Na topie

Roccat Horde AIMO to gamingowa „membranówka” wyższej klasy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Klawiatury

Kategoria: Komputery Peryferia Gry Sprzęt do gier Klawiatury Producenci: ROCCAT

Firma Roccat stara się udowodnić, że klawiatura gamingowa nie musi być mechaniczna. Jej argumentem jest zaś model Horde AIMO. Jakimi konkretnie cechami ma on sobie zaskarbić sympatię użytkowników?

  • Roccat Horde AIMO to gamingowa „membranówka” wyższej klasy
A A

Wiele osób wychodzi z założenia, że dobra klawiatura do gier musi być mechaniczna, ale producenci coraz częściej starają się udowadniać, że „membranówka” może być nie gorszym rozwiązaniem. Jednym z nich jest Roccat, który przygotował model Horde AIMO.

W jaki sposób takie urządzenie ma być w stanie rywalizować z „mechanikiem”? Między innymi dzięki klawiszom Membranical, które producent nazywa kompromisem. Ten ma się objawiać się wysoką wytrzymałością i szybkością odczytu (dzięki punktowi aktywacji w połowie drogi), a zarazem cichą i „miękką” pracą.

Roccat Horde AIMO klawiatura

Czym jeszcze chwali się producent? Między innymi średnim profilem (który ma się równie dobrze sprawdzać podczas grania, jak i pisania), wyspową konstrukcją, odłączaną podpórką, pięcioma przyciskami makr po lewej stronie, przyciskami multimedialnymi i wielofunkcyjnym pokrętłem u góry oraz wielostrefowym podświetleniem RGBA (tym samym, co w myszce Kone AIMO), które „w czasie rzeczywistym reaguje na działania gracza”.

„Wraz z Horde AIMO oferujemy fanom tradycyjnych klawiatur najlepsze możliwe, dostępne na rynku rozwiązanie. Nie ma żadnych innych urządzeń, które gwarantują taką precyzję przy jednoczesnej miękkości i tak zaawansowanych możliwościach konfiguracji. Horde AIMO jest jedyne w swoim rodzaju” – powiedziała René Korte, dyrektor generalna firmy Roccat.

Za te wszystkie dodatki trzeba jednak sporo zapłacić. Klawiatura Roccat Horde AIMO została bowiem wyceniona na 399 złotych.

Źródło: Roccat

Odsłon: 4301 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-03-27 12:35

    Jakby dali to za 249zł to jeszcze ok, ale 400 to już prawdziwego mechanika można szukac.. no ale dla graczy

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-03-27 13:34

      Dokładnie to samo sobie pomyślałem. Sens membranówki owszem jest jeśli jej cena nie przekroczy 300 zł MAX. Powyżej zaczynają się mechaniki, które są naprawdę niezłe. Nawet te w okolicy 400 zł. Pozdrawiam tych co to kupią :D

      Skomentuj

      1. Thorns
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-03-27 13:59

        bezmyślny hype na mechaniki trwa, reklamy robia swoje... bo w czym mechanik bedzie lepszy? bo na pewno nie w kulturze pracy.

        Skomentuj

        1. Finear
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2018-03-27 14:11

          we wszystkim? komfort pracy czy grania jest o poziom wyższy
          i nie wiem co masz na mysli mówiać kultura pracy?

          Skomentuj

        2. olszi
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-03-27 17:18

          zgadzam się, chętnie wymieniłbym swojego razera na jakąś membranówkę, bo po kilku miesiącach nadal nie mogę się przyzwyczaić do hałasu klawiszy

          Skomentuj

          1. Finear
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-03-27 18:02

            to kup takie które nie hałasuja?

            Skomentuj

          2. TheEquinoxe
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-03-27 18:36

            Zaloz gumowe oringi, powinny ja troche wyciszyc.

            Ja tam osobiscie uwielbiam ten charakterystyczny klik cherry blue i dla samego tego dzwieku nie moge rozstac sie z mechanikiem

            Skomentuj

          3. rulax
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-03-28 06:41

            Słowo-klucz: trochę. Kupiłem, założyłem - cudów nie ma.

