Na topie

Smartwatche mają się dobrze

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Zespół Strategy Analytics opublikował raport dotyczący sprzedaży „inteligentnych zegarków” w trzecim kwartale bieżącego roku. Wynika z niego jasno, że smartwatche mają się dobrze, ...coraz lepiej.

  • Smartwatche mają się dobrze
A A

Najlepsze smartwatche nie są już tylko zbędnymi gadżetami. Z każdym rokiem zwiększa się ich wydajność i funkcjonalność, czego efektem jest rosnąca popularność. W trzecim kwartale tego roku sprzedaż tych urządzeń wzrosła o 67 proc. (w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej). 

Smartwatche umierają? Nic bardziej mylnego 

Choć wiele osób wątpiło już w smartwatche, ostatnie miesiące przyniosły wzrost zainteresowania nimi – zarówno ze strony użytkowników, jak i producentów. „Inteligentne zegarki” są bowiem coraz bardziej estetyczne, a równocześnie coraz więcej potrafią.

Smartwatch już nie tylko wyświetla powiadomienia o SMS-ach, ale monitoruje tętno i aktywność użytkownika, umożliwia czuwanie nad planem dnia, pozwala korzystać z rozmaitych aplikacji, a taki Apple Watch Series 4 wykonuje nawet EKG.

Apple Watch 4 EKG

Kto jest królem tego rynku?

Informacja o smartwatchu Apple nie jest przypadkiem, bo to właśnie gigant z nadgryzionym jabłkiem w logo jest obecnie liderem rynku. W stosunku do ubiegłego roku zanotował wyższą sprzedaż, ale też stracił olbrzymią przewagę nad konkurencją. Mimo to niemal co drugi sprzedany smartwatch to właśnie Watch.

Na podium znalazły się również (odpowiednio) firmy Fitbit i Samsung, a Garmin (ze średnią skutecznością) stara się je gonić. Udziały tych trzech producentów wynoszą odpowiednio: 15, 11 i 8 proc.  Poniżej możecie rzucić okiem na tabelki:

smartwatche wyniki 18Q3

Źródło: Engadget, Strategy Analytics. Foto: Apple

Odsłon: 3994 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-03 13:47

    Nigdy nie zrozumiem "fenomenu" tych zabawek.

    Skomentuj

    1. Satanski
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-11-03 14:25

      Ja bym się nie chwalił brakiem wyobraźni

      Skomentuj

    2. Arael
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-11-03 23:27

      Ja nie rozumiem jak ktoś może kupować smartwatcha, którym nie jest Apple Watch – od biedy Garmin ma sens (wyłącznie do sportu dla kogoś bez iPhone plus działa długo na baterii, choć trochę duży; nie wiem jak FitBit teraz – miałem starszy model i na tle Apple Watch 3 był pomyłką - AW3 jest natomiast tak dobry, że jedzie do mnie właśnie AW4, używam częściej chyba zegarka niż telefonu teraz, bo jest zawsze pod ręką i mam na nim apki typu sterowanie oświetleniem w domu).

      Skomentuj

      1. levusek1992
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-11-05 10:40

        Albo troll i się złapałem albo nie wiem. Przecież Apple Watch wygląda mega tandetnie, jak jakaś chińska zabawka. Nie przypomina wgl zegarka. Ja sam mam Samsung Gear S3 i wygląda schludnie, żadnej funkcjonalności mu nie brakuje (EKG.. xd). Najnowsza wersja ma wejście na kartę sim. Ja przez swojego normalnie rozmawiam w aucie albo jak przy czymś majsterkuje. Ma głośnik i mikrofon. No i wszyscy chwalą wygląd. Klasyczny albo sportowy jak chce. A nie wygląd kwadratu z małym ekranem

        Skomentuj

        1. dexiji
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-11-05 17:28

          s3 gear tez mial wersje lte ale nie w eu, zegarek jest ladny i fajnie wykonany ale funkcjonalnosc jest duzo gorsza niz w apple czy innych z android wear. Ilosc aplikacji to dramat, te lepsze sa platne, inne zegarki z android oferuja duzo lepsza synchornizacje aplikacjii z telefonem i obsluge gestami. Niestety zegarki androidowe sa wolniejsze i maja krotszy czas pracy niz tizen samsunga:/

          Skomentuj

        2. Arael
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-11-05 23:58

          Wygląd jest kwestią gustu i pewnie kiedy go sobie wyobrażasz z materiałów w necie jest brzydszy niż w rzeczywistości :) Natomiast funkcjonalność jest nie do pobicia – po prostu nie wyobrażam sobie noszenie innego zegarka, głupszego i nieprzydatnego, ale ładniejszego :) Jak dla mnie wygląda OK, a funkcjonalności nic nie przebija – wcześniej miałem podobne uprzedzenia i dlatego testowałem inne rozwiązania, ale AW3 jest już naprawdę na wypasie, a AW4 to IMHO ideał, więc dla mnie jako entuzjasty technologii jest tym bardziej ekscytujące co Apple pokaże za rok. Na resztę branży chyba nie ma co liczyć – podobnie jest z tabletami, gdzie nowy iPad Pro to poezja, a konkurencja dla niego praktycznie nie istnieje.

          Skomentuj

          1. dexiji
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-11-11 23:21

            tylko w cenie ipada pro mozna kupic tablet na i5 z windows :D

            Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-14 15:22

      na początku smartwatche usiłowały sklonować funkcjonalność komórek. po pierwszym Huraaa!!!, przyszedł czas na reflekcję. niestety smartwatche nadal robią zbyt wiele zbędnych rzeczy, i nie potrafią wytrzymać bez ładowania nawet tygodnia, a powinny miesiąc.

      Skomentuj

  2. PinKee
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-03 22:50

    "Mimo to niemal co drugi sprzedany smartwatch to właśnie Watch" - postawię śmiałą tezę, że KAŻDY sprzedany smartwatch to watch :P Wszak posiada funkcję zegarka :)

    Skomentuj

  3. PinKee
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-03 22:50

    dubel