Na topie

Telewizory Samsung QLED bez efektu wypalenia

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Telewizory Tematyka: QLED Producenci: Samsung

Rygorystyczny test (w oparciu o Information Display Measurements Standard) wykazał, że telewizory Samsung QLED TV na rok 2018 nie cierpią na efekt wypalenia ani na powidoki.

 • Telewizory Samsung QLED bez efektu wypalenia
A A

Efekt wypalenia nie występuje w telewizorach Samsung QLED na rok 2018. Potwierdziły to testy przeprowadzone przez międzynarodowe laboratorium Testlab i informuje o tym certyfikat przyznany przez niemiecki magazyn Video. Południowokoreański producent pochwalił się tym, ujawniając przy okazji szczegóły.

72-godzinne badanie miało wykazać, czy wyświetlacze QLED TV cierpią na tak zwane powidoki i efekt wypalenia, w wyniku którego jakość obrazu jest znacznie obniżona, a wraz z nią komfort korzystania z telewizora.

„Telewizory QLED TV podczas testu przez dłuższy czas wyświetlały wzór szachownicy – ciemne i bardzo jasne, białe elementy. Ponadto inżynierowie przeprowadzający badanie dodali do obrazu testowego zmienne elementy tekstowe i migającą białą ramkę, dzięki czemu nie mogło zacząć działać automatyczne wykrywanie nieruchomych obrazów, powszechne w nowoczesnych telewizorach HDR”, opisuje Samsung.

Rygorystyczny test nie zdołał wykazać występowania efektu wypalenia i powidoków, a więc można oficjalnie potwierdzić, że telewizory QLED są od nich wolne.

QLED Testlab info

Dodajmy jednak, że brak efektu wypalenia nie jest niczym zaskakującym w przypadku telewizorów QLED, bo są to (bardzo dobre, ale jednak) modele z wyświetlaczami LCD (z warstwą kropek kwantowych), a wypalanie to problem przede wszystkim OLED-ów (choć też, zresztą, z generacji na generację coraz mniejszy). 

Samsung sprytnie wykorzystał więc tę sytuację, by wskazać kolejny z istotnych plusów swoich telewizorów, które są jego odpowiedzią na konkurencyjne modele OLED. 

Źródło: Samsung, inf. własna

Odsłon: 5570 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
 1. kokosnh
  Oceń komentarz:

  12    

  Opublikowano: 2018-07-24 18:38

  lol, tak gdyby ktoś pomylił QLED z OLED-em...

  Oczywiście że się nie wypala...

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-07-25 10:18

   QLED jest nazwą bardzo mylącą, bo to jest tak naprawdę QLCD, która to technika przez sony jest stosowana od bardzo dawna, a w samsungu jest zeszłoroczną nowością.

   to oczywiste że LCD-ki się nie wypalają, zaś same luminofory też są bardzo odporne na wypalanie, bo pracują w niskiej (pokojowej) temperaturze, i są odizolowane mechanicznie, więc nie ulegają degradacji.

   Skomentuj

  1. mesjan
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-07-24 19:20

   Mam TV samsunga LCD od 10 lat, lata jak ta lala, nigdy nie miał awarii. Rozmawiałem raz z serwisantem który naprawiał nowy tv u znajomego (robił to w jego mieszkaniu) powiedział że awarie są w każdej marce najczęściej w najnowszych modelach, najrzadziej w modelach które są już dłuższy czas na rynku.

   Skomentuj

   1. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-07-25 10:20

    to ja prawie 10 lat mam monitor LCD od złomsunga, jest bardzo intensywnie używany. i jak do tej pory też działa jak trzeba. to jest jeszcze model 4x3, z rozdziałką 1600x1200 :)

    Skomentuj

  2. bodziokrak
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-07-24 19:31

   Sam mam panasonica i działa bez problemu, ale skąd takie zarzuty na temat samsunga jakiś dowód poproszę a nie rzucać oszczerstwami. Powiedzmy że samsung sprzeda w roku 1 mln telewizorów a panasonic 100 tys. i u obu zepsuje się 1% w okresie gwarancyjnym, łatwo policzyć jaki to będzie stosunek, może stąd biorą się takie wypowiedzi.

   Skomentuj

  3. bodziokrak
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-24 19:39

   Jeszcze jedno, JVC sprzedała się jak dz... podobnie jak philips, konkretnie dział telewizorów robią to jacyś podrzędni producenci z chin chyba turcji, więc w tv to nie jest żadna szanująca się marka, natomiast robią bardzo dobre projektory. Rynek tv jest ciężki, nie opłaca się producentom robić niezawodnych dobrych tv bo to kosztuje a chińska konkurencja mocno ściska, więc nie ma toshiby sharpa philipsa ani jvc, ostatnimi markami powiedzmy lepszymi jest sony i panasonic, nie powiem premium bo nikt mi nie powie że nie ma możliwości żeby sony się nie zepsuło.

   Skomentuj

  4. 1985r7
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-07-24 20:52

   Moje samsungi tv mają odpowiednio 1x8 lat i 2x7 lat do tego samsung s7220 9 lat wszystko bez awarii przez tyle lat. i Jeszcze pójdą na rynek wtórny jak nie dawno wymieniany telefon samsunga.

   Skomentuj Historia edycji

  5. daker836
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-07-24 22:12

   też ma LCD od samsunga, już mu chyba leci 8 rok i zero problemów

   Skomentuj

 2. MrAve
  Oceń komentarz:

  13    

  Opublikowano: 2018-07-24 19:13

  Przecież QLED, to LED, tylko z quantum dots, więc jak niby mają się wypalać?
  Samsung zestawia QLED z OLED i sądzi że ugra coś brakiem wypalania obrazu. Jasne, że obraz się nie wypali, bo to zupełnie inna matryca względem OLED.

  ...

  Skomentuj

  1. endrju_pl
   Oceń komentarz:

   6    

   Opublikowano: 2018-07-24 23:10

   Nie bez przyczyny nazywają się tak podobnie do OLED:) Marketing..

   Skomentuj

   1. Doctor
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-07-24 23:47

    Pierwsza litera skrótu to "Q", jak "Quantum Dot". Wygląda podobnie do "O".

    Przypadek?
    No w sumie...

    Skomentuj

    1. gormar
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2018-07-25 11:25

     To nie jest przypadek, gdyż pierwsze telewizory tego typu używały nazwy QD LCD, którą zgodnie z najnowszym trendem do nazywania monitorów LCD z podświetlaniem LED zamiast świetlówek (CFL) można było przerobić na co najwyżej QDLED.

     Skomentuj

 3. zielony888
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-29 17:11

  Ale mi nowość, tak jak napisali już inni przede mną.

  Dlatego ciągle obstaję przy LED. Mój Philips już tyle lat i ani wypaleń, ani powidoków, ani nawet jednego martwego piksela. Jeszcze człowiek oszczędny musi przeczekać zanim ten OLED go zainteresuje.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!