• benchmark.pl
 • Gry
 • 2K Czech przenosi się do USA - co z nową odsłoną serii Mafia?
Gry

2K Czech przenosi się do USA - co z nową odsłoną serii Mafia?

opublikowano przez w dniu 2014-01-10

Dowiedzieliśmy się, że 2K Czech czekają teraz bardzo duże zmiany.

2K Czech przenosi się do USA

Gry z serii Mafia zna naprawdę wielu. Niestety już od dłuższego czas jest o nich dość cicho, ponieważ od premiery ostatniej z nich minęło sporo czasu. Ciężko przewidzieć, kiedy taki stan rzeczy ulegnie zmianie, bo nie zanosi się na szybki debiut nowej części tego cyklu.

Studio sprawujące opiekę nad wspomnianą serią już od dłuższego czasu nie znajdowało się w najlepszej kondycji. Chociaż mówiły o tym jedynie nieoficjalne doniesienia, to niestety były one prawdziwe.

Dowiedzieliśmy się bowiem, że 2K Czech czekają teraz bardzo duże zmiany. Studio w Pradze zostało zlikwidowane. Część pracowników przeniesie się do Brna, a niektórzy nawet do głównej siedziby 2K, która mieści się w USA. Niestety nie obejdzie się bez zwolnień.

"Przenieśliśmy nasz zespół 2K Czech z Pragi do Brna. Dodatkowo zdecydowaliśmy się też na przeniesienie części naszych sił z Pragi i Brna do głównej siedziby 2K w Novato. Tego typu zmiany to wzmocnienie integracji zespołu 2K Czech z innymi ekipami i lepsze perspektywy biznesowe dla nas wszystkich. Jako część tej przebudowy, korygujemy poziom zatrudnienia, w wyniku czego niektóre stanowiska zostaną zlikwidowane."

Co ciekawe, to właśnie likwidowana teraz ekipa zajmowała się podobno pracami nad grą Mafia 3. Szybko pojawiły się sugestie, iż teraz tytuł ten tworzony będzie w USA. Miejmy nadzieję, że nie został całkowicie porzucony.

Źródło: eurogamer.net, polygon

marketplace

Komentarze

24
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Odkryli że nie trzeba robić dobrych gier by zarobić, stąd te zwolnienia ale ciiiiiii


  Mafia 2 była spoko, jak dobry film
  Zaloguj się
  22
 • avatar
  W Mafia 1 grałem jako gówniarz z Gimnazjum. Do szkoły miałem na 12:45, to wstawałem o 6 rano, aby sobie pograć. Grałem na Celeronie 566 Mhz :) Dla mnie to jedna z największych gier w moim życiu. Mafia 2, to już nie to samo, nie te emocje (może o mój wiek chodzi?), ale także dobrze się bawiłem. Z wielką radością powitam premierę Mafia 3.
  Zaloguj się
  16
 • avatar
  Oby zrobili trzecią odsłonę mafii, pierwsza była niemal ideałem, druga troszkę gorsza(pod względem fabuły), ale nadal świetny klimat.
 • avatar
  Oby to nie wpłynęło negatywnie na produkcje kolejnej odsłony Mafii. Może i dwójka nie była zrobiona z takim rozmachem i scenariuszem, jak jej prekursorka, ale nie można napisać, że to zła gra. Wręcz przeciwnie, jest bardzo solidna i na wysokim poziomie, aczkolwiek nie osiąga pułapu poprzedniczki. To fakt.
  Trzymam kciuki za projekt o nazwie Mafia 3.
 • avatar
  Ogólnie fajnie i czekam na premierę Mafii 3, ale mam kilka zastrzeżen co do 2K Czech. Po pierwsze powinni zatrudnić sobie nowego gościa od fabuły, bo ta z dwójki nie umywała się do historii Tommy'ego. Pierwsza część była niesamowitą opowieścią, grając w nią czułem się jakbym oglądał filmy pokroju Chłopcy z ferajny czy Ojciec chrzestny. Po drugie gra powinna być lepiej zoptymalizowana, ale na to nie ma co liczyć po premierze PS4 i Xbox One:( Tak poza tym to chciałbym widzieć w GTA 5 taką grafikę jak w Mafii 2;)
 • avatar
  Normalna restrukturyzacja, prace się przeciągały a płacić trzeba. Szkoda tylko, że upadają takie ciekawe pomysły, Star Wars 1313 i Amalur w ubiegłym roku, teraz Mafia wisi na włosku.
  Zaloguj się
 • avatar
  Fajnie jakby Mafia 3 jeśli kiedyś wyjdzie, przypominała trochę Vice City, gdzie z biegiem wydarzeń czuło się rosnącą wielkość swojego bohatera. Plus możliwość kupowania klubów nocnych jak to miało miejsce w Vice City Stories. Bo chciałbym wreszcie w tej serii poczuć się jak boss, która zaczynając od pucybuta w końcu coś osiągnął. Akcja również mogłaby być osadzona w czasach prohibicji w latach 30. Wcale nie musi to być kontynuacja 2. Szkoda tej ekipy, ale jeśli nowa miałaby mi dać to o czym marzę to mi by bardzo odpowiadało.
 • avatar
  Mafia 2 to szrot, przejsc i zapomniec. Niemal kazdy kogo znam sie ze mna zgodzi. Do jedynki nie dorasta.

  Cieszy wiec to, ze trojka jest robiona przez inne osoby. Moze dostana wiekszy budzet dzieki pracy w USA. Maja bardzo trudny orzech do zgryzienia, bo jakby nie patrzec mafia to konkurencja GTA, tyle ze w przeszlosci, ale jednak. Mafia 2 byla zajebiscie nudna, a otwartego swiata nie chicalo sie zwiedzac, a tymbardziej nie bylo co tam robic. ;