Na topie

Przeciętny człowiek sprawdza smartfona 221 razy dziennie

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Telefony Ciekawostki Smartfony

Badanie wykazało także, że przeciętny użytkownik smartfona każdego dnia spędza ze swoim gadżetem jakieś trzy godziny i szesnaście minut.

Smartfon zerknięcie

AA

Telefony – większość z nas ma je zawsze przy sobie. Są one przy nas gdy się budzimy, są gdy wychodzimy z domu, są w pracy i po pracy, aż wreszcie znów gdy kładziemy się spać (sprawdzając tylko po raz ostatni czy aby na pewno nie ma żadnych nowych powiadomień). Zastanawialiście się kiedyś ile razy każdego dnia tak naprawdę zerkamy na ekran tego małego przyjaciela? Tecmark nie tylko się zastanawiał, ale wręcz postanowił to sprawdzić. Wyniki dają do myślenia.

221 – tyle razy przeciętny użytkownik smartfona sięga po niego każdego dnia. Dane te dotyczą wprawdzie osób w Wielkiej Brytanii, ale dziś różnice między państwami tak się zacierają, że spokojnie można przyjąć tą liczbę za średnią. W badaniu udział wzięło 2000 użytkowników, którzy pozwolili grupie Tecmark wykorzystać informacje o swojej „przyjaźni” z telefonem.

Okazuje się – co nie jest dużym zaskoczeniem – że większość osób wykorzystuje smartfona jako budzik. Jakie są nasze pierwsze czynności (po wyłączeniu budzika, rzecz jasna)? Sprawdzenie konta mailowego i aplikacji Facebook (co wciąż nie dziwi). Wielu użytkowników jeszcze pod kołdrą sprawdza najnowsze wiadomości oraz prognozę pogody. W ciągu dnia natomiast zdecydowana większość z nas korzysta z internetowej bankowości oraz sprawdza rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. 

Badanie wykazało także, że przeciętny użytkownik smartfona każdego dnia spędza ze swoim gadżetem jakieś trzy godziny i szesnaście minut. W ciągu tygodnia zbiera się z tego zatem właściwie pełna doba – w ciągu każdych siedmiu dni, jeden z nich tracimy na korzystanie ze smartfona. Wprawdzie przeważnie podczas spoglądania na ekran (i klikania) wykonujemy jednocześnie też inne czynności, ale mimo to wyniki te mogą być nieco przerażające.

Wielu respondentów stwierdziło także, że często korzystają ze smartfona w ogóle nie skupiając się na tej czynności. 2/3 badanych przyznało, że złapało się na przeglądaniu Facebooka nawet o tym nie myśląc. Lubimy mieć smartfona przy sobie – czterech na dziesięciu użytkowników powiedziało, że bez „przyjaciela” u boku czuje się jak zagubiony.

„Ponad 1500 „zerknięć” na ten mały gadżet w ciągu tygodnia to wynik pokazujący jak bardzo smartfony zakorzeniły się w naszym codziennym życiu. Dla większości z nas to teraz druga natura. My nie jesteśmy zaskoczeni tymi wynikami, ale wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak często sprawdzają oni swoje telefony” – skomentował Richard Heyes, dyrektor zarządzający grupy Tecmark.

Źródło: Tecmark, IT Pro Portal

Odsłon: 6532 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. Dazuo
    Oceń komentarz:

    16    

    Opublikowano: 2014-10-09 19:31

    Chyba, że ktoś nie ma smartfona :)

    Skomentuj

  2. TheEquinoxe
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2014-10-09 19:39

    Jestem poniżej tej przeciętnej. Teraz pytanie - to dobrze czy źle?

    Skomentuj

    1. abukiewicz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-10-09 19:43

      raczej dobrze... znaczy to jak dla mnie, że masz życie takie w realu jeszcze, a nie tylko wirtualny świat facebooka....

      Skomentuj

      1. CoZTymPrzypomnieniemHasla
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2014-10-09 22:02

        Smartphone to nie tylko facebook. Ja nie mam, nie miałem, konta na FB, a mimo to zaglądam w ekranik dość często.

        Skomentuj

          1. Q'bot
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-10-12 17:53

            Dla mnie ta liczba jest grubo przesadzona - głównie zerkam na ekran celem sprawdzenia godziny, więc 20-30 razy dziennie to bardziej racjonalny wynik, no chyba, że ktoś jedzie koleją transysberyjską i nie ma co ze sobą zrobić, przez co bawi się telefonem

            Skomentuj

  3. Croshiify
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2014-10-09 19:57

    Nie mam smartfona. Jestem więc ponadprzeciętny?

