Na topie

Sklepy Saturn zmienią nazwę na… MediaMarkt

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Na Topie

Nazwa Saturn przestanie być obecna na naszym rynku. Już jesienią wszystkie jej sklepy zmienią nazwę na MediaMarkt, w ramach połączenia marek należących do tego samego właściciela.

  • Sklepy Saturn zmienią nazwę na… MediaMarkt
A A

Pewnie część z was wie, że Saturn i MediaMarkt mają tego samego właściciela. Nietrudno jest to zauważyć, bo choć reklamują się osobno i pod różnymi hasłami, to ceny i promocje maja przeważnie takie same. Nie dziwi więc, że została podjęta decyzja (a jeżeli już, to że tak późno) o połączeniu tych sklepów.

Oficjalnie potwierdzono, że w maju się rozpocznie, a we wrześniu zakończy się proces „rebrandingu”, w wyniku którego marka Saturn przestanie być spotykana na polskim rynku. Sklepy (zarówno te stacjonarne, jak i internetowy) dołączą do sieci MediaMarkt, wydłużając jej listę placówek handlowych z 63 do 85.

Dla klientów ta zmiana ma oznaczać uproszczenie wyboru miejsca zakupu, dla firmy MediaMarktSaturn Polska – zwiększenie zasięgu mocniejszej i bardziej rozpoznawalnej marki w naszym kraju, a dla pracowników Saturna jedynie nowe identyfikatory i stroje robocze.

„Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach” – skomentował Marcin Rosati, Prezes zarządu MediaMarktSaturn Polska. 

„Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków” – dodał.

Źródło: MediaMarkt

Odsłon: 6299 Skomentuj newsa
Komentarze

24

Udostępnij
    1. danieloslaw1
      Oceń komentarz:

      18    

      Opublikowano: 2018-05-17 13:06

      na nagrody, milionowe płace w społkach, na przekrety i na zle inwestycje :)

      Skomentuj

      1. marcin1ja1
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2018-05-17 16:37

        Jeszcze na premie i utrzymanie biur poselskich i jeszcze na inne ważne sprawy, które są najważniejsze dla obywatela. Dobro partii dobrem narodu. A szkoły, szpitale, przychodnie po co to komu.

        Skomentuj

      2. Smuga
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2018-05-17 16:52

        Nie odpisujcie mu, to debil. Zajrzyjcie na komentarze - to rasowy troll. Warto odpisać tylko, że jest niedorozwinięty - jak zauważy że ludzi nie denerwuje tylko z niego szydzą (i to jednym komentarzem), to mu się odechce.

        Skomentuj

    2. KENJI512
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2018-05-17 13:53

      "zasiłki socjalne"... 500+ :D

      Skomentuj

  1. Blejd
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-05-17 13:12

    Na Ojca rydzyka , 100mln euro na Obrazy ... ale na inwalidów w sejmie to nie maja !!!.


    Skomentuj

    1. kropak
      Oceń komentarz:

      -11    

      Opublikowano: 2018-05-17 13:27

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Przestań pierdzielić głupoty i powtarzać wymyślone rzeczy tak jak o maybachach. Masz głowę? To zacznij myśleć samodzielnie!

      Skomentuj

      1. Finear
        Oceń komentarz:

        10    

        Opublikowano: 2018-05-17 14:00

        jak ktoś myśli samodzielnie to powinenem wiedzieć jak obecny rząd marnuje kasę

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-05-17 16:24

          Jak bym był naiwnym optymistą to bym pomyślał, że plusy dają ci wyłącznie dzieciaki, które nie pamiętają czasów jak kasa była rozkradana za poprzednich rządów. Niestety wiem, że większość ludzi jest tak absurdalnie głupia i tak bardzo podatna na najprostsze manipulacje, że nie jestem w stanie już tak myśleć :(.

          Skomentuj Historia edycji

          1. Finear
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-05-17 18:31

            a co to zmienia? to ze po kradlo daje na to pozwolenie pis?

            Już pomijam kompletny idiotyzm zmian jakie zachodzą w Polsce, żeby w 2018 roku trzeba było protestować przeciwko zakazowi aborcji to się dopiero w palę nie mieści

            Skomentuj

          2. rlistek
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2018-05-17 20:17

            Stan budżetu i gospodarki doskonale pokazuje jaka jest w tym dysproporcja. Nie wspominając nawet o bezpieczeństwie narodowym.

            I jak chcesz to sobie protestuj. Na tym polega demokracja, że masz prawo do protestowania. Jak sięgniesz pamięcią kilka lat wstecz to protestujących rozganiano pałkami, gumowymi kulami i gazem, a później jeszcze ciągano po sądach, o zamykaniu gazet i nalotach na dziennikarzy nie wspominając. Ba, nawet na typków którzy zakładali strony humorystyczne na ich temat.
            Poza tym demokracja polega na tym, że wybiera się to co woli większość, a nie to co ci zagraniczny kapitał wpycha do łba poprzez sterowane media. Jak widzisz większość wybrała jak wybrała, a PiS wszystko to w swoim programie miał. Większość jak widzisz ma inne zdanie niż ty, także albo się dostosowujesz, a jak się nie podoba, to przecież granice otwarte. Ewentualnie możesz też poczekać do następnych wyborów i ponownie zagłosować na kogo tylko chcesz - na tym polega właśnie demokracja.

