Na topie

Windows 10 na abonament jeszcze w tym roku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Sprawdza się scenariusz, o którym tyle mówiło się przed premierą systemu.

  • Windows 10 na abonament jeszcze w tym roku
A A

Przed premierą Windows 10 pojawiało się sporo głosów zaniepokojenia, iż nowy system oferowany będzie jedynie w ramach abonamentu. Ostatecznie producent zdecydował się na klasyczny model dystrybucji, chociaż już wkrótce niektórzy będą mieli do wyboru dwie opcje.

Producent poinformował, iż Windows 10 oferowany będzie w ramach subskrypcji. Już jesienią klienci biznesowi mogli będą korzystać z Windows 10 Enterprise E3 przy zobowiązaniu się do płacenia abonamentu w wysokości 7 dolarów miesięcznie. Cena dotyczyć ma jednego stanowiska.

Zobaczymy, jak zostanie to przyjęte. Zapewne od tego zależy czy omawiany model dystrybucji zostanie w przyszłości rozszerzony na przykład o pozostałe wersje systemu. Dla samego producent idea nie jest nowością, ponieważ pojawiła się już przy okazji pakietu Office 365.

Źródło: neowin, mspoweruser

Odsłon: 16465 Skomentuj newsa
Komentarze

62

Udostępnij
  1. dan-mark
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2016-07-14 19:01

    A potem kszyk rzal, bul i niedowierzanie, że wzrasta odsetek osob jadących na piracie,

    Skomentuj

    1. angelboy
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2016-07-14 19:57

      zaraz opluję monitor ze śmiechu :D jak coś za co raz się płaci i ma trzymać całego kompa "do kupy" ma być w abonamencie xD toć to mi się kojarzy z tanią tandetą sprzedawaną na osiedlowym bazarku :P

      to tak jakby kupić mercedesa i oprócz kosztów eksploatacyjnych (nazwijmy to programami) miałbym płacić mercedesowi za używanie ich samochodu co miesiąc :D

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2016-07-14 22:29

        a pomysl ze prowadzisz firme i raz w sezonie potrzebujesz +10 stanowisk na 2 miesiące.
        Wolisz kupic na kazde system, czy moze kupic abonament po 7$

        Mysle ze znajdzie sie ktos komu bedzie taki model sprzedazy odpowiadał.

        Skomentuj

        1. AkaRyupl
          Oceń komentarz:

          10    

          Opublikowano: 2016-07-14 22:34

          Wtedy bierze się w leasing kompy z oprogramowaniem - da się?

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2016-07-14 22:36

            Jak załozysz firme gdzie masz 5 stanowisk na start to w leasing bierzesz kompy ? serio ??

            Z resztą to jest po prostu opcja i podejrzewam ze nie powstala od tak sobie tylko ze bylo zapotrzebowanie na rynku na cos takiego.
            Umowy leasingowe też niekoniecznie muszą byc korzystniejsze, wszystko zalezy od ilosci i okresu czasu.

            Skomentuj Historia edycji

          2. Fiona
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2016-07-15 08:18

            Kitamo, firmę to ty widziałeś na filmie...

            Ośmieszyłeś się - zdarza się, uszy po sobie i przeczekaj, a nie stawaj w świetle reflektorów - więcej osób zobaczy twojego babola....

            A nigdzie nie jest napisane iż Windows 10 będzie można wypożyczać na miesiąc, tydzień, czy podobnie.
            Podana jest cena za miesiąc, ale nie podano minimalnego okresu.
            Sam się naucz czytać ze zrozumieniem zanim zaczniesz trolować.

            Skomentuj

        2. BrumBrumBrum
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-07-15 10:19

          przy krótkim czasie użytkowania, taka chwilówka jest w sam raz. ale do zwykłego zastosowania nie ma to ekonomicznego sensu.

          Skomentuj

      2. karolj
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-07-15 08:44

        angelboy: Elektryczne auta u nas są na abonament, słabe porównanie

        Skomentuj

    2. Rico71
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2016-07-14 20:04

      A większość to kuce po IT, którym jak nie zapłacisz za pracę strzelają focha.

      Skomentuj

  2. AMDK11
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2016-07-14 19:06

    Ciekawe co z tymi co dali ponad 1K za wersję Pro...

