Na topie

Tak wygląda ELEX - nowe RPG twórców Gothica [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Dinozaury, rycerze, potwory, magia i mechy - a to wszystko w jednej grze z ogromnym, otwartym światem. Poznajcie ELEX.

  • Tak wygląda ELEX - nowe RPG twórców Gothica [AKT.]
A A

NEWS [30.05.2016]: Odpowiedzialna za Gothica ekipa Piranha Bytes zaprezentowała garść screenów ze swojej nowej gry zatytułowanej ELEX. Przy okazji przyglądamy się temu, co produkcja będzie miała do zaoferowania.

Choć gatunkowo nadal mamy do czynienia z erpegiem, ELEX będzie się mocno różnić od serii Gothic czy Risen. Gracze trafiają tu do postapokaliptycznego uniwersum pełnego ciekawych postaci, zmutowanych kreatur i intrygujących lokacji. Klimatycznie jest to coś w rodzaju hybrydy prehistorii, średniowiecza i odległej przyszłości.

ELEX zaoferować ma duży, otwarty świat, rozbudowany system wyborów moralnych oraz dynamiczną mechanikę walki. Możemy też liczyć na elementy zręcznościowe, gwarantowane przez ciekawe dodatki w postaci plecaka odrzutowego czy mechów – obydwa te elementy widzimy na nowych zrzutach ekranu. 

Nowe dzieło ekipy Piranha Bytes to także ciekawa fabuła, która tłumaczy nietypowy klimat produkcji. Otóż w ELEX przenosimy się na planetę Magalan, której ogromny dorobek technologiczny został zniweczony przez meteoryt. Katastrofa ta doprowadziła też do pojawienia się surowca ELEX oferującego ponadludzkie zdolności. To on może pomóc w odrodzeniu cywilizacji lub doprowadzić do jej totalnej zagłady.

Gra ELEX zmierza na PC, PlayStation 4 i Xbox One, a premiera planowana jest na przyszły rok. Poniżej możecie sprawdzić najnowsze screeny z tej produkcji:

AKTUALIZACJA [31.05.2016]: Jeżeli czujecie, że same screeny to za mało, to ekipa Piranha Bytes przygotowała dla was coś jeszcze. To 1-minutowy zwiastun, mający pozwolić nam wczuć się w klimat gry ELEX. Zobaczcie:

Źródło: DSOGaming

Odsłon: 8555 Skomentuj newsa
Komentarze

39

Udostępnij
  1. kosq83
    Oceń komentarz:

    -13    

    Opublikowano: 2016-05-30 13:01

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Fallout od stworzycieli Gothic?

    Skomentuj

    1. hrabin1
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-05-31 09:50

      po obejrzeniu trailera dałem Ci plusa, bo się nie pomyliłeś... ta gra to jakiś gatunkowy misz masz z powodu braku świeżych pomysłów... a skojarzenie z falloutm jak najbardziej słuszne.. widocznie mentalna gimbaza zachowała się jak lemingi i Ci nastawiali minusów hurtem.. ech :) pozdro

      Skomentuj

      1. kamild1996
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-05-31 11:02

        A może nie każdy chce po raz enty grać w Gothica... Z Falloutem ten świat ma mało wspólnego.

        Skomentuj

  2. Buuren
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-30 13:12

    jakiś mod na usunięcie tych "futurystycznych" zabawek i można grać

    Skomentuj

  3. vandam
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-05-30 13:13

    hmm, zobaczymy, prawdę mówiąc nie przepadam za takimi połączeniami, ale może być ciekawie. Chociaż te wielkie roboty mogli sobie odpuścić.

    Skomentuj

  4. Lara-Croft
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2016-05-30 13:32

    Na screenach wygląda to wyśmienicie biednie.

    Skomentuj

    1. adamgr
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-05-30 19:51

      Dokładnie takie było moje pierwsze odczucie :)
      Bida kompletna.

      Skomentuj

  5. Madejus
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-05-30 13:44

    Grafika to zatrzymała się chyba na Gothic 3...

    Skomentuj

    1. vandam
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-05-30 13:48

      Rzeczywiście, bo to jest najważniejsze. Pod względem grywalności Gothic 2 jest pozycją lepszą niż większość gier wydanych przez ostatnie 13 lat, grafiki super nie ma. Dzisiejsi gracze mają jakoś dziwnie priorytety ustawione.

      Skomentuj

      1. Otheim
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2016-05-30 14:02

        Dzisiejsi gracze niestety oczekują prostej zabawy, okraszonej super hiper realistycznej grafiki, niestety minusem tu odbija się fabuła, bo grę kończymy w 10 godzin, nie jak dawniej gdy przechodziło się grę tygodniami, miesiącami.

        Skomentuj

        1. Lara-Croft
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-05-30 14:04

          To ciekawe, ja tygodniami grałam w Fallouta, Wiedźmina...

