Na topie

Terraformacja Czerwonej Planety - Surviving Mars wzbogacone o dodatek Green Planet

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Po tym, jak dokonaliśmy tego, że na Czerwonej Planecie da się żyć, czas sprawić, by żyło się na niej przyjemniej. Dziś premiera dodatku Green Planet do gry Surviving Mars.

  • Terraformacja Czerwonej Planety - Surviving Mars wzbogacone o dodatek Green Planet
A A

Rok temu (odpowiedzialna wcześniej za serię Tropico) ekipa Haemimont Games zaserwowała nam strategię Surviving Mars, w której wcielamy się w kolonizatora Czerwonej Planety. Gra spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem i jeśli wam też przypadła do gustu, to może was zainteresować wiadomość, że właśnie dziś udostępniony został pierwszy duży dodatek do niej, zatytułowany Green Planet.

Dodatek Green Planet sporo zmienia w rozgrywce. O ile w podstawowej wersji gry Surviving Mars naszym zadaniem było przetrwanie na powierzchni Czerwonej Planety, teraz spróbujemy się na niej zadomowić. 

Surviving Mars: Green Planet screen 1

W Surviving Mars: Green Planet przeprowadzamy terraforamcję Marsa, a więc dostosowujemy ją do naszych potrzeb i upodabniamy do Ziemi. Wszystko to, by kolonizacja mogła wejść na poważniejszy etap. Wśród zadań znajduje się roztapianie czap lodowych czy też uruchomienie kosmicznego lustra, a wykonanie każdego z nich będzie miało długotrwały efekt…

„Umieść na powierzchni Marsa sadzonki porostów, traw, krzewów oraz drzew i obserwuj, jak Czerwona Planeta stopniowo zielenieje, [a także] wznieś siedem nowych obiektów, które pomagają w procesie terraformingu lub umożliwiają wykorzystywanie przeprowadzanych zmian” – dodają twórcy.

Surviving Mars: Green Planet screen 2

Do terraformacji będzie trzeba jednak podejść odpowiedzialnie. Przykładowo zbyt obfite uwalnianie gazów cieplarnianych może wywołać niszczący glebę kwaśny deszcz i mocno pokrzyżować plany. 

Surviving Mars: Green Planet – trailer premierowy:

Dodatek Green Planet wymaga posiadania podstawowej wersji gry Surviving Mars na PC, PlayStation 4 lub Xbox One.

Źródło: Paradox Interactive

Odsłon: 4712 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!