    Skomentuj

    1. stalkerpl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-14 19:11

      to sobie potestowali a teraz niech placą, do tego zmierzaja od poczatku, zrobic jak offica na obonament

      wiadomo gdyby wszystkim to od razu narzucili to byłby szum ale zaczną od klientów biznesowych a skończą na zwykłych uzytkownikach

      Skomentuj Historia edycji

      1. angelboy
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-07-14 20:03

        to niech potem się nie dziwią że piraci zdobywają rynek ;) najpierw myśleli że będą wspaniałomyślni dając możliwość przejścia piratom (choć to była bujda i zwykły chwyt) to teraz ze zdwojoną siłą dają popis swojej głupoty i powrót piratów ;)

        Skomentuj

        1. karolj
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2016-07-15 08:47

          Im większa liczba piratów, tym większe szanse na abonament, bo trzeba gdzieś kasę odrobić. jedni napędzają drugich, płaca Ci legalni.

          Skomentuj

          1. Silver
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-07-15 23:31

            Za czasów Windows'a 7 nie było taki problemów....

            Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-07-14 22:09

      To jest dodatkowa opcja a nie ze dla wszystkich klientow biznesowych.

      Nie wiem dla kogo ten abonament byłby korzystny - jaki model firmy musial by byc zeby to sie oplacalo.
      Jak dla mnie ci co kupili wersje pro nic nie stracili na chwile obecną.

      Skomentuj Historia edycji

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-07-14 22:24

        Myślę, że kluczem jest słowo "na chwile obecną' - abonamentu jeszcze nie ma. A tak poważnie - ktoś myślal, że darmowy "upgrade" do win10 był za darmo?

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-07-14 22:25

          dla tych co mieli poprzednie wersje tak.
          Nie bedzie takiej sytuacji by MS zmienil nagle windows 10 na usluge calkowicie abonamentową. O to sie nie obawiaj.
          Z reszta zawsze mozesz wrocic do poprzedniego systemu, nic nie stoi na przeszkodzie, po prostu nie mozesz uzywac obu jednoczesnie.

          Nie bardzo umiem wyobrazic sobie dla kogo mialby byc ten abonament korzystny, ale powiedzmy ze dla kogos kto potrzebuje dołozyć iles tam stanowisk w firmie na win10 na okreslony okres czasu, np na 6 miesięcy.
          Wtedy to ma sens.

          Skomentuj Historia edycji

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-07-15 09:32

            Zakładam, że nie czytałeś "licencji" win10?

            Skomentuj

    3. Faflucy
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-07-14 22:35

      A przeczytałeś artykuł ? bo mi się zdaje że nie. Tam jest napisane że klienci biznesowi będą mieli do wyboru dwie opcje, a po za tym tyczy się to wersji Enterprise.

      Skomentuj

  3. szpak333
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-07-14 19:29

    No to mój Windows 7 ult box pozostanie za mną na długo, a win 10 z dx 12 niech se głęboko...

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-07-14 22:10

      to sie tyczy klientow biznesowych tylko i jest to OPCJA która moga wybrac. Nie wiem o co to oburzenie.

      Skomentuj

      1. Faflucy
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2016-07-14 22:39

        Bo czytać ze zrozumieniem nie potrafią lub w ogóle nie przeczytali artykułu

        Skomentuj

        1. szpak333
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-07-14 22:59

          Bo mam 3 win 7 na komputerach firmowych, win 8 na prywatnym tablecie dwa win 7 na prywatnych laptopach.
          Czytać potrafię a ten myk z win 10 to wstęp dla abonamentu dla wszystkich, siedź cierpliwie i czekaj...

          Ms jako monopolista przechodzi sam siebie i jakoś komisja europejska bądź inne organy nic z tym nie robią

          Skomentuj

          1. protoCJ
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2016-07-15 00:00

            Microsoft nie jest monopolistą. Nikt Ci nie zakazuje instalować innego systemu operacyjnego, jak również nikt Ci nie zakazuje stworzenia systemu operacyjnego. To, że jest to cholernie skomplikowane to inna sprawa.