          Skomentuj

          1. Otheim
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-05-31 09:56

            To fascynujące... 13 lat i dwie gry w które można pograć, a co przez resztę czasu? Grać w Tech Dema od Ubisoftu, czy EA? Gdyby ten rak jakim jest PC Master Race wymarł, przez którego twórcy starają sie robić gry coraz lepiej wyglądające, a scenariusz piszą w kawiarni na chusteczce dodawanej do kubka kawy, może rynek pc byłby ciekawszy i wychodziły tytuły które by zaistniały na dłużej.

            Skomentuj

          2. Krieggg
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2016-05-31 12:12

            Gdy gry wideo bylo robione pod automaty i PCty branza kwitla w najlepsze, a gry byly coraz lepsze. Trend upraszczajacy i oglupiajacy rozpoczal sie wraz z popularyzacja konsol jako urzadzenie dla mas zwanych potocznie lemingami czy graczami niedzielnymi bo tych obecnie jest znacznie wiecej. Jak chcesz pohejtowac to musisz sie wysilic na lepsze i bardziej logiczne argumenty, ale to moze dopiero za kilka klas.

            Skomentuj

          3. Krieggg
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-05-31 12:09

            Tylko, ze w grach nowszej generacji wszystko masz podane jak na tacy, a gra sama Cie prowadzi za raczke wiec i klimatu brak. Przynajmniej jesli ktos mial stycznosc z klasykami i docenia mechanike nagradzajaca za myslenie i pomyslowosc. Co z tego ze Fallout3 moze i stracza na 1000 godzin skoro sama gra jest cienka jak dupa weza, a juz z pewnoscia nie jest RPGiem tylko jego wykastrowana imitacja. Wiedzmin jest znacznie lepszy ale to dalej tepa do bolu klepaninia udajaca gre RPG.

            Skomentuj

          4. Mandalorian
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-06-01 13:38

            O czym ty gadasz człowieku? Wiedźmin 3 to tępa klepanina? To my chyba o innej grze mówimy. Gier które dorównują mu fabularnie i rozgrywką jest jak na lekarstwo. Chcesz współczesne gry w systemie Gothica? Gra z tak wielkim światem bez znaczników nie ma racji bytu.

            Skomentuj

        2. Madejus
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-06-01 11:39

          Wiesz od Gothica 2 z 2001 roku czasu minęło dość sporo. Mimo wszystko, chciałbym pograć w coś, co ma nie tylko świetną fabułę, ale i wygląda chociaż przeciętnie. Graficy przecież nie tworzą fabuły... ;)

          Skomentuj

      2. Lara-Croft
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-05-30 14:06

        To chyba przez ostatnie 13 lat siedziałeś w jaskini.

        Skomentuj

  6. adam6056
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2016-05-30 13:44

    Mech, podziękuję za to coś, nie czuję tego klimatu

    Skomentuj

  7. Maxdamage
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2016-05-30 14:58

    "Od twórców gothica" Nie wiem czemu miałoby to mnie do czegokolwiek zachęcić.

    Arcania i Risen też są od "twórców gothica" i są to gry których drętwość jest wręcz legendarna.
    "Twórcy Gothica" skończyli się na Gothicu.

    Skomentuj

    1. Yamaraj6
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2016-05-30 15:28

      Od kiedy Arcania jest od twórców Gothica??

      Skomentuj

    2. pablo11
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-05-30 16:58

      Arcanie jak i dodatek do gothica 3 stworzyło inne studio.

      Skomentuj

  8. alb3rt
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2016-05-30 15:39

    E tam dinozaury, to zwykłe zębacze.

    Skomentuj

  9. pablo11
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-05-30 16:59

    Ręka przenikająca przez miecz na screenie demonstrującym grafikę w grze w 2016 roku ??

    Skomentuj

  10. Wasek
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-05-30 20:22

    Jestem fanem serii Gothic, którą ukończyłem niezliczoną ilość razy. W zamieszczonych screenach podoba mi się tylko ten, na którym są "zębacze". Jeżeli cała gra byłaby w takim klimacie to z miłą chęcią bym w nią zagrał. Strasznie mnie odpycha ten futurystyczno-post-apokaliptyczny świat. Jeżeli chodzi o ten tytuł to najprawdopodobniej skończę na obejrzeniu gameplay z czystej ciekawości. Na prawdę szkoda bo z miłą chęcią zagrałbym w jakąś nową produkcję Piranha Bytes.

    Skomentuj

  11. Streck
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-05-30 21:11

    Jak dla mnie wygląda to na słabe mmo.

    Skomentuj

  12. theBeoWulfIV
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-05-30 22:09

    Coś czuję że będzie rozczarowanie roku. Niech twórcy pobawią się silnikiem na wszelkie sposoby, dadzą wszystko co mogą, aby potem przy Gothicu Remake nie było zdziwienia. Jak zniszczą teraz nowego Bezia to im tego już nie wybaczę. Trafią dla mnie do kosza razem z Ubisoftem i EA.

