.

Kamery USB są proste w instalacji i przeważnie niezbyt drogie, dzięki czemu są opłacalne dla małych firm. Dodatkowo nie wymagają dodatkowych przewodów zasilających, a podobnie jak tradycyjne kamery IP umożliwiają uzyskanie dostępu zdalnego. 

Aplikacja QUSBCam2 (o której więcej przeczytacie w tym miejscu) jest dostępna w języku polskim i można ją pobrać z Centrum aplikacji QNAP.

QNAP oferuje również bardziej zaawansowane oprogramowanie do monitoringu – to Surveillance Station oraz QVR Pro (Beta) – pozwalające sprawniej zarządzać większą liczbą kamer. 

Źródło: QNAP

Odsłon: 2868 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij
Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!