            Skomentuj

          2. szpak333
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-07-15 00:25

            Pokaz mi inny system niż win na którym zainstaluje Photoshopa cs4, Corela x7 na tym mi najbardziej zależy

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2016-07-15 00:36

            moglbym pwoiedziec ze moglbys zainteresowac sie innym oprogramowaniem, nie tylko PS i corelem człowiek zyje.
            Moglbym powiedziec zebys został przy win7.

            Skomentuj

          4. Tomek Stiller
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2016-07-15 08:07

            Przy cenie Photoshopa CS4 i Corela X7 masz problem z zakupem OEMa systemu operacyjnego? :)

            Skomentuj

  4. Skaza
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-07-14 19:30


    A Linux uratuje wszystkich. Wcześniej, czy później...

    Skomentuj

    1. PL_SBX
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-07-14 20:26

      Smutna prawda. Szkoda że tak fatalnie działa emulacja.

      Skomentuj

      1. Botanix
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-07-14 20:30

        Będzie więcej ludzi używać to i linuxa poprawią, spokojnie. Microsoft poleciał na całego. Wydają windowsa co 3 lata, płacąc abonament wyjdzie on 2 razy drożej niż przy normalnym zakupie... powodzenia microsoft...

        Photoshop - abonament
        Office - abonament
        Windows - abonament
        powietrze - abonament

        Nic z tego na dłuższą metę nie wyjdzie. Pojawią się programy darmowe, ze reklamami i tyle w temacie.

        Skomentuj Historia edycji

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-07-14 22:12

          ale wiesz ze nie musisz kupowac tego abonamentu i mozesz kupic sobie windowsa normalnie ?

          Skomentuj

  5. usuniety_b274873f01f4
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-07-14 21:17

    Na szczęście OSX jest darmowy :)

    Skomentuj

    1. KrzychuG
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-15 12:37

      Nie, nie jest. MacOS po prostu jest wliczony w cene sprzetu, od zawsze. Darmowe sa aktualizacje.

      Skomentuj

  6. KENJI512
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-07-14 21:30

    Naprawdę wszyscy wierzyli, że jeden z największych gigantów / korporacji rozdaje coś za darmo? ;)

    Skomentuj

  7. protoCJ
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-07-14 21:36

    Z tego co widzę to duża część komentujących osób nie umie czytać.

    Microsoft pozwala kupić albo system od razu, albo w wersji na abonament. Nie każe nagle wszystkim użytkownikom płacić abonamentu.

    Poza tym dotyczy to klientów biznesowych, gdzie ma to dużo większy sens niż w przypadku domowych użytkowników.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-07-14 22:15

      Niestety przekonałem sie nie raz juz ze wiekszosc z komentujących czyta tylko tytuł artykułu niestety :)

      Skomentuj

      1. Yaceek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-07-14 23:43

        Szczególnie kiedy chodzi o Windows 10 bo akurat jest taka moda na hejtowanie tego systemu.

        Skomentuj

  8. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-14 21:40

    No ich to już konkretnie posrało. Jeśli będą chcieli wprowadzić coś takiego dla użytkownika domowego to w końcu trzeba będzie rozstać się z tym systemem. W sumie taki zestaw się sprawdzi: jakaś konsola do grania + MacBook do obróbki video/przeglądania neta + coś na Linuksie do kodowania ;) W sumie to nie będę płakał za Windowsem :D

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-14 22:16

      Przeciez jakby wprowadzili cos takiego to dalej bedziesz mial wybor i bedziesz mogl kupic system albo placic abonament.
      Szkoda ze blizzard nie zrobil czegos takiego z WOWem, to moze dalej bym grał bo bym kupił sobie wersje bez abonamentu.

      Skomentuj

  9. kitamo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-07-14 22:11

    Zrobilem sobie popcorn i czytam jak to ludzie juz narzekają pod artykułem :)
    Nikt nie doczytał że jest to opcja dla klientów biznesowych którzy mogą ja wybrac jesli beda mieli ku temu powody.
    No ale juz padło słowo abonament wiec oznacza to ze dotyczy to wszystkich.

    Co wiecej - jak ludzie kupuja gry abonamentowe to jakos nie płaczą tyle :) a to jest dokładnie ten sam model sprzedazy.

