Gry

Twórcy Agony mają poważne problemy finansowe

z dnia 2018-06-26
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
30 komentarzy Dyskutuj z nami

Agony spotkało się z niezbyt ciepłym przyjęciem, zapewne inaczej wyobrażali to sobie twórcy. Teraz weryfikują plany, w efekcie czego nie zobaczymy Agony Unrated.

Oczekiwania co do Agony były spore. Fani gatunku survival horror ostrzyli sobie zęby na bardzo interesującą produkcję, ale ostatecznie z kilku powodów okazała się ona rozczarowaniem. Chłodne przyjęcie gry ma dla rodzimego Madmind Studio bardzo przykre konsekwencje w postaci kłopotów finansowych.

Dowiadujemy się tego z oficjalnego komunikatu opublikowanego za pośrednictwem platformy kickstarter. Trudno oczekiwać bliższych konkretów, ale wszystko wydaje się bardzo poważne, ponieważ zdecydowano się anulować prace nad Agony Unrated. Część ekipy zadba jedynie o łatki dla podstawowej wersji gry.

„Z przykrością informujemy, że nasza firma boryka się obecnie z problemami finansowymi. Z powodów technicznych i prawnych, Madmind musi anulować rozwój Agony Unrated. Część zespołu będzie nadal wspierać Agony na Steam i konsolach, publikując nowe łatki.”

Niewtajemniczonym przypomnijmy, iż Agony Unrated miało pojawić się na PC i oferować nie tylko wszystkie przygotowane przez twórców poprawki, ale też sceny, które zostały usunięte z uwagi na cenzurę.

Źródło: kickstarter

marketplace

Komentarze

30
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zapakowany w piękny papierek gniot.Obiecywali złote góry, miała być rewolucyjna gra z super strasznym klimatem a zrobili totalne szczyny,sztuczna inteligencja taka jak u manekinów na stoisku sklepowym,poruszanie się po tym drętwym otoczeniu to jak chodzenie o kulach to nie jest żadna gra to wersja alpha.Do tego jeszcze chcieli wcisnąć nam wersje unrated ze wszystkimi poprawkami dobre sobie ha ha ha i bez cenzury która ponoć była tak zakazana.

  Niezła moda wydajmy grę która jest nie grywalna dodajmy pierdyljard patchy a potem sprzedajmy tą samą grę jeszcze raz już po beta testach ze wszystkim łątkami i dodajmy dopisek Unrated żeby gracze popatrzyli sobie na zakazane cycki.
  Zaloguj się
 • avatar
  Trochę szkoda, smutno się robi na takie wieści. Mi się oryginalny pomysł gry spodobał, niestety jako żę kupuję każdą większą grę po premierze to zanim przejdę i ocenię to minie z pół roku...
 • avatar
  Gdyby gra była dobra, to by problemów z kasą nie było. Proste!
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Niech to wszystkim da do myslenia że w ten sposób konczy co roku kilku developerów którym po prostu się nie udało.
  Jak widać nie wystarczy zrobić chwytliwej gry. Trzeba wziąć pod uwagę realia w których chce się ją później sprzedać.

  Druga kwestia - żeby wydac samodzielną grę na PC to musi ona naprawdę być dobra i dopracowana.


  A teraz zapraszam do dyskusji fanów i marzycieli od Star Citizena. :)
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Star citizen to coś a'la Elon Musk I jego firma, w którą wiecznie pompuje się bejmy, a zysku nie widać...i nie widać ....i nie widać.....itd...:)
  Zaloguj się
  -10
 • avatar
  Jeżeli jakość okazała się mizerna to niech dopasują cenę. Tymczasem wyprzedaż na steamie a Agony po 119,99. Daliby 75-80% zniżki to kasa popłynęłaby szerszym strumieniem.