Na topie

W ten weekend można bawić się przy Battlefield 1 za darmo

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Tematyka: Battlefield strzelanina Producenci: DICE EA

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji sprawdzić Battlefield 1, nadarza się ku temu dobra okazja.

  • W ten weekend można bawić się przy Battlefield 1 za darmo
A A

Battlefield 1 na brak zainteresowania raczej nie narzeka. Mimo wszystko znajdzie się wielu graczy, którym do tej pory nie było z tą produkcją po drodze. Twórcy przygotowali w związku z tym małą zachętę - możliwość zabawy przy Battlefield 1 za darmo. Oczywiście liczyć należy się z pewnymi ograniczeniami.

W najlepszej sytuacji są właściciele konsoli Xbox One (+ Xbox Live Gold). Od 3 do 5 marca mogli będą oni zapoznawać się z całą zawartością Battlefield 1 - w trybach multiplayer i kampanii. Czasu na osiągnięcie sporych postępów będzie sporo, dlatego też zdobyte osiągnięcia i związane z nimi punkty zostaną zachowane w przypadku podjęcia decyzji o zakupie pełnej wersji gry.

Dla korzystających z PC przygotowano natomiast wersję próbną w Origin. Pozwoli ona na 10 godzin rozgrywki w czterech trybach wieloosobowych (na pięciu mapach) i dwóch etapach kampanii. Ta oferta obowiązywać będzie od 3 do 6 marca.

Warto dodać, że EA wystartowało też z promocją. Na stronie wydawcy sprawdzić można pełen katalog przecenionych gier, w którym znalazło się miejsce nie tylko dla Battlefield 1, ale również Star Wars Battlefront, FIFA 17 czy pozycji z serii Titanfall lub Need for Speed.

Źródło: battlefield

Odsłon: 5032 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. arekdbz
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-03-01 10:49

    Jedyna opcja abym powrócił to zmniejszyć cenę premium co najmniej o połowę.

    Skomentuj

    1. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-03-01 10:59

      Czyli żeś emigrant ekonomiczny, a nie prawdziwy uchodźca ;-)

      Skomentuj

  2. sabaru
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-01 11:47

    NA PC szkoda ściągać.

    Skomentuj

    1. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-03-01 11:54

      Czemu?

      Skomentuj

      1. Streck
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2017-03-01 12:17

        Dłużej będzie się ściągało niż grało.

        Skomentuj

        1. bhaal1982
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-03-01 15:04

          Hmmm a mi się gra rewelacyjnie pomimo tego że muszą jeszcze trochę popracować żeby wszystko było jak trzeba ;)
          Możliwe że Ci po prostu nie idzie i stąd to zniechęcenie ;) ?

          Skomentuj

          1. Mofixil
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-03-01 17:36

            "Do tego dodać jeszcze to, że jak nie masz odblokowanej broni czy dodatków do niej to jesteś upośledzony w stosunku do innych"

            Ten argument jest całkowicie błędny w przypadku tej odsłony serii.

            Dobra, spoko, podstawowe MP18 czy co tam asfalt ma nie zawsze wygrywa z M1918 na dystansie na który równie efektywnie można kogoś zdzielić przez łeb saperką, problem jest taki że MP18 dużo lepiej radzi sobie na dystans niż Automatico.

            Medyk? Cei-Rigotti jest idealnie zbalansowane i do wszystkiego się nadaje, owszem, nie wygra z Mondragonem na daleki zasięg, ale z drugiej strony Mondragon nie ma szans z tym samym Cei-Rigotti na zasięg krótki.

            Podany argument świadczy tylko o całkowitej nieznajomości z tematem.

            To nie są już czasy BF3, 4 czy Hardline gdzie broń z dodatkami jest obiektywnie lepsza od broni nagiej.

            Skomentuj

          2. Mofixil
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-03-01 19:39

            "No to powiedz mi jak to się ma do faktycznego celownika optycznego a muszki i szczerbinki?"

            Dla znacznej większości broni w BF1, sam fakt narzucenia lunety na broń sprawia że spread i recoil decrease maleją (np. Cei-Rigotti Factory i Optical mają kolejno 7°/s i 7.5°/s oraz 4°/s i 3.75°/s recoil i spread decrease) Sprawia to, że z wariantu bez dodatków można strzelać szybciej, co, jak można się łatwo domyślić, daje graczowi przewagę na krótszych dystansach, gdzie broń z lunetą naturalnie jest efektywniejsza na dalszy zasięg.