    Skomentuj Historia edycji

    1. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-15 19:18

      "Zrobilem sobie popcorn i czytam jak to ludzie juz narzekają pod artykułem"

      Ja też "na popkornie" obserwuje sytuację bo stać mnie na wszelkie manewry związane ze zmianą mojego głównego systemu operacyjneg ;)

      "Nikt nie doczytał że jest to opcja dla klientów biznesowych którzy mogą ja wybrac jesli beda mieli ku temu powody."

      Wszyscy doczytali i komentują ten ruch MS.

      "No ale juz padło słowo abonament wiec oznacza to ze dotyczy to wszystkich."

      Nie dotyczy - ale tak wygląda na początku sondowanie rynku. Klienci biznesowi się zgodzą na taką formę korzystania z Windowsa - więc kiedyś przyjdzie też czas na prywatnych użytkowników. A ja nie chcę w coś takiego wchodzić.

      "Co wiecej - jak ludzie kupuja gry abonamentowe to jakos nie płaczą tyle :) a to jest dokładnie ten sam model sprzedazy."

      Argument bzdurny do sześcianu. Nawet nie będę komentował.

      Skomentuj

  10. kristof080
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-07-14 22:34

    Ktos kto otwiera firme, i musi np: zakupic 50 komputerow to wysmienita opcja. Z czasem moze przejsc na normalnego windows nic nie tracac. To bardzo duze ograniczenie kosztow na start.
    Ale nie ktorzy tego i tak nigdy nie zrozumia. A do pocornu sie doloze.

    Skomentuj

    1. Moria
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-07-15 00:03

      Trochę dziwne rozumowanie, ale masz do niego prawo. Jak kogoś stać na kupno 50 komputerów, dajmy na to każdy za 2 tys. zł, jedzie na abonamencie. I teraz dwie opcje, albo nie daje rady, przegiął z inwestycją, nie płaci za abonament. A co z 50 komputerami? Aaaa, pewnie sprzeda ze stratą, a potem w razie co kupi od nowe. Wariant drugi: interes mu dobrze idzie, przejdzie na wersję bez abonamentu - czyli wywalił 50 x miesiące x abonament kasę w błoto, bo przecież gdyby od razu wydał te pieniądze, nie straciłby tych abonamentowych. Naprawdę lepsza wersja to wziąć coś w leasing albo kupić poleasingowego, zwykle na rynku wtórnym nadal kosztują podobnie. Ale system, Office, nadal można jednak wybrać. Ale to co zrobiło Adobe to masakra. Niestety nie ma alternatywy, skończyło się na CS6, kupić się tego nowego praktycznie nie da, pozostaje abonament. Przestajesz płacić, nawet nie otworzysz swoich plików, bo program się nie uruchomi. To jest dopiero masakra.

      Skomentuj

    2. benutzer
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-07-15 22:57

      Po pierwsze niektórzy piszemy razem. Po drugie jak nie stać mnie na 50 systemów operacyjnych to jest kredyt labo leasing. Nie trzeba go od razu brać w M$

      Skomentuj

  11. mutissj
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-15 02:28

    1. Ludzie kupuja nowe kompy Core i3 z Windows 10 do prac biurowych (poczta, drukarka, pisanie)

    2. Gdzie 10 letni 2-rdzeniowy Core 2 Duo z Windows XP robi to samo, za znacznie mniejsze pieniądze

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-07-15 02:41

      dlatego ze w wielu firmach jest takie cos jak dofinansowanie pochodzace z budzetu i jest wymóg ze sprzet jest zmieniany co iles tam czasu.
      WIąże się to z umowami leasingowymi a takze z polityką bezpieczenstwa - nie siedzą na winxp gdzie nie jest juz supportowany itp.

      U pana wojtka w firmie gdzie ma 2 pracownikow a komputer sluzy do obslugi excela to moze miec komputer i 10 lat.

      Skomentuj

      1. KrzychuG
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-07-15 12:58

        Jest excel i jest excel. W zaleznosci od tego co w tym excelu robisz bo bardziej wymagajace arkusze zabijaja C2D i na obliczenia czeka sie po 5-10 minut bedac w tym czasie wylaczonym z pracy. Jednym starczy nawet stary P4, innym bedzie sie pracowac wygodnie dopiero na i5-ce.