    Skomentuj

  13. tomangelo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-05-30 22:26

    W sumie wreszcie coś świeższego na rynku. Zamiast n-tego RPGa toczącego się wyłącznie w średniowiecznym fantasy czy futurystyczne post-apo mamy mix kilku gatunków. Mają jednak do pokonania ostrą konkurencję i ciekaw jestem jak wyjdzie w praniu taki erpeg w 5 smakach.
    Grafiki na razie tyłka nie urywają, ale mają jeszcze sporo czasu na doszlifowanie tego wszystkiego, zresztą dla dobrej fabuły można to przeboleć.

    Skomentuj

  14. TheDariusz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-05-31 01:02

    Szczerze jeżeli historia i świat w tej grze będą ciekawe to i grafikę się przeżyje. Ja sam wracam do serii gothic mimo że te gry mają już tyle lat. Na razie mamy tylko screeny, tak więc nie wiemy praktycznie nic, trzeba poczekać na więcej nowinek, a jako że lubię i klimaty postapo, jak i klimaty średniowiecza, będę śledził tą grę.

    Skomentuj

  15. AkaRyupl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-05-31 01:46

    Może lepiej mieć kiepską grafikę, by później powiedzieć "wow" jak super i później mieć zawód w postaci downgradu?

    Skomentuj Historia edycji

  16. siwyandrew
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-31 08:37

    Jak widać na każdym kroku trzeba pisać, że jest to gra twórców Gothica, czyli gry sprzed kilkunastu lat, bo od kilkunastu lat nie stworzyli niczego, czym warto byłoby się pochwalić. Szkoda piranii, podczas gdy risen 1 nie był złą grą to chłopaki w 2 i 3 części poszli w bardzo złą stronę i tak już zostało. Co do grafiki zaś nie należy mówić, że to wciąż gothic 3, bo akurat gothic 3 nawet jak na dziejsze czasy, w których króluje bloom i niskiej jakości tekstury gothic 3 zjada tego typu produkcje oprawą wizualną na śniadanie, natomiast riseny itd to już zdecydowany regres grafiki w porównaniu do gothica 3 który wyszedł 10 lat temu

    Skomentuj

    1. Pawlus
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-05-31 09:55

      Ja rozumiem, że sentyment potrafi być silnym motywatorem ale kurcze G3 nic już nie zjada (poza niedorobionymi gniotami). Owszem może się podobać nawet i dziś ale gadanie, że "zjada" coś tam to grube nadużycie mówiąc elegancko. Widziałeś może nowego uncharteda? Nie? To patrz: :)

      http://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2016/04/Uncharted-4-A-Thiefs-End-8-1280x720.jpg

      http://www.unchartedthegame.com/wp/wp-content/uploads/2016/04/20160224-Uncharted-4-Story-Trailer-11.png

      http://www.goombastomp.com/wp-content/uploads/2016/05/nathan-drake-might-die-uncharted-4-a-thief-s-end-druckmann-implies-498760-2.jpg

      PS: sorry za przydługawe linki :)

      Skomentuj

      1. siwyandrew
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-15 18:27

        Masz rację, trochę za bardzo żyję przeszłością i mówiąc o nowych grach myślałem o takich z ok 2010-2012 roku, bo nowszych produkcji aż tak nie śledzę za co przepraszam

        Skomentuj

  17. hrabin1
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-05-31 09:44

    obejrzałem trailer... jedno słowo przychodzi mi na myśl.. kupa.

    Skomentuj

  18. Lara-Croft
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-05-31 10:19

    Ło ja piernicze... Powrót do lat osiemdziesiątych po obejrzeniu trailera. Otoczenie jest tak kanciaste i ubogie w polygony że idzie oczy pokaleczyć. A ta animacja postaci... Technologia motion capture nie dotarła jeszcze do niemiec? Parodia.

    Skomentuj

    1. Pawlus
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-31 10:26

      Zgadzam się, że oprawa wizualna wygląda jak sprzed 6-8 lat ale miejmy nadzieję, że gra będzie zwyczajnie dobra, bo o to w tym wszystkim chodzi najbardziej, czyż nie? :)

      Skomentuj

      1. Lara-Croft
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-31 10:37

        Czyż tak. Ale przynajmniej mogli by w końcu popracować nad animacją "chopków". Jestem w stanie wybaczyć kwadratowy świat i biedne teksturowanie ale taka animacja postaci naprawde razi w 2016 roku.

        Skomentuj

        1. Pawlus
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-05-31 11:05

          Razić oczywiście razi. Osobiście wolałbym widzieć tą grę na Unrealengine4 czy cryengine, bo te screeny wyglądają rzeczywiście jak zmodowany silnik G3. Można nawet pokusić się o powytykanie kilku innych rzeczy jak mieszanie realiów. Obawiam się, że ta gra będzie o wszystkim i o niczym, do wszystkiego i do niczego. Może się nie spodobać ani miłośnikom postapo, ani tym lubującym średniowieczne fantazy.

          Skomentuj

          1. Lara-Croft
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-05-31 11:10

            Akurat ciekawy setting to póki co największa zaleta tej gry. I bez wątpienia powstaje na przestarzałym i przewałkowanym przy ostatnich Risenach silniku Gothica.

            Skomentuj

  19. FAXIL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-31 17:07

    Wygląda jak planetside 2 :P z domieszką fallouta