Gry PlayStation 4

Until Dawn: gracze wreszcie doczekają się mocnego, filmowego horroru?

opublikowano przez w dniu 2014-12-07

W Until Dawn nie ma żadnych restartów - „umrzesz, to umrzesz, historia się dostosuje i poleci dalej”.

Until Dawn

Z Until Dawn już od momentu pierwszych zapowiedzi wiązane są spore nadzieje. Najnowszy materiał, który został zaprezentowany podczas PlayStation Experience, tylko mocniej podgrzewa atmosferę wokół tego tytułu.

Until Dawn to mroczny horror o niezbyt wprawdzie oryginalnej fabule (grupa nastolatków uwięziona w nie do końca opuszczonym domu próbuje się z niego wydostać), ale za to oddająca graczowi sporo swobody – „umrzesz, to umrzesz, historia się dostosuje i poleci dalej”. W nowej produkcji studia Supermassive Games nie ma bowiem tzw. punktów kontrolnych ani restartów. 

Sama rozgrywka natomiast mocno nawiązuje do tytułów studia Quantic Dreams, takich jak Fahrenheit czy Heavy Rain. Mamy zatem do czynienia z iście filmową akcją, przerywaną co jakiś czas, aby gracz mógł wykonać dane zadanie lub podjąć decyzję. Można tego systemu nie lubić, ale ci, którzy są jego zwolennikami będą pewnie wniebowzięci.

Podczas imprezy PlayStation Experience zaprezentowany został niespełna czterominutowy zapis rozgrywki. Widzimy na nim bohaterkę – Samanthę (w którą wcieliła się Hayden Panettiere), która ucieka przed zamaskowanym zbirem. Możemy zatem poczuć klimat Until Dawn oraz zapoznać się z mechaniką rozgrywki. 

Premiera gry Until Dawn odbędzie się latem przyszłego roku. Jedyną platformą docelową jest konsola PS4.

Źródło: Gematsu, PlayStation LifeStyle

marketplace

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zapowiada się bajecznie
 • avatar
  ...a ja się pytam: Dlaczego jej ten ręcznik nie spadnie ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  Typowa blondynka. Zamiast uciekać z domu (chociaż spróbować) to chowa się w piwnicy :) Jak ktoś lubi coś takiego to fajnie, niech "gra". Jak historia będzie ciekawa to ja co najwyżej obejrzę jakiś stream.
 • avatar
  Coś pięknego :) rozgrzewka przed Silent Hill.
 • avatar
  Świetne - do obejrzenia na YT.
 • avatar
  Z dnia na dzień coraz więcej tych exów na PS4 :)
 • avatar
  Właśnie w Fahernheicie najbardziej irytował mnie ten sztuczny sposób dokonywania wyborów, który rujnował akcję i klimat gry - piękna, gęsta katmosfera, klimacik , a tu buch .......... dokonaj wyboru jak w jakiejś kiepskiej zręcznościówce.
 • avatar
  Całkiem ciekawa pozycja dla fanów QT :P Ja osobiście całkiem mile wspominam wszystkie gry Quantic Dream, więc ta pewnie też mi podejdzie :)
 • avatar
  Gra na pewno trzyma w napięciu ale czy wystraszy? Pomijając, że dzisiejsze horrory to filmy z dużą ilością krwi. Są wyjątki typu Sinister.
  Zaloguj się