        Skomentuj

  12. burak230
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-15 07:19

    Tylko pytanie !! jeżeli ktoś zrobił tą darmową aktualizacje z win 7 do 10 .Czy po zakończeniu tej darmowej aktualizacji też będzie musiał płacić abonament ?

    Skomentuj

  13. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-15 07:27

    Czy czasem leasing nie obejmuje oprogramowania do komputerow? Poprawcie mnie jesli sie myle.

    I czemu dziwne rozumowanie. Niektorzy otwierajac firme, ryzykuja, wydajac ostatnie pieniadze. Dla takich ludzi to chyba dobra opcja?

    Skomentuj

  14. Fiona
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-07-15 08:27

    kitamo
    retorycznie: potrafisz myśleć dalej niż co będziesz miał za michę dziś na obiad ???

    Pytanie retoryczne bo wiem że nie potrafisz.

    Mikromiekki prowadzi świadomą politykę, najpierw niby darmowa migracja na 10 - niby bo migrując zrzekamy się starego systemy - także lepszym słowem niż darmowy byłoby słowo wymieniony.
    Teraz abonament dla firm za najdroższy pakiet i to jako opcja...
    Różniej ta sama opcja dla wszystkich biznesowych użytkowników, ale nadal jako opcja...
    Później to samo dla indywidualnych
    I powolne zostawianie dla biznesu tylko możliwości abonamentu....

    Widzi to każdy kto sięga dalej wzrokiem niż do tego co będzie na obiad dzisiaj...

    Skomentuj

  15. Hakuren
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-15 08:37

    Krzyk i jazgot o nie wiadomo co.

    Nie porównujmy rynku Enterprise z rynkiem SOHO. Dwa zupełnie odmienne gatunki klienta.

    Subskrypcja ma sens w przypadku projektów krótkoterminowych czy chwilowej potrzeby skorzystania z danego systemu. Kupowanie licencji BOX na każdą stację mija się totalnie z celem kiedy system (w tym przypadku W10) nie jest podstawowym w firmie. I w zasadzie to powinno być na początku - nie można było przeprowadzić darmowej aktualizacji do wersji Enterprise. M$ nie jest aż tak głupi.

    Natomiast jeśli M$ wprowadzi to na rynek SOHO to będzie w zasadzie początek końca tej firmy. Choć w sumie można powiedzieć, że podwaliny pod katastrofę już są. Teraz potrzeba tylko impulsu.

    Skomentuj

  16. hemisys
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-15 08:58

    Zaraz zaraz, aktualizowałem 10 z 8.1 w firmie i jeszcze będziemy musieli płacić? Co to jest to Enterprise E3???

    Skomentuj

  17. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-07-15 10:14

    to nie ma sensu. wystarczy policzyć typową 3 letnią eksploatację i OEM wychodzi sporo taniej. 7USD to niezły haracz.

    czekam z utęsknieniem na stabilną funkcjonalnie i na poziomie binarnym API dystrybucję linuxa, bo to jest główny powód omijania tego systemu przez twórców popularnych aplikacji.

    Skomentuj

  18. Himoto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-15 10:31

    Komentarz miał być pod tekstem użytkownika szpak333 --> Prosisz i masz - OSX[MAC] :D Są oryginalne wersje dostępne na tą platfomę i jeśli chodzi o ten badziew PS to chodzi nawet wydajniej na MACach niż na Windowsie. [nie sprawdzałem tego Corel x7 ale inne wersje Corela były dostępne na MACki].

    O Photoshopie mówię badziew bo jest to program o tyle popularny o ile dziurawy, już nie mówiąc o tragicznym UI które na starcie potrafi nawet użytkowników blendera zniechęcić. Ale to tylko moja osobista opinia, każdy ma swoją.

    Jeśli nie używasz zawodowo tych programów np. obróbka materiałów do druku w CMYK'u [nowsze plotery spokojnie drukują w idealnym odwzorowaniu z sRGB] to możesz zamienić te programy na coś wydajniejszego w danej kategorii.