            "Albo dodatkowego osprzętu jak granaty, miny itp?"

            Wszystkie narzędzia potrzebne do działania danej klasy są dostępne od początku, reszta to dodatki ułatwiające specjalizacje.

            "że podstawowa snajperka nie jest w stanie ściągnąć jednym strzałem przeciwnika."

            SMLE MKIII zadaje dokładnie 100dmg między 40 a 75m. Między 0-20 oraz po 113 metrach zadaje 80dmg. W każdym razie trafienie w głowę jest wystarczające do zabicia każdego piechura z wyjątkiem klas specjalnych. Należy również pamiętać że strzały w ramiona, brzuch i nogi zadają tylko 96% obrażeń.

            " I najczęściej dlatego przegrywam większość pojedynków ze snajperami leżącymi po "kątach" mapy. Bo ja muszę trafić dwa razy a oni raz."

            Przegrywasz tylko z braku doświadczenia i umiejętności.

            Skomentuj Historia edycji

          3. bhaal1982
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-02 10:52

            Szkoda że Ci nie "pyknęło" ja od początku dawałem radę co mnie nie zniechęciło a po 180h gry mogę powiedzieć ze już poznałem tą grę na tyle żeby mi się grało jeszcze fajniej ;).
            Nie będę się rozwodził szczególnie do tego co o broniach pisałeś ale tak w jednym zdaniu: Uważam że bronie są dobrze zbalansowane a np snajperem gra mi się o niebo lepiej niz w BF4 tam wolałem latać w głównej mierze medykiem :D Co dziwne w BF1 nie potrafię medem za dobrze grać :> co mnie trochę boli :>
            Może jak sprobujesz odpalić giere za jakiś czas to CI się wkręci ;) i tego Tobie życzę ! :)

            Skomentuj

          4. Mofixil
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-02 18:15

            "Zacytuję siebie. Snajperka, która po 100 metrach nie jest w stanie zabić na strzał... bardzo przydatne. Bo ze snajperką biegam po bunkrach, żeby z noscopa zabijać na strzał..."

            Każda (prócz Gewehr M.95 i M1903 Experimental) snajperka w grze ma potencjał na zabicie w pełni zdrowego gracza jednym strzałem w jednym z dwóch przypadków:

            a) Gracz znajduje się w sweetspocie (dystans w którym dana broń zadaje 100DMG, różny dla każdej z broni)

            b) Gracz został trafiony w głowę (prosta matematyka pozwala nam wywnioskować że 80*1.7 to ponad 100).

            "Dodatki jak miny i granaty dają nowe możliwości. Choćby jak dla medyka granaty wystrzeliwane z karabinu. Bardzo przydatne do czyszczenia pomieszczeń albo walki z mniej opancerzonymi pojazdami..."

            Klasą dedykowaną unieszkodliwianiu pojazdów jest Assault (bądź ktokolwiek fortunny zasiąść za bronią stacjonarną odpowiedniego typu). Medyk swoje podstawowe narzędzia pracy ma dostępne od zaraz. Tak jak bezsensowne było strzelanie z M320 w T90 w poprzednich odsłonach serii, tak bezsensownym jest marnowanie amunicji próbując zniszczyć czołg jako medyk.

            Skomentuj Historia edycji

          5. Mofixil
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-02 18:16

            "Co mi z tego, że jak nie mam celownika to strzelam szybciej skoro i tak większość walki na conquescie jest na dystans i to większy niż 100m."

            a) Git gud

            b) Klawisze WSAD istnieją właśnie dlatego, jeśli nie znajdujesz się w dogodnej pozycji to marsz tam gdzie się aktualnie przydasz. To nie są już czasy BF3 gdzie z M16 można było sadzić baniaki z biodra na 70m. Tutaj kary za włóczenie się bezcelowo po mapie i desperackie próby atakowania innych graczy poza twoim efektywnym zasięgiem są nagradzane w dużo mniejszym stopniu niż miało to miejsce w poprzednich odsłonach serii.