    Skomentuj

  4. Glass
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-10-09 20:06

    Osobiście sprawdzam smartfona tylko wtedy kiedy dioda powiadomień miga. I dodatkowo kolor diody mówi czy jest ważne.

    Skomentuj

      1. vitapy
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2014-10-10 08:25

        Niepotrzebny sarkazm. Kiedyś szlaban, to "marsz do pokoju", obecnie - "idź na dwór". Zero realnych znajomych, a setki lajków w fejsie - uroki smarfonów, uzależnienia od netu i głupawej telewizji. Jeszcze parę lat i sensacyjną wiadomością będzie fakt, że dwoje ludzi rozmawia ze sobą na ulicy bez użycia elektroniki !!

        Skomentuj

        1. vitapy
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-10-10 08:28

          UPS, niezbadane są wyroki systemu komentarzy na BMK. To miało być pod odpowiedzią @Touldie w wątku powyżej użytkownika @Croshiify

          Skomentuj

      2. SomeDude
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-10-11 14:32

        Mówi Ci, że nie masz dziewczyny bo oglądasz tak kolor tylko w sklepach z bielizną. No chyba, że sam nosisz.

        Skomentuj

  5. kot-kreskowy
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-10-09 20:43

    Wychodzi raz na niecałe 5 minut. Społeczeństwo informacyjne ... nie wiem co o tym sądzić:)

    Skomentuj

  6. Zwierzak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-09 21:35

    Chyba jestem nieprzeciętny, albo 20x do tyłu.

    Skomentuj

  7. Ruseus
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-10-09 21:43

    Wszyscy są tacy ponadprzeciętni nagle, ale jak się wykłócać o to który smartphone ma więcej bajerów to pierwsi! W takim razie na cholerę wam smartphony za 1-2K ? Wszędzie hipokryzja...

    Skomentuj

    1. piotr.potulski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-10-11 11:46

      Jaka hipokryzja? 220 razy dziennie odliczając czas na sen 220 zerknięć/ 16 h, czyli ~14 razy na godzinę - czyli raz na 4 minuty. I mowa jest o "przeciętnym" użytkowniku - ci ponadprzeciętni to po rozładowaniu baterii nie wiedzą jak samodzielnie oddychać.

      Skomentuj

  8. Balrogos
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-10-09 21:55

    Jestem nieprzecietny sprawdzam swojego smartfona 0 razy dziennie ba nawet 0 razy w ciagu ostatnich 10 lat :)

    Skomentuj

  9. scorpion1236
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-09 22:34

    Przeciętny ? Raczej mocno uzależniony. Maksymalnie 2-10 razy.

    Skomentuj

  10. raffal81
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-10-10 07:12

    Jak ktoś pracuję, to czasu nie ma żeby się bawić telefonem i zerkać na niego co 5 min ;]] ja nawet w wolnym czasie tyle nie zerkam, chyba że dostanę jakąś wiadomość, a to sms i zaraz po nim może przyjść jakiś mail :)

    Czasami to moj smart lezy na biurku przez pół dnia zanim go wezmę do ręki ;)

    Skomentuj

  11. laaval
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-10 09:38

    Oj to jestem mooooocno poniżej tej średniej. Jakoś nie odczuwam potrzeby sprawdzania co 5 minut telefonu

    Skomentuj

  12. wizard2233
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-10 10:05

    to tyczy sie tych co czatują

    Skomentuj

  13. Moderator-to-nie-ja
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-10 16:14

    Wychodzi na to że jestem nieprzeciętny.

    Skomentuj

  14. pop-szcz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-10 16:27

    Średnia bzdurna jak z zarobkami. Ja np. sprawdzam kilka razy dziennie (widać jestem ponadprzeciętny, albo antyspołeczny, pejsbuka nie używam), ale znam ludzi co w pracy zamiast robić GAPIĄ SIĘ KWA MAĆ NONSTOP cały dzień w komórkę, 60 sek nie potrafią wytrzymać, bo by sraczki dostali.

    Więc średnia pewnie wychodzi taka jak w newsie :)

    Skomentuj

  15. LeCzarny
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-10 16:43

    221 razy? To chyba ludzie z nerwicą natręctw...

    Skomentuj

  16. kitamo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-10-11 19:59

    w pracy w ciagu dnia to moze z 50 razy uzywam telefonu. Jak mam wolny dzien to czasem nie wiem gdzie telefon jest bo nawet go nie odbieram jak ktos dzwoni .

    Skomentuj

    1. LeCzarny
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-10-13 13:45

      Same here

      Skomentuj

  17. sitarek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-22 02:31

    Wychodzi na to że przeciętny człowiek jest debilem.