    Do redakcji - zróbcie coś z tym, bo edycja komentarzy załączyła dopiero po 10 próbach włączenia edycji [bez adblocka]

    Skomentuj Historia edycji

  19. Himoto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-15 10:40

    Nie wiem czy użytkownicy przespali ostatnie 15 lat czy dopiero szkoły zaczynali ale abonament w Windowsie dla firm był dostępny od win XP, działał na trochę innej zasadzie ale to nadal był rodzaj swoistego abonamentu, w zamian za płacenie którego firma dostawała pełne wsparcie pomocy technicznej. Jeśli ktoś nie miał styczności z dużymi firmami gdzie system licencjonuję się na kilka tysięcy stanowisk to raczej nie widział takiego rozwiązania, ale to nie znaczy że ono nie istniało. W obu przypadkach była i jest to opcja a nie konieczność.

    Skomentuj

    1. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-07-15 19:47

      Różnica istnieje. Płatne wsparcie techniczne miały też inne produkty na rynku ale płacenie za KORZYSTANIE Z SYSTEMU OPERACYJNEGO to już inna bajka. Mam nadzieję że jednak różnicę widzisz (chociażby - co się stanie w sytuacji gdy nie zapłacisz abonamentu w jednej lub drugiej opcji - widzisz różnicę?).... :/

      Skomentuj

  20. Next_Gen_1987
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-15 10:56

    Wow, oni chcą kasę za ten sam system, który ludzie za darmo nie chcą? (Bo jeśli system jest oferowany za darmo dla wszystkich posiadaczy W7 i W8/8.1 przez rok, to de facto wszyscy winni się przesiąść albo chociaż zdecydowana większość, a tak mamy wciąż W7, który króluje 7 lat po premierze.. A teraz napewno popularność W10 jeszcze wzrośnie.. ;-/
    P.S. Tak wiem, nie dotyczy wszystkich wersji systemu, jednak niesmak pozostaje.

    Skomentuj Historia edycji

  21. Nullmaruzero
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-15 13:41

    ŁOMATKOBOSKO NIE CZYTAŁEM ALE WIEM ŻE TRZYBA BĘDZIE PŁACIĆ ZA WINDOWSA, A WY WSZYSCY MYŚLELIŚCIE ŻE TO ZA DARMO!!11one

    Na rynku po prostu kreuje się nowy model biznesowy, a raczej rozszerza bo abonament od każdej stacji roboczej dla odbiorców biznesowych był już dostępny od hohoho i jeszcze trochę. Ani mnie go ziębi ani grzeje, każdy zapłaci za to czego potrzebuje. A tego że MS będzie nagle wymagał płacenia za waszego Home po upgrade to się nie bójcie bo jest masa prawników którzy by tylko na to czekali.

    Skomentuj

    1. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-07-15 19:38

      "A tego że MS będzie nagle wymagał płacenia za waszego Home po upgrade to się nie bójcie bo jest masa prawników którzy by tylko na to czekali."

      Model biznesowy nie musi mieć pełnego przełożenia na użytkowników wersji "domowych". MS może wprowadzić masę badziewia (jak reklamy) lub uniemożliwić pobieranie aktualizacji systemu (lub inne dziwne rzeczy) bez opłaty abonamentowej. Ja zdecydowanie przesiadł bym się na coś bez takich "atrakcji" (oczywiście moje prywatne zdanie).

      Skomentuj

  22. Kapperro
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-15 22:40

    To samo czeka zwykłych konsumentów, oczywiście nie teraz ale za jakieś 3-4 lata (koniec wsparcia Windows 7). Prosta logika, skoro Windows 10 jest ostatnim systemem który będzie ciągle rozwijany to jakoś trzeba na nim zarabiać (najlepiej więcej niż na poprzednich wersjach). Subskrypcja jest nieunikniona prędzej czy później, być może na początku jako opcja lub oferująca dodatkowe funkcje/usługi. No chyba żeby Microsoft napotkał na zdecydowany opór, ale to nie nastąpi, owieczki jeszcze przyklasną jaki to świetny pomysł.

    Skomentuj

  23. benutzer
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-15 22:53

    Świetny interes, ale dla M$. Załóżmy, że komputer pożyje w firmie lat. Dla M4 trzeba zapłacić 420 dolarów. Windows Pro kosztowałby 200...........

    Skomentuj

  24. Krzychu2009
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-07-16 11:11

    7dolarów miesięcznie, o lol, niezły interes na tym zbiją. Więcej zarobią niż na kupnych wersjach.