            Ja do tej pory nie głosowałem w żadnych wyborach, bo uważałem, że wszyscy ci politycy są siebie warci. Teraz jak najbardziej już na wybory pójdę, bo PiS pokazało ogromną zmianę w jakości rządzenia, z której jestem nie tyle nawet zadowolony co zaskoczony.

            A ty jak chcesz to dalej pajacuj. Masz do tego prawo. Ja mam prawo naśmiewać się z twojego pajacowania.

            Skomentuj

          3. ryba84
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-05-17 20:53

            A co z dziennikarzem skazanym w radomskim sądzie na karę grzywny za nazwanie w swoich publikacjach Lecha Kaczyńskiego idiotą? Czym to się różni od tych wspomnianych pałek i gumowych kul? Wierz dalej, że PiS się czymś znaczącym różni od PO to daleko zajdziesz.

            Skomentuj Historia edycji

          4. Finear
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-05-17 21:32

            >bo PiS pokazało ogromną zmianę w jakości rządzenia, z której jestem nie tyle nawet zadowolony co zaskoczony.

            owszem, na gorsze

            dużo gorsze

            pis rozwala ta demokrację o której mówisz, Polska niestety szybko leci do. dyktatury w stylu Turcji czy Węgier

            Skomentuj

          5. musslik
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-05-17 22:02

            Celem tej "dojnej" zmiany jest totalitaryzm i o zgrozo ludziom się to podoba :)

            Skomentuj

          6. kitamo
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-05-18 00:06

            @rlistek tzn czekaj, chcesz mi powiedzieć ze rządy PIS uważasz za właściwe i godne pochwały?
            Ze jak ?
            To wlasnie PIS pokazał nam jak można podzielić Polaków na wiele obozów.
            To cyrki które wyczyniają z katastrofą smoleńską już nie są nawet śmieszne, to zaczyna się robić smutne i żałosne.
            I w dyktando kogo? szanownego prezesa.

            Już nawet moi znajomi, nieliczni zwolennicy PIS odwrócili się od tego wszystkiego i teraz zachodzą do głowy jak mogli na cos takiego zagłosować a Ty piszesz ze rządy PIS Ciebie pozytywnie zaskoczyły??
            normalnie wierzyc mi się nie chce.

            Skomentuj

          7. raffal81
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-05-18 09:25

            Bo na PIS głosują wszystkie darmozjady 500+.

            Skomentuj

      2. Snake73
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-05-17 17:46

        W Polsce jest taki dobrobyt że bezdomni oddają samochody Rydzykowi a potem znikają.

        Skomentuj

  2. venom32
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-05-17 13:17

    W końcu. Podział na dwie różne sieci w tym przypadku był zrobiony chyba tylko po to, żeby dać klientom złudzenie wyboru i zrobić w balona franczyzobiorców. Na wszystkich produktach były te same ceny. Gdy znalazłem coś w mediamarkt w promocji, to okazywało się, że identyczna promocja jest w saturnie i na odwrót.

    Skomentuj

    1. Blejd
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-05-17 13:24

      Te wszystkie sklepy to są z germanii.

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-05-17 14:44

      Saturn miał być sklepem premium z towarem tylko z najwyższej polki.
      W Polsce się to nie sprawdziło i oba miały podobny asortyment.

      Skomentuj

  3. Qpers
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-05-17 14:11

    Najwyższa pora! Ciekaw jestem tylko PRAWDZIWEGO powodu - może prawo podatkowe się zmieniło lub zamierza zmienić? Muszą mieć w tym dodatkową korzyść, o której jawnie nie mówią...

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-05-17 14:17

      prawdziwy powód?

      obniżenie kosztów, jedna marke prowadzi sie taniej niż dwie

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-30 13:42

      powód jest prosty, jest nim powstrzymywanie się od sprzedaży. bo idziesz do MM, i ..... a może zajrzę do Saturna, tam to samo, to zajrze jeszcze gdzieś indziej, i .... klient ucieka.

      chodzi o to, że utrzymywanie dwóch marek to też koszt, a klienci się już dawno zorientowali że to ten sam sprzedawca, i jak się wdepnie do jednego sklepu, odwiedziny drugiego nie mają sensu i od razu leci się do konkurencji.

      ps: ostatnio sprzedawca wciskał mi jakąś badziewną kartę microSD class 4 za jakąś chorą cenę, podczas gdy karta większa 2x lecz class10 kosztowała tyle samo. kogo oni tam zatrudniają? te karty class4 powinni już dawno wyprzedać w promocji, takiej prawdziwej a nie marketingowej.

      Skomentuj

  4. chrisplbw
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-05-17 14:39

    Już ciekawszą informacją wydaję się być zgoda UOKiK na przejęcie Netii przez Polsat :)

    Skomentuj

    1. Hans Olo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-05-17 18:07

      A w poniedziałek walne Farm51. Będzie pokaz WW3, giełda już fapuje od dłuższego czasu.