            Skomentuj

        3. hideo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-03-28 02:45

          choćby dlatego, że gumiaki dają uczucie wciskania papieru a do tego klawisze często nieprecyzyjnie się wciska i niektóre klawisze potrafią nieprzyjemnie haczyć wciskane po bokach, co innego mechaniki, są mechaniki dla każdego, ciche (red), średnie z klikiem (brown) lub głośne z najbardziej wyczuwalnym klikiem (blue), oczywiście teraz jeszcze mamy jeszcze inne jak logitech romer-g (omron) i razer zielone, pomarańczowe i żółte, aktualnie jestem tymczasowo na starej klawie Dell guma i mimo że jest cicho w porównaniu do mojego (taniego) mechanika blue to jednak mechanik jest dużo lepszy do klikania i czekam na powrót mechanika z serwisu

          Skomentuj

      2. Thorns
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-03-27 13:59

        bezmyślny hype na mechaniki trwa, reklamy robia swoje... bo w czym mechanik bedzie lepszy? bo na pewno nie w kulturze pracy.

        Skomentuj

        1. KENJI512
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-03-27 16:12

          Hmm... no ja Ci powiem tak :) Jeśli osoba w wieku prawie 50 lat z mojej rodziny usiadła raz do mojego mechanika podświetlanego napisać coś, a wcześniej pisała na niepodświetlanej membranówce... i stwierdziła, że wyraźnie lepiej i szybciej się pisze... to coś w tym musi być :)

          Skomentuj

          1. kubas246
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-03-27 16:39

            Wziąłeś pod uwagę, że to może być po prostu kwestia podświetlenia dzięki czemu lepiej widzą znaki na klawiaturze?

            Zresztą "osoba stwierdzila". Cóż to ich opinia nie poparta niczym.

            Skomentuj

          2. Finear
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-03-27 17:17

            proszę cię tu nawet nie ma o czym dyskutować obiektywnie mechaniki są lepsze, komfort i wygodna pracy po prostu lepsza od membran

            Skomentuj

  2. kubas246
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-03-27 16:40

    Ktoś tam na głowę upadł ? :D przecież w tej cenie są już bardso dobre mechaniki (CM Pro L z białym podświetleniem).

    Skomentuj Historia edycji

  3. MrAve
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-27 16:40

    Brzydkie te wszystkie klawiatury dla graczy jak jasna cholera. Ja czekam na jedyną sensowną klawiaturę tego typu, czyli Tesoro GRAM XS.
    Całą resztę mechanicznych klocków zostawiam dla nastolatków.

    Skomentuj

  4. tjindy
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-03-27 17:18

    Najlepszą klawiaturkę to miała A1000. Dzisiejsze klawisze to przerost formy nad treścią :)

    Skomentuj

  5. lothar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-27 17:37

    Miałem kiedyś membranówkę "gamingową" Razera
    g...o nie z tej ziemi
    Tylko mechaniczne

    Skomentuj

  6. simon5555
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-03-27 19:01

    Jak kupiłem swój pierwszy komp w '99 roku, to moja klawiatura mechaniczna Samsunga kosztowała 25zł. Była bardzo ciężka, przez co nie ślizgała się nawet po extra wypolerowanym blacie. Wymiatałem nią w battle.necie przez 7 lat. Następnie zmieniłem na membramówkę, za którą zapłaciłem 18zł w promocji.

    Pozdro pokolenie Z :)

    Skomentuj

  7. Wasek
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-03-27 19:33

    A ja właśnie szukałem membranowej klawiatury 'dla graczy' czyli po prostu z funkcją anti-ghosting i dużym enterem. Bardzo nie lubię głośnych klawiatur i bardzo cenię swoją klawiaturę (Logitech K800), której chyba bym nigdy nie wymienił gdyby nie to, że nie ma tej funkcji..