            Prócz tego, na 100 metrach masz więcej problemów niż nieumiejętność przyzwyczajenia się do wyglądu broni, trywialne rzeczy jak czas lotu pocisku, rozrzut czy odrzut które skutecznie uniemożliwią Ci dobicie oponenta.

            Właśnie dlatego broń bez optyki jest wariantem na dystansy KRÓTKIE, po to oddano nam możliwość spotowania przeciwników by ktoś kompetentny na dany zasięg zajął się zagrożeniem gdy my nie jesteśmy w stanie.

            Oczywiście są wyjątki, jak M1906 który na każdy dystans radzi sobie świetnie, tylko nie jest to broń dla ludzi którzy nie potrafią strzelać.

            A średni dystans walk na Conqueście wynosi mniej niż 40m.

            "Po prostu gra odrzuca. Nie mówię, że nie da się grać czy coś. Mi nie pasuje, opisałem co dokładnie. "

            Twój styl gry jest całkowicie niekompatybilny z daną klasą, bronią lub grą po całości.

            Skomentuj

          6. Mofixil
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-03 17:31

            >Gość siedzi w czołgu czy innym opancerzonym wozie i stoi na wzgórzu, gdzie widzi przynajmniej 3-4 najbardziej krytyczne punkty do zdobycia.

            Przykład dobrego pozycjonowania, to jest m.in. skill.

            > po czym jak się staram zbliżyć, to dostaję od 2 snajperów

            A to się nazywa teamplay, kooperacja.

            >Po czym nie jestem w stanie podstawowym orężem walczyć z 2 snajperami z lepszą bronią, z lepszym celownikiem (tak mniemam). Nawet jak zabiję jednego to zaraz się zrespi na koledze obok... A nawet jak zabiję obu snajperów to z czołgiem sobie i tak nie poradzę tą klasą.

            A czy byłbyś w stanie poradzić sobie z 3 oponentami naraz w jakimkolwiek innym przypadku? Wnioskując z Twoich poprzednich wypowiedzi, daleko Ci do takiego Relaaa czy kogokolwiek grającego w gry "na poważnie", w przypadku czołgu i obstawy jesteś z góry skazany na porażkę gdy próbujesz zająć się tym problemem sam. Może gdybyś sam miał porównywalny pojazd i przewagę w pozycjonowaniu to byłbyś w stanie kompensować za pozostałe braki.

            >Największy problem jest taki, że nie mając kumpli do gry, na randomie czuję się jakbym był sam przeciwko całej armii.

            Nie martw się, prawie wszyscy się tak czują. Dlatego istnieje masa stron LFG (pewnie jest odpowiedni kanał na discordzie poświęconym serii) czy pomniejszych społeczności.

            Musiałeś mieć strasznego pecha trafiać na serwery CQ pełne ludzi cierpiących na wodogłowie, ale co ja mogę poradzić na społeczność? Równie dobrze ci ludzie bezmyślnie biegający po mapie mogli być w drużynie przeciwnej.

            Jedyne co mogę polecić to chociaż próby gry na małych serwerach TDM/DOM, ponieważ EA w całej swej świetności efektywnie zabiło dostosowane serwery i znalezienie conquesta na mniej niż 40 osób graniczy z cudem.

            Skomentuj

  3. musslik
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-03-01 12:01

    Mocno przeciętna gra z drewnianym multi...

    Skomentuj

  4. gieteiks
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-03-01 14:24

    Wiecej fanu bylo w bf3 w bf4 bylo duzo nerwowo ale potem sie gralo, ale bf 1 dla mnie jest rownie dobre co bf 3 bo brak problemow technicznych jest super. Gram malo bo nie da sie z tej gry kasy utluc na streamach a co dopiero na YT...

    Skomentuj

  5. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-02 12:21

    Aż tak źle z BF1 że tak szybko pozwolili zagrać za darmo przez weekend?

    Skomentuj

  6. Mofixil
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-02 18:14

    [do usunięcia]

    Skomentuj Historia edycji

  7. fr1man
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-03 22:02

    Mam podstawkę, mam Premium. Na ani jedno ani drugie nie wydałem nawet grosza (oba w prezencie). Gra nie warta więcej jak 80 zł.