• benchmark.pl
  • Gry
  • Twórcy Twierdzy powracają z symulatorem (od)budowy Rzymu
Gry

Twórcy Twierdzy powracają z symulatorem (od)budowy Rzymu

z dnia 2019-02-11
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Odbijanie i odbudowywanie Cesarstwa Rzymskiego kawałek po kawałku to właśnie to, czemu będą oddawać się gracze bawiący się przy Romans: Age of Caesar – najnowszej strategii twórców Twierdzy, a więc ekipy Firefly,

Dla domorosłych strategów Twierdza to klasa sama w sobie i nawet jeśli ostatnie odsłony nie dorównywały oryginałom, odpowiedzialna za nią ekipa Firefly Studios cieszy się dobrą opinią. Jeżeli wypatrujecie czegoś nowego od londyńczyków, to doczekacie się tego już w tym roku. Nie będzie to nowy Stronghold, lecz ciekawostka pod tytułem Romans: Age of Caesar.

Romans: Age of Caesar to kooperacyjna strategia sieciowa, będąca duchową spadkobierczynią Stronghold Kngdoms oraz serii Cezar, której oryginalna trylogia ukazała się w ostatniej dekadzie XX wieku. Zadaniem tysięcy graczy będzie odbudowanie starożytnego Rzymu, dzieląc się przy tym surowcami, odnawiając trakty i broniąc się przed barbarzyńskimi najeźdźcami. 

Romans art

Aktualnie gra Romans: Age of Caesar znajduje się na etapie alpha i jest testowana w zamkniętym gronie. Jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego, w pełnej wersji zadebiutuje ona jeszcze przed końcem tego roku. Przywracaniu do życia Cesarstwa Rzymskiego będzie można oddawać się zarówno przed komputerem, jak i smartfonem czy tabletem. 

„Opierając się na doświadczeniu ze swojej pierwszej gry MMORTS [to wspomniane Stronghold Kingdoms – przyp.], zespół postanowił zaprojektować kooperacyjny symulator budowy miasta dla tysięcy graczy. Owocem jest budownicza strategia w rzymskiej scenerii, jak w klasycznej serii, którą Simon Bradbury i Eric Ouellette rozwijali jeszcze przed założeniem Firefly Studios” – czytamy w zapowiedzi. A to już oficjalny zwiastun tej produkcji:

Romans: Age of Caesar – trailer gry:

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: Firefly, inf. własna

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Dla mnie MMORTS to największa bzdura w historii gier. 100% marnowania czasu, nic więcej.
    Zaloguj się
  • avatar
    Swietny pomysl. Komputer, tablet i smartfon. Zapowiada sie swietne, rozmazane i śmierdzące na kilometr g.wno. Byle tak dalej Firefly. Zrobcie jeszcze zbiorke na przejscie z alphy na bete i zapowiedzcie sprzedaz tylko za posrednictwem wlasnej platformy dystrybucyjnej. A i nie zapomnijcie o lootboxach lub innym DeeLCe.